DZIŚ JEST:   20   CZERWCA   2018 r.

Bł. Benigny z Trzebnicy
 
 
 
 

„Charlie Hebdo” znów szokuje i bluźni. W rocznicę zamachu kpi z Boga… chrześcijan!

„Charlie Hebdo” znów szokuje i bluźni. W rocznicę zamachu kpi z Boga… chrześcijan!
©PHOTOPQR/VOIX DU NORD
#BLIŹNIERSTWO    #BÓG    #MUZUŁMANIE    #ISLAM    #CZASOPISMO    #ROCZNICA    #ZAMACH    #PARYŻ    #REDAKCJA    #KARYKATURY    #CHARLIE HEBDO

Ilustracja znajdująca się na okładce francuskiego czasopisma „Charlie Hebdo” przedstawia Boga z przewieszonym przez ramię karabinkiem kałasznikowa, krwią na rękach i podpisem: „Zamachowiec nadal na wolności”. Jest to wydanie specjalne, przygotowane na rocznicę słynnego zamachu na redakcję, którego dokonali muzułmanie. Tym bardziej dziwne, że przedstawienie Boga zawiera typowe dla chrześcijaństwa atrybuty, jak chociażby trójkąt z okiem nad głową, symbolizujący Trójcę Świętą i Bożą Opatrzność.

 

Nie chcąc powielać bluźnierczej ilustracji nie zamieszczamy jej przy treści artykułu.
 

Według mediów w numerze specjalnym czasopisma „Charlie Hebdo” mają znaleźć się m.in. rysunki zamordowanych rok temu „artystów” oraz zewnętrznych współpracowników redakcji. Przewidywany nakład wynosi milion egzemplarzy. Czasopismo ukaże się w środę – uroczystość Objawienia Pańskiego. Rozprowadzane będzie także poza granicami Francji, a zatem niewykluczone, że dostępne będzie również w Polsce.

 

Rocznicowe wydanie upamiętnia zamach z 7 stycznia 2015 roku, gdy dwóch muzułmanów dokonało ataku na redakcję ateistycznego czasopisma, mordując dwanaście osób. Islamiści chcieli w ten sposób „pomścić Mahometa”, którego „artyści” często parodiowali. Jednak islam nie był głównym przedmiotem kpin ze strony ateistów. Szczególnie zatrważająca była jedna z ilustracji przedstawiająca Osoby Boskie podczas stosunku seksualnego.

 

Atak na „Charlie Hebdo” był początkiem serii zamachów w Paryżu. Ostatecznie w ciągu trzech dni islamiści zabili łącznie siedemnaście osób.

 

Więcej artykułów na PCh24.pl o bluźnierczym czasopismie:


Piotr Doerre, Między obleśnym ateizmem a zbrodniarzami z pustyni


Krystian Kratiuk, „Charlie Hebdo” w Polsce - antykatolicka prowokacja


Monika G. Bartoszewicz, Sekularyzm, czyli jak zamienić wino w ocet


Krystian Kratiuk, „Charlie Hebdo” – obrzydliwość nad obrzydliwościami. Wolność prasy trzeba ograniczyć


Charlie Hebdo ogłasza – wizerunek Mahometa nie będzie wyszydzany. Ale prawdziwy Bóg – i owszem


 

KRaj




DATA: 2016-01-04 18:59
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"Tym bardziej dziwne, że przedstawienie Boga zawiera typowe dla chrześcijaństwa atrybuty" Oh, to ani trochę dziwne. Redaktorzyny "Charlie Hebdo" to po prostu obrzydliwi tchórze. Dobrze wiedzą, że na chrześcijan można w post-chrześcijańskiej Europie pluć do woli i jeszcze przy okazji dobrze zarobić - w przeciwności do obrażania mahometan, którzy po kolejnej karykaturze Mahometa zamordowaliby nie 17 z nich, a co najmniej 70.
ponad 2 lata temu / zxc
 
Sami prosza sie o nieszczescie.Nic ich ten atak nie nauczyl,nie wyciagneli z tego zadnych wnioskow.Nie wiem co jeszcze musi sie wydarzyc,aby ci bluzniercy zrozumieli.
ponad 2 lata temu / Kelly
 
Obludnicy szkaluja znow nas i Boga. Bog nie da sie ponizac i dostanie im sie znow! Niestety ich nienawisc do Chrystusa jest zbyt wielka, by sie nawrocic! Diabel sie cieszy a ich dusze juz zgrzytaja zebami!
ponad 2 lata temu / Janusz z Kolonii
 
Wszystko jest proste, celowe działanie masonerii i ich sojuszników, obrażać Pana Boga ile się da na polecenie diabelstwa
ponad 2 lata temu / Aleksander
 
i jak oceniać w tym kontekście zamach na to czasopismo, policja zamordowała zamachowców, ale to nie zmienia faktu ze główny zamachowiec jakim jest to czasopismo nie został ukarany ani zamknięty, za swe gryzmoliny obrazające wyznawców Chrystuas. Ale tu trzeba przytoczyć powiedzenie Pan bóg nie rychliwy ale sprawiedliwy lub przyjdzie kryska na Matyska,
ponad 2 lata temu / Sylwester
 
BOG ZAMACHOWIEC A SZATAN NIEWINIATKO?.CIEKAWE CO ZA ZIOLA PALA CI GOSCIE
ponad 2 lata temu / LONGINUS PODBIPIETA
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.