DZIŚ JEST:   02   CZERWCA   2020 r.

Św. Marcelina i Piotra
Bł. Sadoka i towarzyszy
 
 
 
 

Chaos wokół Wojsk Obrony Terytorialnej. Z powodu braku przepisów czekają nas opóźnienia?

Chaos wokół Wojsk Obrony Terytorialnej. Z powodu braku przepisów czekają nas opóźnienia?
Szef MON Antoni Macierewicz fot.Adam Chelstowski/FORUM

„Wbrew rządowym zapowiedziom nie ma szans, aby w tym roku powstały choćby trzy pierwsze kompletne i w pełni uzbrojone brygady Wojsk Obrony Terytorialnej (WOT) na wschodzie kraju” – alarmuje „Rzeczpospolita”. Dziennik stawia tezę, że minister Antoni Macierewicz może tak zmarnować zapał osób, które chcą zasilić nowy rodzaj wojsk.

 

Panujący „chaos w obronie terytorialnej” ma skutkować opóźnieniami w formowaniu piątej siły w polskiej armii. Jak donosi „Rz”, w tym roku najprawdopodobniej uda się utworzyć dowództwa czterech batalionów i być może po jednej kompanii w miastach wojewódzkich ściany wschodniej.


Dotąd szef MON powołał dowódców brygad w Rzeszowie, Lublinie i Białymstoku, ale wciąż brakuje regulacji dotyczących rekrutacji. „Brygady nie mają wytycznych dotyczących przyjmowania kandydatów, nie wiedzą też, jak będą wyglądały kontrakty z przyjętymi do służby” – pisze „Rz”.


Dziennik zarzuca ministrowi Antoniemu Macierewiczowi, że swoimi decyzjami dotyczącymi podporządkowania sobie dowództwa WOT, doprowadził do upolitycznienia formacji i zmarginalizowania roli biura ds. utworzenia obrony terytorialnej, które miało przekształcić się w dowództwo WOT.


Czego jeszcze brakuje? „Poza przepisami prawnymi, informacji jak będą wyposażone jednostki, jakie będą zasady przechowywania broni. No i najważniejsze – jaki będzie budżet tej formacji. Nie ma też pewności, ilu żołnierzy zawodowych przejdzie do WOT. To powinno być zaplanowane, tymczasem na razie w chaotyczny sposób sięga się po doświadczonych oficerów z innych rodzajów wojsk” – czytamy w „Rz”.

 


Źródło: „Rzeczpospolita”

MA 

DATA: 2016-09-29 09:24
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Janusz z Kolonii Film PSY nie jest o milicji tylko o SB których część funkcjonariuszy przeszła do UOP ale nie z wydziału IV do walki z Kościołem.
ponad 3 lata temu / Tomasz
 
Powinno być Janusz Z Koloni przepraszam.
ponad 3 lata temu / Tomasz
 
Jan z Koloni ale nie wszyscy oficerowie L W P byli bezwartościowi część wywodziła się z rodzin Akowskich.Rozwiązanie Armii jest nie realne kto będzie bronił Polski?? WOT jeszcze nie ma i nie wiadomo czy w tym roku powstaną.Brygada amerykańska w Polsce nie będzie stacjonowała nigdy.USA I WLK BRYTANIA ZA WARSZAWĘ UMIERAĆ NIE BĘDĄ.W polityce nie ma sentymentów są tylko interesy mocarstw USA CHINY ROSJA Za neo-banderowski Kijów żaden z rozsądnych Polaków umierać nie ma zamiaru.Do wojny Polska powinna wkroczyć jako ostatnia nie występować przed szereg mocarstw USA ROSAJA.
ponad 3 lata temu / Tomasz
 
Jan z Kolonii ale za neobanderowski Kijów umierać nie zmierzamy niech Pan Antoni Macierewicz sam założy mundur wraz całym PIS tej błędnej polityki nie popiera większość Polaków która nie chce by powstał"rów atomowy"tj zgliszcza z naszej ojczyzny.Polityka obecnych władz jest -pro-amerykańska czyli sprzeczna z interesem Polski i Polaków.USA WLK BRYTANIA TO NIE SĄ NASI SOJUSZNICY TYLKO SPRZEDAWCZYKI.W polityce nie ma sentymentów są tylko interesy.WOT tylko do obrony suwerenności Polski przed zakusami Rosji i Niemiec a nie umieranie z neo-banderowski Kijów.Brygada amerykańska w Polsce nigdy nie stanie musimy liczyć sami na siebie."WŚRÓD PRZYJACIÓŁ WILKI ZAJĄCA ZJADŁY" "PRAWDZIWYCH PRZYJACIÓŁ POZNAJE SIĘ W BIEDZIE"Były gwarancje Wlk Brytanii i Francji w 1939 okazały się nic nieznaczącym świstkiem papieru.USA I WLK BRYTANIA sprzedały nas Rosji Bolszewickiej w Jałcie 1945 r.
ponad 3 lata temu / Tomasz
 
Pan Antoni zawsze potrafil zrzeszac tych najlepszych wokol siebie(Zespol Parlamentarny w sprawie TU154). Nawet w czasach komunizmu mu sie to udawalo. No czasami musial oposcic statek, bo agentura zalala go kretami (KOR). No ale dzisiaj, to my rzadimy. Wiec nie bedzie tak latwo WSIokom! Kiedy bedzie WOT gotowy, bedziemy mieli wreszcie wlasna armie! A LWP (w wiekszosci dzisiejsza polska armia) bedzie mozna dokladnie przebudowac tzn. rozwiazac i zalozyc od podstaw! Bo tutaj tez nigdy lustracji nie bylo! To tutaj wlasnie tez komuchy przeszly sucha noga do III RP! Tak samo jak w tej bajce z Linda pt. PSY. Ze to niby milicjanci w jedna noc stali sie dobrymi policjantami!
ponad 3 lata temu / Janusz z Kolonii
 
Stommer To waszych głowach jest lewacki chaos i walka z wartościami chrześcijańskimi oraz z Polską i Polakami."DEMOKRACJA BEZ WARTOŚCI PRZERADZA SIĘ W JAWNY BĄDŹ ZAKAMUFLOWANY TOTALITARYZM "JAN PAWEŁ II "BEZ BOGA ANI DO PROGA"STAROPOLSKIE PORZEKADŁO.
ponad 3 lata temu / Tomasz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.