DZIŚ JEST:   26   CZERWCA   2019 r.

Św. Zygmunta Gorazdowskiego,
Św. Jana i Pawła, męczenników
 
 
 
 

Chaos, niezgoda, brak alternatyw. Rok 2019 będzie czasem niepewności

Chaos, niezgoda, brak alternatyw. Rok 2019 będzie czasem niepewności
Zdjęcie ilustracyjne fot. pixabay.com

Chaos na rynkach, niezgoda w polityce i brak planu awaryjnego. Tak z grubsza przedstawia się początek 2019 roku w Stanach Zjednoczonych. Zamieszanie powoduje, że w rozpoczętym roku może wydarzyć się tak naprawdę wszystko.

 

Zdaniem Johna Horvata II nadchodzący 2019 rok będzie rokiem wielkiej niepewności. Jej oznakami są rozpoczęcie kadencji nowego Kongresu, problemy z uchwaleniem budżetu (skutkujące zamknięciem wielu instytucji publicznych) oraz huśtawki na giełdzie.

 

W nadchodzącym roku pewna jest tylko niepewność – twierdzi publicysta na łamach tfp.org. Jak zauważa, wiele wskazuje na to, że nie istnieje żaden plan B. Chaos wdarł się do Kongresu. Zgodnie z tradycyjną myślą polityczną parlamenty powinny stanowić prawo w celu umożliwienia cnotliwego życia we wspólnocie. Tymczasem działają one w odwrotnym kierunku. Szerzą chaos i zamieszanie. Dominuje nienawiść i ideologia, a nie racjonalna debata. Dyskutuje się o impeachmencie, mówi się też o możliwości wprowadzeniu stanu wyjątkowego.

 

Kolejny problem stanowi niepewność ekonomiczna. Widać to w wahaniach cen akcji giełdowych. Zadłużenie firm osiąga rekordowe rozmiary, podobnie jak przyrost długu publicznego. To zdumiewające, gdyż trwa okres prosperity – tak przynajmniej wynika ze wskaźników.

 

Zdaniem Johna Horvata II obecny kryzys nie ma charakteru organizacyjnego, ekonomicznego czy technicznego. Jego źródła są znacznie głębsze. Rozwiązaniem tych problemów jest powrót do porządku, do ułożenia wszystkich rzeczy zgodnie z ich naturą. Wszak porządek – jak zauważył wybitny amerykański konserwatysta Russell Kirk, jest „pierwszą potrzebą duszy”.

 

Choć John Horvat II koncentruje się na kontekście amerykańskim, to podobne problemy istnieją także w Polsce. Ideologizacja debaty politycznej, obrzucanie się obelgami, traktowanie przeciwnika politycznego jako zła wcielonego nie sprzyjają stabilności kraju. Problemy te pogłębiają media głównego nurtu, niezależnie od ich orientacji politycznej.

 

Źródła: tfp.org / pch24.pl 

mjend

 


DATA: 2019-01-23 08:24
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "65631"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.