DZIŚ JEST:   16   LIPCA   2018 r.

NMP Szkaplerznej z Góry Karmel
Św. Marii Magdaleny Postel
 
 
 
 

Cenzura w warszawskim ratuszu. Różaniec nie do zniesienia dla urzędników prezydent stolicy?

Cenzura w warszawskim ratuszu. Różaniec nie do zniesienia dla urzędników prezydent stolicy?

W najbliższą sobotę przed Sejmem RP odbędzie się modlitwa w intencji Ojczyzny i polskich parlamentarzystów. Stołeczny urząd miasta zablokował możliwość zamieszczenia ogłoszeń o tej inicjatywie w pojazdach komunikacji publicznej.

 

„Otoczmy Sejm Różańcem świętym!” – pod takim hasłem katolicy spotkają się w sobotę 11 listopada, najpierw na Mszy świętej (o godzinie 10:00) w kościele pw. św. Aleksandra na placu Trzech Krzyży, a następnie przejdą przed budynek parlamentu.

 

Inicjatorzy modlitewnej akcji postanowili skorzystać z oferowanej przez warszawską komunikację miejską możliwości ogłoszenia na ekranach znajdujących się w tramwajach i metrze. Zgodnie z zawartą już umową, reklamy wydarzenia miały być wyświetlane przez tydzień wewnątrz pojazdów należących do Zarządu Transportu Miejskiego.

 

Według relacji Marcina Dybowskiego z Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę, wkrótce po zawarciu porozumienia z firmą reklamową występującą w imieniu ZTM, pojawiły się problemy. Najpierw ogłoszeniodawca otrzymał warunek zmodyfikowania grafiki wydarzenia, następnie informację, że musi poczekać na ostateczną decyzję w sprawie publikacji ogłoszenia, zależną od woli warszawskiego ratusza.

 

Wreszcie, po kilku dniach – w poniedziałek 6 listopada – do organizatorów akcji modlitewnej dotarła informacja o kategorycznej odmowie zaawizowania wydarzenia na nośnikach znajdujących się w gestii ZTM. Na ich konto dotarł także zwrot poniesionej opłaty. Firma początkowo zaproponowała przedstawicielom Krucjaty wykorzystanie innych miejsc reklamowych w centrum stolicy, jednak wkrótce potem wycofała się z tej oferty.

 

– To działanie wbrew kodeksowi handlowemu. Wygląda na to, że mamy do czynienia z zastraszaniem ludzi, którzy chcieliby w normalny sposób udostępnić nośniki reklamy, będące ich gestii – skomentował dla PCh24.pl Marcin Dybowski.

 

– Oczywiście, będziemy żądać wyjaśnień, skierujemy też sprawę do sądu. Linie tramwajowe nie są prywatnym usługodawcą, tylko publicznym zakładem, na który idą publiczne pieniądze z naszych podatków. Nasze wydarzenie to legalne zgromadzenie publiczne, które jest przecież otoczone ochroną prawną – dodał nasz rozmówca.

 

W przekonaniu Marcina Dybowskiego, odmowy publikacji ogłoszenia Krucjaty nie sposób porównać ze sprawą drukarza z Łodzi, który nie zgodził się na wykonanie afisza dla organizacji LGBT. – On jest prywatnym przedsiębiorcą i ma prawo decydować, co będzie u siebie drukował, a czego nie. Niczego złego nie propagowaliśmy, spełniliśmy wymogi reklamowania się w tramwajach należących do warszawskiej komunikacji miejskiej. Nie możemy zgodzić się na taką sytuację. Swoboda modlitwy wynika nie tylko z prawa naturalnego, ale i z gwarancji konstytucyjnych – powiedział nam przedstawiciel Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę.

 

 

 

Źródło: Krucjata Różańcowa za Ojczyznę

RoM

 

 


DATA: 2017-11-07 07:26
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Może kobiecina prezydentka nie wie, co to Różaniec? Może przydałoby się jej jakoś przybliżyć sprawę i może pojmie, że durna i zacofana. I że powinna uczynić wreszcie coś dobrego dla stolicy, skoro już tyle zła nawyczyniała. Swoją drogą, jako to wyraźnie widać, jakie są kanały powiązań nieformalnych - firma reklamowa, ZTM, ratusz, wszystko zblatowane i gra na jedną nutę. Podawaną przez p. GW. Mocna jest nadal i nijak jej fotela nie podmywa fala afery reprywatyzacyjnej. Jej fotel ma mocno i głęboko wbite fundamenty.
8 miesięcy temu / Golden
 
Natomiast w autobusach warszawskich od miesiecy jest zaklamana reklama in vitro.
8 miesięcy temu / Tomasz
 
Różaniec jest ustanowiony jako egzorcyzm, przez św. Jana Pawła II. Szatana bardzo pali ta modlitwa
8 miesięcy temu / irtur
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.