DZIŚ JEST:   21   WRZEŚNIA   2019 r.

Św. Mateusza Ewangelisty
Bł. Marka z Modeny
 
 
 
 

Cenzura w USA? W szkołach nie wolno kwestionować „teorii ewolucji” i „globalnego ocieplenia”

Cenzura w USA? W szkołach nie wolno kwestionować „teorii ewolucji” i „globalnego ocieplenia”
By Unknown, The Hornet is no longer in publication and it is very likely for a 20-year-old artist in 1871 to have died before 1939 [Public domain or Public domain], via Wikimedia Commons

Władze oświatowe w Oregonie zakazały krytykowania i „wyrażania wątpliwości” odnośnie teorii „globalnego ocieplenia” w szkołach w Portland. Podobnie, jak w przypadku sporu dotyczącego skompromitowanej teorii ewolucji i dyskusji, która od kilku lat elektryzuje amerykańskie społeczeństwo, tak i w tym wypadku nauczycielom nie wolno rozpowszechniać podręczników i materiałów edukacyjnych, kwestionujących koncepcję rzekomego ocieplania się klimatu.

 

Narodowa Koalicja przeciwko Cenzurze ostro zareagowała wobec rozporządzenia z 17 maja br. wydanego w Portland. Wskazano, że uniemożliwia ono rzetelną debatę, obniżając poziom edukacji publicznej, która powinna nauczyć krytycznego myślenia i wyczulić uczniów na wiele ważnych spraw dot. porządku publicznego.

 

Władze oświatowe swoją decyzję podjęły jednogłośnie po spotkaniu ze zwolennikami tzw. teorii globalnego ocieplenia. Grupa 350PDX przedstawiła „plan” wdrożenia do programów nauczania problematyki „sprawiedliwości klimatycznej”, mającej „uświadamiać” i uwrażliwiać uczniów na kwestie związane z zapobieganiem zmianom klimatycznym.

 

Plan zakłada między innymi przegląd aktualnych podręczników i wprowadzenie nowych, „aktualnych” opracowań dot. kwestii klimatycznych. Uczniowie mają być indoktrynowani zgodnie z założeniem zwolenników ograniczenia populacji na świecie, że to człowiek jest głównym sprawcą rzekomego ocieplania się klimatu.

 

Eko-propagandyści zalecili, by ze wszystkich szkół publicznych w Portland usunąć wszelkie materiały edukacyjne, które w jakikolwiek sposób mogłyby podważyć ich teorię.

 

W mediach już pojawiło się wiele komentarzy na temat decyzji władz oświatowych. Krytycy zadają sobie pytanie, dlaczego Portland Public School Board i inni „panikarze od klimatu” czują się zagrożeni alternatywnymi interpretacjami danych dot. klimatu?

 

Źródło: washingtontimes.com

AS  


DATA: 2016-06-09 16:30
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Boję się że opinia niejakiego Kopernika o obrotach ciał niebieskich też będzie na cenzurowanym.
ponad 3 lata temu / Prezes666
 
NN, to że jakiś tekst spełnia kryteria "literatury naukowej", wcale nie oznacza że zawiera on prawdę. Może bowiem zawierać fałsz, który JESZCZE nie został obalony. I nie ma w tym nic dziwnego, przecież nie zawsze od razu ludzkość odkrywa prawdę, a wręcz często uczy się na błędach. Ja z kolei swoją krytykę tzw. teorii ewolucji popieram konkretnymi argumentami i przykładami, których jakoś nikt merytorycznie nie obala. A skoro tak, to mam prawo uważać ją za bajeczkę sprzeczną z empiryzmem. Rozwój rozumu ludzkiego można wytłumaczyć nie bezmyślną przypadkową ewolucją, lecz sensowniej zapisanym w człowieku programem rozwoju. Z kolei, samej zmienności organizmów nie kwestionuję, przecież pisałem że gatunki podlegają zmianom. Kwestionuję za to możliwość WYŁĄCZNIE przypadkowego przejścia z jednego gatunku do wyżej rozwiniętego gatunku, jako że na to nie ma jednoznacznych dowodów, których nie można by zinterpretować sensowniej, uwzględniając działanie czynnika świadomego.
ponad 3 lata temu / Rozczarowany
 
@Rozczarowany-Nie wiem na czym Ty opierasz swoją wiedzę,że kwestionujesz moją opartą na publikowanej literaturze naukowej.I tę wiedzę uważam za miarodajną w poznaniu postępu ewolucji życia na Ziemi.A w tym niewątpliwie rozwój rozumu ludzkiego(jego mózg ciągle się doskonali),jego efektów pożytecznych w istnieniu ludzkości,jako ostatni owoc ciągle dojrzewającej ewolucji życia na Ziemi."Wszystko ciągle i nieprzerwanie płynie"(Heraklit).Zjawisko mutacji istnieje.Kto to zjawisko kwestionuje nie zna dokładnie rzeczywistości istnienia natury.Woda,przy pewnych temperaturach zamienia się w lód lub parę,choć dalej jest wodą.
ponad 3 lata temu / NN
 
NN, pisząc o nieznanych człowiekowi prawach, do dziś nieodkrytych, uczciwie napisałeś że nie znasz mechanizmu według którego powstały organizmy żywe. Tak więc wszelkie jakieś twoje koncepcje o "rozbłysku mutacyjnym z innej poprzedzającej go istoty" są jedynie dramatyczną próbą wypełnienia tej niewiedzy. Ale to typowe dla ateistów, że wolą nawet bajki niż pustkę :)
ponad 3 lata temu / Rozczarowany
 
Wszyscy rozprawiają o Darwinie i ewolucji człowieka.W ciągu ewolucyjnym jest jeszcze mutacja.Zapomniano o mutacji.Nasycenie energią wewnętrzną i zewnętrzną oraz pod wpływem środowiska zewnętrznego oddziaływającego na byt,mając wpływ na ciąg zmian podstawowych bytu żywego w przyrodzie osiągając pewne granica powoduje gwałtowną,nieznaną człowiekowi zwiększoną specjalizację organizmu żywego.Temu zjawiskowi i jego prawom do dziś nieodkrytym podlega ewolucja,w tym również człowieka,który ileś milionów lat temu,tym rozbłyskiem mutacyjnym z innej poprzedzającej go istoty stał się istotą myślącą,refleksyjną.I tak od narzędzi z kamienia łupanego doszliśmy do elektronicznego(komputer) wyręczania nas w myśleniu.Ale o zatruwaniu przez nas środowiska oraz jego ochronie zupełnie zapominamy.A przecież nasze przyszłe pokolenia nie będą miały innego miejsca egzystencji tylko tą maleńką o krągłą Ziemię.Nie zapominajmy o nich.
ponad 3 lata temu / NN
 
@Raven, filozofia, podobnie jak jej część zwana logiką, jest nauką, która korzysta z rozumu. Definiuje rzeczywistość (jak każda inna nauka) szukając jej celu, sensu. Sięga dalej niż może uczynić to nauka ścisła nie przestając być bardzo praktyczną i LOGICZNĄ. Nie ma filozofii bez mądrości. Filozofia i nauki biologiczno-fizyczne mają nieco inny warsztat naukowy, który nie można w sposób dowolny mieszać, a to chyba w pewnym momencie uczynił Darwin... Wykraczając poza temat artykułu: właśnie dlatego, że dzisiejszy człowiek coraz mniej sięga do filozofii i logiki, opierając się tylko na tym, co widzi i dotyka, bez sięgania do istoty sprawy, tak bardzo błądzi i krzywdzi siebie i innych. Chciałoby się powiedzieć: staje się nielogiczny! Nie korzysta z rozumu, a tylko mu się tak wydaje...
ponad 3 lata temu / Ryz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.