DZIŚ JEST:   19   LUTY   2020 r.

Św. Konrada z Piacency
 
 
 
 

Cenzura w natarciu. W Londynie oskarżenia o „przestępstwa z nienawiści” teraz bez dowodów

Cenzura w natarciu. W Londynie oskarżenia o „przestępstwa z nienawiści” teraz bez dowodów
fot. pixabay.com

Londyńscy policjanci otrzymali nowe wytyczne dotyczące postępowania w sprawie tzw. „hate crimes” (przestępstw motywowanych nienawiścią na tle rasowym, narodowościowym itd.). Dowód na takie zachowania nie będzie wymagany.

 

Do kategorii „hate crimes” zaliczają się przestępstwa motywowane nienawiścią na tle rasowym, narodowościowym czy religijnym. Mogą być nimi okrzyki, pogróżki czy hasła dyskryminujące np. płeć, wyznanie, orientację seksualną czy przynależność narodowościową. Nie musi być to fizyczny atak. „Przestępstwa z nienawiści” mogą być dokonane werbalnie lub przez internet.

 

W świetle nowych wytycznych, londyńscy stróże prawa będą mogli aresztować podejrzanych bez odpowiedniego udowodnienia takich zachowań. Nowe zapiski nie zawierają także wskazówek co do ustalenia motywacji takich przestępstw. Funkcjonariusz będzie musiał zareagować na każde wezwanie.

Przeciwnicy nowego prawa uważają, że stanie się ono narzędziem do kontroli opinii publicznej, a także uderzy w podstawowe prawo do wolności wypowiedzi. Będzie także wymuszać autocenzurę wypowiedzi publikowanych w sieci.

 

Coraz częstsze będą przypadki takie jak ten z lutego 2018 r., kiedy to do domu Kellie-Jay Keen-Minshull przyjechała policja w sprawie krytycznych wpisów na „Twitterze”. Matka czwórki dzieci skrytykowała działaczkę na rzecz transgenderyzmu, która chwaliła się, że wysłała swojego 16 – letniego syna do Tajlandii w celu dokonania operacji obcięcia genitaliów.

 

Źródło: lifesitenews.com

PR


DATA: 2018-03-20 13:56
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

no to już mają związek radziecki z lat trzydziestych. a prawdziwe przestępstwa są tam karane łagodnie
ponad 1 rok temu / darek
 
@ciekawe rzeczy - nie zrozumiałeś tematu bo to będzie tak: jak biały zostanie nazwany "białasem" przez czarnego, to w tej sytuacji obrażony "białas" musi wykazać się stosownymi dowodami, gdyż białego nazwanie go "białasem" nie jest obrazą, białemu nie wolno się obrażać. W sytuacji odwrotnej, kiedy to biały obrzuci kolorowego stosownym epitetem typu "czarnuch", to tu już nie będzie wymagane jakiekolwiek dowodzenie. Tak się właśnie dzieje w zdegenerowanej Europie, która sama sobie kopie grób.
ponad 1 rok temu / odszkodowania
 
Zwłaszcza jeśli biały będzie chrześcijaninem, a czarny muzułmaninem. Nic z tego. To prawo będzie stosowane tylko przeciwko normalnym ludziom, w obronie zboczeńców i nachodźców.
ponad 1 rok temu / do ciekawe rzeczy
 
to znaczy jeśli biały oskarży czarnego o to że ten czarny go nazwał białasem to bez dowodów będzie czarny siedział na ławie oskarżonych ?
ponad 1 rok temu / ciekawe rzeczy
 
bez dowodów? to już krok od "zbrodniomyśli" (też bez dowodów), a po co sobie życie komplikować?
ponad 1 rok temu / pytanie
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.