DZIŚ JEST:   02   GRUDNIA   2020 r.

Św. Blanki Kastylijskiej
Bł. Rafała Chylińskiego
 
 
 
 

Centrum Życia i Rodziny apeluje do posłów o głosowanie za przyjęciem projektu „Zatrzymaj aborcję”

Centrum Życia i Rodziny apeluje do posłów o głosowanie za przyjęciem projektu „Zatrzymaj aborcję”
Źródło: CŻiR

Centrum Życia i Rodziny wystosowało do wszystkich parlamentarzystów apel o poparcie w głosowaniu projektu inicjatywy obywatelskiej „Zatrzymaj aborcję”. Projekt zwiększa ochronę życia i ma na celu zlikwidowanie tzw. przesłanki eugenicznej, która jest główną przyczyną aborcji w Polsce.


W apelu skierowanym do posłów Centrum Życia i Rodziny podkreśla, że inicjatywa zwiększająca ochronę życia cieszy się niezwykłym poparciem społecznym. Swój podpis pod tą propozycją złożyło bowiem ponad 830 tys. Polaków.


„W imieniu setek tysięcy Polaków popierających inicjatywę Zatrzymaj aborcję, a także dziesiątek tysięcy zaangażowanych w ruch Marszów dla Życia i Rodziny, ale przede wszystkim w imieniu najmniejszych i bezbronnych, którzy sami jeszcze nie mogą się bronić, zwracamy się do Państwa z apelem o głosowanie za przyjęciem projektu ustawy Zatrzymaj aborcję” – czytamy w stanowisku Centrum Życia i Rodziny.


W swoim stanowisku przesłanym parlamentarzystom Centrum Życia i Rodziny zwraca uwagę na to, że wiele aktów prawa krajowego oraz międzynarodowego mówi o ochronie życia. Gwarantuje je nie tylko polska Konstytucja, ale również orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego oraz Powszechna Deklaracja Praw Człowieka. Centrum Życia i Rodziny podkreśla, że projekt „Zatrzymaj aborcję” poparło ponad 830 tys. osób. Zwiększenie ochrony życia dzieci nienarodzonych to także jeden z postulatów tysięcy uczestników Marszów dla Życia i Rodziny.


Posłowie decydując o dalszych losach projektu inicjatywy obywatelskiej „Zatrzymaj aborcję” każdego roku decydują de facto o życiu dziesiątek, a może nawet setek dzieci nienarodzonych. To właśnie aborcja eugeniczna, której wykluczenia domagają się obywatele, jest główną przyczyną uśmiercania w Polsce dzieci w fazie prenatalnej. Gorąco liczymy na poparcie większości parlamentarnej dla tej ustawy. Jednocześnie w swoim apelu do państwa posłów przypominamy, że prawo do życia jest chronione przez krajowe i międzynarodowe akty prawne, w tym także Konstytucję oraz Konwencję o prawach dziecka przyjętą przez Zgromadzenie Ogólne ONZ – mówi Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny


W dokumencie przesłanym do wszystkich posłów przywołano również słowa prof. Jerome’a Lejeun’a, odkrywcy trisomii chromosomu 21, a więc przypadłości, która jest dziś głównym powodem dokonywania aborcji eugenicznej. Pisał on, że „miarą jakości danej cywilizacji jest sposób,
w jaki traktuje ona swoich najsłabszych członków” – zauważono.


Pierwsze czytanie obywatelskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży (druk sejmowy nr 36) zostało zaplanowane na 15 kwietnia na godziny popołudniowe.

 


Źródło: informacje prasowe (Centrum Życia i Rodziny)
MWł

 

 

 

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.

 

 


DATA: 2020-04-17 15:05
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Święta Boża Rodzicielko i Matko Dobrej Rady. Przyrzekamy Ci ..., że odtąd wszyscy staniemy na straży budzącego się życia. Walczyć będziemy w obronie każdego dziecięcia i każdej kołyski .... Gotowi jesteśmy raczej śmierć ponieść, aniżeli śmierć zadać bezbronnym. Dar życia uważać będziemy za największą łaskę Ojca Wszelkiego Życia i za najcenniejszy skarb Narodu. Lud mówi: Królowo Polski - przyrzekamy!
7 miesięcy temu / Zulandia
 
w proponowanym zakazie aborcji eugenicznej chodzi tyko o dzieci z Downem ? bo tylko nimi ilustruje się artykuły na ten temat ,pytam bo nie wiem .W obecnej ustawie przesłanka do aborcji są też : Mukowiscydoza. Zespół Klinefeltera. Zespół Pataua. Zespół Edwardsa. Zespół Turnera. Zespół Williamsa.
7 miesięcy temu / pytanie
 
cyt"te dzieci zostaną wydane na pastwę matek-psychopatek " -nie rozumiem tego wpisu ,tak nazywasz kobiety których życie nie jest już ich ,którym nikt nie pomaga a dla działaczy prolife po narodzinach są z dziećmi niewidzialne
7 miesięcy temu / do Tytus
 
Idea którą popieram, choć na równi z innymi boje się konsekwencji walki o wprowadzenie w życie, ponieważ strona przeciwna już się uaktywniła i ma swoj własny projekt, oczywiscie dokładnie odwrotny. Nierozwiązywalny konflikt, czy w tych czasach nie powinnismy raczej zbieac wszystkich sił i nastawiac się na współpracę z każdym człowiekiem dobrej woli, żeby pokonać zarazę? Jednocześnie rozumiem że słowo kompromis śmierdzi tam gdzie chodzi o ludzkie życie. Czy to teraz będzie głosowane, czy nie, sprawa wróci niechybnie. Tak się składa że interesuje mnie prywatnie i ze względu na moje problemy zdrowotne, genetyka. I ciarki mi przechodzą po plecach gdy czytam że wynaleziono już metody diagnozowania wad genetycznych zakodowanych w wielu miejscach genomu nie tylko tak jak u osób z zespołem Downa. I już to się stosuje na zachodzie, oczywiście nie po to by przygotowac rodziców do wychowania chorych dzieci..
7 miesięcy temu / kg
 
Mam nadzieję, że pan Izydor porwał się tutaj na ironię, bo jeżeli naprawdę marzy o życiu w państwie wyciągniętym żywcem z książek M. Artwood to szczerze współczuję.
7 miesięcy temu / Nesere
 
Absolutny zakaz aborcji to początek. Domagajmy się delegalizacji rozwodów, wpisanie propagandy i praktyk lgbt do Kodeksu Karnego, oraz wprowadzenia zapisu o obowiązku założenia rodziny i posiadaniadzieci. My Polacy jako naród - wymieramy!
7 miesięcy temu / Izydor Oracz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.