DZIŚ JEST:   24   LIPCA   2019 r.

Św. Kingi, księżnej
Św. Krystyny z Bolsena
 
 
 
 

Centrum dialogu zamiast… tradycyjnego seminarium

Centrum dialogu zamiast… tradycyjnego seminarium
Di Muesse (Opera propria) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) o CC-BY-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], attraverso Wikimedia Commons

Dawne papieskie seminarium w Cuglieri zostanie przekształcone w… centrum dialogu międzyreligijnego, mające wspierać integrację imigrantów. Nikt się opustoszałym seminarium nie przejmował, aż do momentu, w którym zainteresowali się nim tradycjonaliści chcący otworzyć kolejny dom formacji.


Budynkiem seminarium, które zostało zamknięte na fali posoborowej „odnowy”, zainteresowało się kierownictwo Instytutu Chrystus Króla Najwyższego Kapłana. Dotychczasowe międzynarodowe seminarium w Gricigliano nie jest w stanie przyjąć wszystkich chętnych. Okazuje się, że pomysł ponownego rozpoczęcia formacji w murach dawnego seminarium nie przypadł do gustu biskupom Sardynii.


Budowa została sfinansowana przez Stolicę Apostolską, Watykan przekazał seminarium lokalnym biskupom w roku 1970. W 1976 lokalna hierarchia sprzedała nieruchomość samorządowi. Od tego czasu lokalne władze poszukiwały inwestora, który chciałby przejąć niszczejący kompleks. Potencjalny inwestor pojawił się dopiero w roku 2012. O ile władze przyjęły ofertę ze strony Instytutu Chrystusa Króla Najwyższego Kapłana z radością, przeciwko sprzedaży nieruchomości tradycjonalistom opowiedziało się dwóch lokalnych biskupów, publicznie krytykujących możliwość powstania tradycjonalistycznego seminarium na ich wyspie.


Choć byłe seminarium niszczeje od dekad, teraz biskupi Sardynii postanowili, że otworzą w nim… centrum dialogu. Już podpisali stosowne porozumienie z lokalnymi władzami, którym poprzednio sprzedali nieruchomość. Teraz byłe seminarium będzie służyć sprawie „postępu humanitarnego”, jak podkreślił jeden z prałatów.Źródło: eponymousflower.blogspot.com

mat


DATA: 2014-01-27 12:22
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Na góralskim blogu jest centrum dialogu. Gazda bacy akcentuje że źle abstrahuje.(Zbieżność osób jest przypadkowa a górale są pochodzenia baszańskiego).
ponad 5 lat temu / Leo
 
@magis. chyba zartujesz? 3-ech, 4-ech seminarzystow na rok to mial papa Franciszek w seminarium w Bueno Aires jak byl tam biskupem. Tzn wiosna tam byla. Natomaist w tradycyjnych zgromadzeniach wiosny nie ma, ale mimo wszystko statystki sa o niebo lepsze. Mysle, ze w tym przypadku tez by tak bylo.
ponad 5 lat temu / robespierre
 
magis: znasz cenę w tym przypadku? Wiesz ile kosztuje adaptacja np. domu/willi na seminarium? Jak widać tradycjonalistom brakuje. A zaletą takiej nieruchomości jest to, że budynek został ZAPROJEKTOWANY jako seminarium. Pod względem potrzeb lokalowych to wiele zmienia.
ponad 5 lat temu / Mlody
 
Otwieranie seminarium dla 3-ech, 4-ech studentów to chyba nie był najlepszy pomysł? Czy "tradycjonalistom" brakuje innych i o wiele tańszych budynków do zagospodarowania?
ponad 5 lat temu / magis
 
Czy ten "dialog międzyreligijny" ma zaczynać się Sakramentem Chrztu św. imigrantow?
ponad 5 lat temu / Jurek
 
"dialog spotkania" "okragly stol" "platforma kulturowa" "postep kulturalny" to prawie zawsze masonski belkot; budownicy humanizmu bez Stworcy czlowieka?! A co do wyspy - wytna ich w pien milujacy pokoj wzbogacacze kulturalni...
ponad 5 lat temu / razorrr
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.