DZIŚ JEST:   18   STYCZNIA   2019 r.

Św. Małgorzaty Węgierskiej
Bł. Reginy Protmann
 
 
 
 

Centralna Rada Żydów w Niemczech zaniepokojona ustawą o IPN

Centralna Rada Żydów w Niemczech zaniepokojona ustawą o IPN
Wikimedia Commons CC BY

Przewodniczący Centralnej Rady Żydów Josef Schuster przesłał list do Ambasadora RP w Berlinie prof. Andrzeja Przyłębskiego. Wyraża w nim „zaniepokojenie” w związku z podpisaniem przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacji ustawy o IPN.

 

O sprawie poinformowało w czwartek Polskie Radio. Zdaniem Schustera nowe polskie prawo może budzi obawy, iż osoby, które przeżyły Holocaust „nie będą mogły opowiadać o swoich doświadczeniach”. Zasugerował również że taki los może spotkać polskie ofiary II wojny światowej.

 

Ambasador Przyłębski zapewnił w rozmowie z Polskim Radiem, że wyjaśni wszelkie wątpliwości przesłane przez Schustera.

 

- Widać olbrzymią wiedzę pana dr Schustera na temat tego, co się w Polsce wydarzyło, czyli że Polska była pierwszą ofiarą Hitlera, że nie było żadnych polskich obozów koncentracyjnych - powiedział ambasador.

 

Ambasador Przyłębski podkreślił, że Polsce zależy, aby ocena zachowań społeczeństw w czasie II Wojny Światowej, m.in. społeczeństwa Rzeczypospolitej, „była oparta na faktach, a nie na stereotypach”, ponieważ te drugie „od lat krążą wśród polityków i publicystów zachodnich”.

 

Źródło: radioszczecin.pl

TK


DATA: 2018-02-09 08:07
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Niemiecka Federacja Syjonistyczna jak Hitler doszedł do władzy,zaoferowała mu wsparcie w rozwiązaniu kwestii żydowskiej..Twórca i założyciel Narodowych Żydów Niemieckich 20-03-1935 rAz Naumann w liście do Hitlera napisał,że on i jego sympatycy walczyli o to, by usunąć Ostjuden z Niemiec,ponieważ te hordy Żydów pół-Azjatów, to dla Niemiec niebezpieczni ludzie i należy ich bez litości wyrzucić..Syjoniści współpracowali ze wszystkimi antysemitami z Gestapo i SS.Ich współpraca polegała na tym samym celu selekcji ludzi,których zaakceptowali jako zdolnych do budowy Erec Israel..Syjoniści byli i są przeciwnikami mieszania ras i sprzyjają separacji Żydów od innych narodów.W tym punkcie byli i są zgodni z nazistami.Lenni Brenner antysyjonista postawił tezę,że nieprawdą jest,iż Izrael narodził się z holocaustu,jeśli już to wykorzystał holokaust.Zdaniem tego żyda syjonizm narodził się wcześniej niż nazizm, bo w XIX w i poprzez współpracę ideologiczną z nazistami niemieckimi zrodził Holoca
11 miesięcy temu / Megi
 
Czy Henry Ford, legendarny producent samochodów, znalazł część odpowiedzi na przyczynę żydowskich wypędzeń? ?Żydowskim talentem jest życie z ludzi, nie z ziemi, ani z produkcji, ale z ludzi. Niech inni uprawiają ziemię, żyd, jeśli będzie w stanie, będzie ciągnął zyski z rolnika. Niech inni zajmują się handlem i przemysłem; żyd będzie eksploatował owoce ich pracy. To jego szczególny talent. Jeśli użyjemy tu słowa ?pasożytniczy? do opisania go, to będzie to trafne określenie.?
11 miesięcy temu / Dlaczego
 
Głupota Żydów na wierzch wypływa jak oliwa.
11 miesięcy temu / Artur
 
Jak nie można na poważnie to najlepiej > na wesołoCo ludzie powiedzą < ?> W nowej odsłonie > Co Żydzi powiedzą
11 miesięcy temu / iskierka
 
Ireneusz T. Lisiak Żydowscy Kolaboranci Hitlera. Polecam.
11 miesięcy temu / gzk
 
A KOGO TO OBCHODZI. Niech się douczą i wyzbędą PYCHY. Zachowują się jak rozpieszczone małe DZIECI. Świat się zmienił. Podobno wszyscy maja równe PRAWA.
11 miesięcy temu / iskierka
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.