DZIŚ JEST:   24   CZERWCA   2018 r.

Narodzenie św. Jana Chrzciciela|
XII Niedziela zwykła
Św. Symplicjusza
 
 
 
 

Celowe zagranie czy przypadek? Rzecznik Białego Domu wyjaśnia brak uścisku dłoni Trumpa z Merkel

Celowe zagranie czy przypadek? Rzecznik Białego Domu wyjaśnia brak uścisku dłoni Trumpa z Merkel
Angela Merkel i Donald Trump / REUTERS/Jonathan Ernst

Rzecznik Białego Domu Sean Spicer dopytywany przez dziennikarzy o spotkanie Donalda Trumpa z Angelą Merkel skomentował fakt, że oboje politycy nie uścisnęli sobie dłoni po zakończonym spotkaniu. Chodzi o sytuację, która miała miejsce podczas wspólnej sesji fotograficznej. Fotoreporterzy prosili o tzw. „shakehand”, ale Trump pozostawał niewzruszony. O możliwość uścisku dłoni pytała także kanclerz Merkel, ale prezydent USA nie zareagował.


W rozmowie z dziennikarzami Sean Spicer podkreślił, że działanie prezydenta Donalda Trumpa nie było celowe. Polityk miał zwyczajnie nie słyszeć pytania kanclerz Angeli Merkel dotyczącego uścisku dłoni podczas sesji fotograficznej. Komentatorzy polityczni podkreślają, że w świecie biznesu oraz wielkiej polityki tego typu gesty nie są przypadkowe. Wokół spotkania przywódców narosło wiele znaków zapytania, a publicyści zwracali uwagę na ogólne, chłodne przyjęcie Merkel w Stanach Zjednoczonych. Pomimo rozmów na wiele ważnych tematów, w mediach obecny jest głownie temat braku uścisku dłoni między politykami. 


Atmosfera wokół „incydentu” została podgrzana do tego stopnia, że głos w tej sprawie zabrał sam prezydent Donald Trump, który napisał na Twitterze, że spotkanie z niemiecką kanclerz przebiegło wyśmienicie. Wygląda jednak na to, że nie uspokoiło to nastrojów wśród opinii publicznej i w mediach, ponieważ sprawę raz jeszcze musiał wyjaśnić rzecznik prasowy Białego Domu.


Przypomnijmy, że wizyta Angeli Merkel w Stanach Zjednoczonych była pierwszą okazją do wspólnego spotkania z wybranym w zeszłorocznych wyborach prezydentem Donaldem Trumpem. Spotkanie miało się odbyć we wcześniejszym terminie, ale w związku z trudnymi warunkami atmosferycznym, przełożono je i doprowadzono do skutku dopiero w piątek. Jak poinformowali politycy, podczas spotkania rozmawiano na temat polityki zagranicznej, kwestii wolnego handlu, a także współpracy między Berlinem a Waszyngtonem. Media informują, że poruszono również problem konfliktów panujących na świecie oraz temat kryzysu imigracyjnego.


Donald Trump podczas konferencji prasowej podkreślił, że Stany Zjednoczone nadal będą niezwykle silnie angażowały się w Sojusz Północnoatlantycki NATO. Dodał jednak, że będzie wymagał od poszczególnych krajów członkowskich zaangażowania i partycypacji finansowej, która jest wspólnym zobowiązaniem wszystkich państw NATO. Prezydent USA mówił również, że polityka handlowa powinna być sprawiedliwa, a imigracja jest „przywilejem, a nie prawem”. Podkreślił również, że priorytetem dla jego administracji jest bezpieczeństwo obywateli.

 

 

Źródło: wprost.pl, PCh24.pl

WMa

 

 

 


DATA: 2017-03-19 18:34
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Gościu, raczej Trump słyszał - widać po jego reakcji. Na tym polega mistrzostwo zagrania prezydenta i jego bohaterstwo, gdyż nie dał się poprawności politycznej, tylko zachował się jak należy i nie podał ręki kanclerzowej niszczącej cywilizację łacińską.
ponad 1 rok temu / Wolnościowiec
 
Łaska...Łaska ale dla ludzi ,którzy żałują za swój błąd.makrel żałuje?
ponad 1 rok temu / Tomasz
 
To był gest na użytek wyborców Trumpa i Polaków. Niemcy tak jak Brytyjczycy są potrzebni USA na Bliskim Wschodzie i do pomocy przy rozpętaniu wojny na Przesmyku Suwalskim.
ponad 1 rok temu / pl
 
Nie wiem, czy Trump nie dosłyszał propozycji uścisku dłoni z Merkel, czy też świadomie nie podał jej ręki, ale widać wyraźnie z komunikatów, że w zasadzie nie dogadali się w żadnych istotnych sprawach. Biorąc pod uwagę co najmniej niestosowne wypowiedzi Merkel nt. Trumpa zaraz po wyborach i później, trudno się dziwić Trumpowi, że nie chciał jej podać dłoni.
ponad 1 rok temu / Gość Janek
 
Jakby nie patrzeć Trump dokładnie opisał dlaczego nie podał chalerze ręki:priorytetem dla jego administracji jest bezpieczeństwo obywateli.To jakby zupełnie przeciwne stanowisko do stanowiska pani kanclerz która jak może stara sie zdestabilizować nie tylko swoją ojczyzne ale całą europę.
ponad 1 rok temu / Hugon de Payns
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.