DZIŚ JEST:   24   LISTOPADA   2020 r.

Św. Andrzeja Tran An Dung i towarzyszy
 
 
 
 

Celowa cenzura na Facebooku? Są przecieki w sprawie podejrzanego algorytmu

Celowa cenzura na Facebooku? Są przecieki w sprawie podejrzanego algorytmu

Wewnętrzne dokumenty Facebooka, które w ostatnich dniach ujrzały światło dzienne wskazują, że o popularyzacji treści na portalu społecznościowym decydują odpowiednio przygotowani pracownicy, a nie specjalny algorytm. Tym samym pracownicy mogą wpływać na blokowanie niepoprawnych politycznie, konserwatywnych treści. Sprawę chce zbadać Senat USA.


Podejrzenia, które od dłuższego czasu padają na popularny serwis społecznościowy nie wpływają dobrze na rozwój i perspektywy koncernu Marka Zuckerberga, który prywatnie nie ukrywa swojego lewicowo – liberalnego światopoglądu. Oskarżenia o promocję związków homoseksualnych, osób LGBT oraz dezawuowanie poglądów konserwatywnych pojawiają się od kilku lat. Mimo wszystko, Facebook chce zachować pozory niezależności wypierając się zarzutów związanych z tajemniczym algorytmem. Jak wykazują dokumenty ujawnione przez brytyjskich dziennikarzy, operatorzy serwisu, w którym zarejestrowanych jest około miliarda osób, korzystają z ręcznego i subiektywnego mechanizmu dopuszczającego promocję treści. Za selekcję wpisów odpowiada niewielki zespół, który wybiera materiały otrzymujące zgodę na szczególną promocję i zwiększanie zasięgu wśród użytkowników.


Zdaniem przedstawiciela Facebooka – Justina Osofskyego, rola operatorów serwisu jest niewielka, a w zasadzie sprowadza się jedynie do kwestii technicznych. Przeciwnego zdania są dziennikarze The Guardian, którzy na podstawie swych informacji ukazują mechanizm, który pozwala na promocję treści liberalnych, a także blokowanie treści o charakterze konserwatywnym. Przecieki wskazują na to, że operatorzy wpływają na sztuczne zmniejszanie zasięgów treści prawicowych.


Dziennikarze zwracają również uwagę na liczbę tzw. zaufanych źródeł, które są wykorzystywane przez operatorów. W zdecydowanej mierze przeważają w nich tytuły lewicowe i liberalne. Wśród nich są m.in. BBC News, CNN, USA Today, The New York Times, Washington Post oraz The Wall Street Journal.


W związku z ujawnieniem sprawy, a także zainteresowaniem ze strony komisji senackiej USA, Mark Zuckerberg wyraził chęć na spotkanie z przedstawicielami konserwatywnych sił politycznych w Stanach Zjednoczonych.


 

Źródło: wirtualnemedia.pl, The Guardian

POz

DATA: 2016-05-14 23:00
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Do POkręcia nie dociera, że nie ma żadnych możliwości założenia naprawdę własnej strony w internecie na której mógłbyś pisać prawdę. Mają mnóstwo sposobów byś takiej nie założył, a jak byś za bardzo "fikał" to cię zamordują! TERAZ KAPUJESZ ŻE JUŻ W SATANISTYCZNYM NWO ŻYJESZ?!
ponad 4 lata temu / ultrAS
 
Pokręć to niech on przynajmniej nie udaje głupa,że nie wie o co chodzi.Niech ma cywilną odwage przyznać sie ,że tak jest i niech sobie robi co chce.Ale kasa,kasa, kasa,część uzytkowników zapewne zlikidowałaby konta.
ponad 4 lata temu / www
 
o tym zjawisku szerzej opowiada w swoim programie MAX Kolonko mowi jak"facebook-cenzoruje-facebooka"-
ponad 4 lata temu / potato
 
O co ta afera? Prywatny serwis, właściciel może go filtrować jak chce a nawet wywalać z niego ludzi na podstawie widzimisia. O ile, oczywiście, nie zawarł z nimi innej umowy. Jak chcesz udostepniać treści, jakich Zuckerberg nie chce puścić, to załóż własny serwis. Ja na pejsbuku konta nie mam i jakoś mi się nie śpieszy. Niech sobie Zuckerberg robi u siebie co chce - dopóki mnie to bezpośrednio nie dotyczy i nie miesza mnie w swoje sprawy.
ponad 4 lata temu / Pokręć
 
Jeśli ktoś chciał by wysłać maila o tematyce religijnej do kilkunastu i więcej osób to zablokują go tzw. filtrami antyspamowymi i mail w ogóle nie wyjdzie lub trafi do spamu. Na dailimotion nie da się nawet pod własnym filmem zamieścić katolickiego opisu z tego samego powodu. Ale jak napiszesz, że byłeś w teatrze gdzie aktor zrobił kupę na obraz Pana Boga to zamieścisz bez problemu i jesteś qul!
ponad 4 lata temu / ultrAS
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.