DZIŚ JEST:   06   LIPCA   2020 r.

Św. Marii Goretti, męczennicy
Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Tylko że Pan Jezus jest Bogiem człowiekiem a my tylko ludźmi. Nie mamy takiej władzy nad ciałem bo jak się to potocznie mówi natura i tak się o swoje upomni. Ja jestem tego zdania że księża powinni mieć żony. Myślę że nawet więej wnieśliby do kościoła. Przecież Pan Jezus powołując apostołów, wiedział że niektórzy znich byli żona ci i wcale Mu to nie przeszkadzało. Nawet Piotr największa opoka , był żonaty
1 miesiąc temu / Qwer
 
Trzeba ubplewzc, ze decyzje o obrone celibatu godne oplakania ktorego jak narazie wielu radykalow nie dopuszcza. Jest to narost ktory wyrosl z tradycii jak trad swedzi zgnilizna, ze glosi sie milosierdzie a suspenduje sie czyli ksiezom pragnacym miec kochana kobiete i dzieci zabrania sie posluge kplanska. Dokad benda radykaly gwalcily Pisma Pawla z Tarsu. dokad jesycze bendyie sie udawalo ekumenizm a trwalo sie nibz prowoslawni, prortestanci, grekokatolicy ..sa klamcami a otorz kosciol katolicki choc depcze tak wielu lidyi ale broniac interesy loby homoseksulow, gejow, karjerystow..kryzczy iz prawda za nami. kiedy skaczy sie ten SZAL.
8 miesięcy temu / zab
 
Od apostołów Chrystus zachowywania celibatu nie wymagał, więc nie ma sensu wymyślać powodów, dla których miałby tego oczekiwać od kapłanów w XXI wieku.
10 miesięcy temu / ja
 
A ja jednak powrócę do Pisma Świętego, które mówi wprost bez manipulacji:Biskup więc powinien być nienaganny, mąż jednej żony2, trzeźwy, rozsądny, przyzwoity, gościnny, sposobny do nauczania, 3 nie przebierający miary w piciu wina, nieskłonny do bicia, ale opanowany, niekłótliwy, niechciwy na grosz, 4 dobrze rządzący własnym domem, trzymający dzieci w uległości, z całą godnością. 5 Jeśli ktoś bowiem nie umie stanąć na czele własnego domu, jakżeż będzie się troszczył o Kościół Boży? 6 Nie może być świeżo ochrzczony, ażeby wbiwszy się w pychę nie wpadł w diabelskie potępienie. 7 Powinien też mieć dobre świadectwo ze strony tych, którzy są z zewnątrz3, żeby się nie naraził na wzgardę i sidła diabelskie. 8 Diakonami tak samo winni być ludzie godni4, w mowie nieobłudni, nie nadużywający wina, niechciwi brudnego zysku, 9 lecz utrzymujący tajemnicę wiary w czystym sumieniu. 10 I oni niech będą najpierw poddawani próbie, i dopiero wtedy niech spełniają posługę, je
11 miesięcy temu / Robert
 
Pan Jezus powiedział: "Kto przykłada rękę do pługa niech nie ogląda się za siebie". To również dotyczy celibatu. Dlatego trzeba modlić się o świętość życia kapłańskiego.
ponad 1 rok temu / Dario33
 
Myślę że Kościół w Polsce jest silny choć nie bez grzechu Nie kombinujmy,to mogą być podszepty szataniskie Kapłan który ma bliskie relację z Bogiem czówa na modlitwie poradzi sobie z celibatem Jak będziemy tak ulepszać to nie długo księża będą na pensijach od państwa tak jak w Niemczech Przestaną sie troszczyć o wiernych Kościoły będą puste jak na zachodzie Tego CHCECIE Kościół ma być dla ludzi ksiądz dla ludzi Ksiądz srtaci na duchowości Módlmy sie za Kościół o dobrych pasterzy Za Ojczyznę o dobrych gopodarzy PAN JEZUS do św Faustyny Kowalskiej Jeśli Polska będzie mi posłuszna Wywyszę Czy jesteśmy..... Z panem Bogiem
ponad 1 rok temu / Grzesznik
 
Bog Ojciec , Syn Bozy i Duch Swiety Jest Jednym Bogiem ! Bog stworzyl czlowieka , mezczyzne i niewiaste i powiedzial im : Badzcie plodni i rozmnazajcie sie ...Taka jest wola Boga . Pan Jezus nigdy tego prawa naturalnego nie zniosl . Przyszedl objawic nam i wypelnic wole Boga Ojca . NIE PROBUJMY WIEC BYC MADRZEJSI OD BOGA . Jezeli ktos chce to moze zyc w celibacie . To nie znaczy , ze jest czysty a Ci ,ktorzy w trudzie wypelniaja wole Boga, rodza i wychowuja Potomstwo , czysci nie sa . Czystosc nie polega na zyciu wbrew naturze. Tego napewno nie chce Dobry Bog . ZYCIE WBREW NATURZE PROWADZI DO WYNATURZEN .
ponad 1 rok temu / Ja
 
"Kiedy Apostoł Paweł podaje wśród właściwości biskupa czy diakona, że oni powinni być mężem jednej żony 1 Tym 3, 2 albo 3, 12, to przez to nie należy rozumieć, że mogli oni dalej żyć w małżeństwie ... " niby czemu? Dalej o biskupie mowa, iż ma być "dobrze rządzący własnym domem, trzymający dzieci w uległości, z całą godnością. Jeśli ktoś bowiem nie umie stanąć na czele własnego domu, jakżeż będzie się troszczył o Kościół Boży?"
ponad 1 rok temu / Jam
 
To właśnie dzięki temu całkowitemu oddaniu się Chrystus stał się pośrednikiem między Niebem a ziemią. Jezus przyszedł na ziemię z wyznaczonym zadaniem, wiedział o tym! Ale jako człowiek miał wolną wolę, mógł wybrać! Nie jest prawdą, że właśnie dzięki poddaństwu stał się pośrednikiem między niebem a ziemią. To wierutne kłamstwo! On był i jest synem swojego Ojca niebieskiego i byt też od razu z urodzenia pośrednikiwm! Wstyd dla kk, który to używa manipulacji! Wstrętne to jest i kto ma czyste serce, oczy do patrzenia i uszy do słuchania pojmie dzieło swojego Pana/Boga/Stwórcy!
ponad 1 rok temu / wierząca
 
Przyczyną źródłową przypadków pedofilii wśród Księży jest celibat i poszukiwanie zastępczych sposobów zaspokojenia popędu seksualnego. Próba życia w "bezwzględnej czystości" skutkuje nieraz absolutną nieczystością. Jeśli Kościół ma przetrwać, a tego mu życzę jako jego członek, musi odejść od celibatu. Księża muszą zakładać rodziny i dawać przykład jak żyć w społeczeństwie.
ponad 1 rok temu / michu
 
Kapłan ma szerzyć wiarę, ale skoro sam Chrystus nie nakazał życia w celibacie to naśladowanie Jego Osoby nie musi oznaczać, iż pomimo braku nakazu należy żyć bez żony. To, że Chrystus żony nie miał jest poniekąd logiczne. Wiedział, że nie przyszedł na świat, aby załozyć rodzinę, ale aby oddać życie za ludzi i dać podwaliny Kościołowi. Gdy poniósł męczeńską śmierć był młodym mężczyzną. Gdyby założył rodzinę miałby zapewne małe dzieci w chwili śmierci, z którymi sama zostałaby jego żona. Myślę, że to także było podstawą niezakładania rodziny. Chociaż najistotniejsze było to, że miał dać ludziom nadzieję na życie wieczne. Uważam, że duchowny powinien mieć alternatywę.Pozostaje tylko kwestia, czy społeczeństwo jest przygotowane na to? Czy potrafi utrzymać duchownego mającego rodzinę? O ile bowiem żona kapłana mogłaby pracować, o tyle on sam już nie, bo ma do spełnienia inne obowiązki.Czy kapłan poradzi sobie z powołaniem i ludzką walką głównie o dobro w
ponad 1 rok temu / anka
 
Celibat czyli bez meza bez zony(bezzenstwo) nie jest dla mnie jesdoznaczny stwierdzeniem calkowitej wstrzemiezliwosci seksualnej. O zyciu dziesiatek pokolen swietych kaplanow wiemy tylko z przekazow wiec nie mozemy ,bo jak? miec calkowitej pewnosci co do ich czystosci. Mysle jednak ze jest mozliwe zachowanie calkowitej wstrzemiezliwosci przez cale zycie i tutaj dochodzi do glosu sprawa fundamentalna w pelnieniu poslugi duchowej kaplanow -powolanie-. Sledzac historie kleru na podstawie zrodel ogolnie dostepnych i zachowujac zdrowy rozsadek ,dochodze do wniosku ze na przestrzeni wiekow niewielu bylo i jest prawdziwie powolanych. Nasuwa mi sie pytanie Jakim sposobem tylu niepowolanych, nieprawych ,powodujacych swymi zadzami cierpienie w tym dzieci ,znajduje sie wsrod duchowienstwa. Czy w tym kontekscie powodem jest celibat czy raczej brak swiadomego zrozumienia co jest misja kaplana,lub niewlasciwa intencja samego zaiteresowanego
ponad 1 rok temu / Alicja
 
Celibat jest fundamentem funkcjonowania światowego systemu religijnego. Dbałość o jego kontynuację jest naturalna i wynika z istoty wiary. Nazywany jest w dogmatyce Grzechem Pierworodnym, chociaż jego pozytywne widzenie pozwala określać go mianem Dobrodziejstwa [Dobrodzieja]. Dlatego rozróżniamy dwa rodzaje celibatów: celibat z wyboru[powołania] i celibat z urodzenia. Ten pierwszy daje możliwość pozytywnego jego odbioru i personalnie zespolony jest z księdzem[księciem z wyboru]. Jest on świadectwem związku zbiorowego jaki został zawarty między jednostką i społeczeństwem, a wszelkie stosunki stąd wynikające są stosunkami czysto zawodowymi, chociaż jest to związek czysto duchowy.
ponad 2 lata temu / Jan
 
Z tego co pamiętam ze szkoły celibat został bardzo prosto wytłumaczony i nie miał nic wspólnego z religią. Religijny był pretekst, a chodziło uniknięcie rozdrobnienia majątków ziemskich po śmierci duchownych.
ponad 3 lata temu / Adam Mierzwa
 
@Kasia wydaje mi się, że chodzi o założenie takie, że Jezu nie miał zony bo nikt o tym nie wspomina.
ponad 3 lata temu / matylda
 
Kogo więc Bóg powołuje do służby kapłańskiej, od tego oczekuje celibatu A co powiecie o tym, że księża katoliccy kiedyś mieli zony, kościołów syryjskich mają żony, grekokatoliccy popi też mają żony. I co? Są gorsi? Żyją w grzechu? A co powiecie na to, że papież Euzebiusz był synem żonatego księdza?
ponad 3 lata temu / trooper
 
Bardzo ciekawy i obiektywny artykuł. Gdzie w Piśmie Świętym znajdziemy fragmenty mówiące o tym, że Jezus żył w celibacie?
ponad 3 lata temu / Kasia
 
"Pamiętamy jednak, że Panu Jezusowi nie przeszkadzało to, że wybrani przez Niego Apostołowie mieli żony. Święty Paweł w jednym z listów pisał nawet, opisując idealnego biskupa, że powinien być to człowiek ?nienaganny, mąż jednej żony?." - "Kiedy Apostoł Paweł podaje wśród właściwości biskupa czy diakona, że oni powinni być ?mężem jednej żony? (1 Tym 3, 2 albo 3, 12), to przez to nie należy rozumieć, że mogli oni dalej żyć w małżeństwie, ale powtórne małżeństwo jest tu interpretowane jako oznaka niezdolności do życia powściągliwego."
ponad 3 lata temu / tito
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.