Zachód nie może wygrać nadchodzącej wojny z gęsto utkaną i coraz bardziej radykalną międzynarodową siecią dżihadu, która zwraca się ku sercu cywilizacji chrześcijańskiej – Rzymowi. Dlaczego? Bo sam siebie nienawidzi.
W ostatnich miesiącach Zachód „odkrył” problem istnienia islamu. Zaniepokoił się nawet Eugenio Scalfari patriarcha radykalnego progresywizmu i uprzywilejowany partner rozmów papieża Franciszka, stwierdzając, że oto właśnie zachodni świat stoi przed wojną religii i przeciwstawnych cywilizacji („La Repubblica”, 24 sierpnia 2014).
Jak w każdej wojnie, tak i w tej – zwycięży silniejszy. Ale jak uczą wszyscy wielcy stratedzy, siła wojownika leży przede wszystkim w jego nastawieniu psychicznym i moralnym, które rodzi się z uzasadnionej miłości do określonej sprawy, jak również z nienawiści żywionej do wroga...
Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".
Lewicowe aktywistki organizacji feministycznych próbowały spalić pomnik w kształcie krzyża, znajdujący się w argentyńskim mieście Salta. Budowla upamiętnia zorganizowany tam w 1974 r. kongres eucharystyczny.
Podczas inauguracji włączenia świątecznej iluminacji, przedstawiciele warszawskiego Ratusza zapraszają do udziału w zabawie i wspólnym śpiewie. Nie chodzi jednak o śpiewanie tradycyjnych kolęd bożonarodzeniowych. Wszyscy zgromadzeni będą mogli „zanucić” laicki przebój zespołu Wham pt. „Last Christmas”.
Jednym z celów, jaki postawili przed sobą „orędownicy postępującej laicyzacji”, jest ograniczenie, a następnie całkowite usunięcie nauczania religii ze szkół – wskazuje abp Adam Szal. Metropolita przemyski wystosował list do wiernych, który nawiązuje do działań burmistrza Ustrzyk Dolnych, który pod pozorem „oszczędności”, chce ograniczyć liczbę lekcji religii w miejscowych szkołach.
Jagna Marczułajtis-Walczak z Platformy Obywatelskiej wyraziła głębokie oburzenie, ponieważ na jej oficjalny kalendarz sejmowy, wpłynęło zaproszenie do wzięcia udziału w modlitwie. Konkretnie chodzi o Pokutny Marsz Różańcowy. „Jakim prawem?” – komentuje poseł na sejm.
W okresie poprzedzającym Boże Narodzenie w wielu szkołach kultywuje się polskie zwyczaje związane z tym świętem, takie jak ubieranie choinki, organizowanie spotkań opłatkowych, śpiewanie kolęd czy wystawianie jasełek. Zdarza się jednak, że przeciwko takim praktykom protestują pojedynczy rodzice lub nauczyciele. Instytut Ordo Iuris przypomina o przygotowanych przez siebie dwóch opiniach prawnych wykazujących legalność wystawiania jasełek w placówkach oświatowych.
Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI