DZIŚ JEST:   14   LISTOPADA   2019 r.

Św. Józefa Pignatellego
Św. Hipacego, biskupa
 
 
 
 

Cel: maksymalna kontrola. Ruszają prace nad nowym Systemem Rejestracji Broni

Cel: maksymalna kontrola. Ruszają prace nad nowym Systemem Rejestracji Broni
Źródło: PCh TV

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji opracowało projekt zmian obowiązujących przepisów mający na celu wdrożenie specjalnego Systemu Rejestracji Broni. Nowy mechanizm ma zastąpić dwa dotychczasowe systemy rejestracji broni skrytykowane przez NIK.

 

Zdaniem urzędników Najwyższej Izbny Kontroli obecne przepisy nie spełniają unijnych wymogów i nie odpowiadają na pytania: czy posiadana broń jest legalna, na kogo broń została zarejestrowana i jak wyglądała jej wcześniejsza historia. „Celem jest gromadzenie i przechowywanie danych o każdej jednostce broni palnej, tj. informacji o typie, marce, modelu, kalibrze, numerze seryjnym, producencie lub dostawcy oraz podmiocie albo osobie uprawnionej do nabycia i posiadania broni palnej” – podano w komunikacie. W raporcie NIK podkreślono, że „brakuje sprawnego systemu nadzoru i kontroli nad bronią znajdującą się w posiadaniu osób i podmiotów prywatnych”.

 

Obecne systemy są zarządzane przez Komendę Główną Policji (system „Broń”) i Komendę Główną Żandarmerii Wojskowej (system „Hefajstos II). Teoretycznie systemy powinny spełniać swoje zadania, ale jak twierdzi dr Maciej Gurtowski z Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego „w rzeczywistości obecnie trudno jednoznacznie ocenić, ile i gdzie znajduje się sztuk broni, bo ewidencje te nie są prowadzone w czasie rzeczywistym”.

 

Nowe przepisy umożliwią śledzenie historii każdej broni palnej, ale także mają umożliwić przedsiębiorcom posiadającym koncesję na sprzedaż broni „zgłaszanie zdalne, zamiast dostarczania do kontroli księgi ewidencyjne”.

 

Dla mnie jako obywatela, który uważa, że prawo do posiadania broni stanowczo powinno być poluzowane, taki stan, w którym państwo nie ma w tym zakresie dokładnej wiedzy, jest na rękę. A rzeczywiście nie ma, bo system, który obecnie funkcjonuje, jest mocno ułomny – mówi adwokat Andrzej Turczyn prowadzący serwis internetowy Trybun Broni Palnej.

 

System Rejestracji Broni zostanie uruchomiony na początku 2018 roku. Będzie kosztować 7,3 mln zł.


źródło: gazetaprawna.pl

TK


DATA: 2017-02-20 09:21
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Według NWO goj ma byc tepy,posłuszny i bezbronny
ponad 2 lata temu / antypejs
 
A dlaczego znowu Turczyn, dlaczego nikt z jakiegoś innego stowarzyszenia? Pan Turczyn przygotował z kolegami nową ustawę, która niczego do przodu nie popycha, daje jakieś uproszczenia, ale nadal jest ustawa z ograniczeniami. Niektóre grupy poważnie stracą po wejściu zmian, które postuluje Pan Turczyn. Pierwotnie chciał wprowadzić niezłe zamieszanie dla osób strzelających z broni czarnoprochowej, na szczęście ktoś go od tego odwiódł. Uczynił się trybunem, bo miał taki pomysł.
ponad 2 lata temu / micra
 
@Piotr ale nie myślą, są złodzieje, mordercy, gwałciciele. jeśli nie przeszkadza ci gwałt czy mord to bądź bezbronną ofiarą. ja mam zamiar żony bronić.
ponad 2 lata temu / mucha86
 
No tak, nie ma już na co wydawać kasy. Najważniejsze jest to, żeby rejestry w godz V łatwo zlikwidować. Ale lepiej ich nie mieć.
ponad 2 lata temu / ps
 
Gdyby ludzie więcej myśleli o wielkości Boga, to by zrozumieli jakim śmieciem jest broń.
ponad 2 lata temu / Piotr
 
7,3 mln zł wydane będzie PRZECIW SPOŁECZEŃSTWU. Ku ochronie strażników NWO. To obóz koncentracyjny za nasze podatki. Kolaboranci globalistów - nie wstyd wam? Gdzie wasz honor?
ponad 2 lata temu / dl
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.