DZIŚ JEST:   26   STYCZNIA   2020 r.

III Niedziela Zwykła
Św. Tymoteusza, biskupa
Św. Tytusa, biskupa
 
 
 
 

Cejrowski o ustawie 447: Polska powinna wypowiedzieć deklarację terezińską

Cejrowski o ustawie 447: Polska powinna wypowiedzieć deklarację terezińską
Fot. Slawomir Olzacki / FORUM

– Należy natychmiast tę umowę wymówić, tak jak Trump wymówił irańską umowę. Należy ją wymówić, dla bezpieczeństwa Polski – powiedział Wojciech Cejrowski o porozumieniu terezińskim i skutkach podpisania przez Donalda Trumpa ustawy wspierającej roszczenia żydowskie wobec tzw. mienia bezspadkowego.

 

W wieczornym programie telewizji publicznej pisarz i podróżnik skomentował przyjęcie przez Stany Zjednoczone ustawy 447.

 

Ta ustawa jest obrzydliwa dla Polski i niebezpieczna, wbrew temu, co mówią nasi politycy – że tam nic o Polsce nie ma, nic nie można nam zrobić, bo to jest ustawa bezzębna, oni się tylko będą przyglądać z Kongresu, co tam się dzieje, natomiast nic na nie mogą zrobić. To nie jest prawda – przestrzegał gość programu „Minęła 20”.

 

Cejrowski wskazał na olbrzymią siłę Stanów Zjednoczonych, a także fakt, że to Izrael jest największym, najważniejszym, strategicznym sojusznikiem Waszyngtonu. – Trump się zachował poprawnie w ramach swojego elektoratu – ocenił.

 

- Po drugie, w ustawie jest jedna klauzula. Ona dotyczy krajów, które podpisały deklarację terezińską. Należy natychmiast tę umowę wymówić, tak jak Trump wymówił irańską umowę. Należy ją wymówić, dla bezpieczeństwa Polski – dodał podróżnik.

 

- Już wyobrażam sobie krzyk na cały świat, gdyby Polska zdecydowała się to zrobić – skomentował gospodarz programu, Michał Rachoń.

 

- Bardzo dobry, propagandowy krzyk, bo Izrael szanuje wyłącznie mocnych – zripostował Cejrowski.

 

 

 

Źródło: TVP Info; Facebook/The Wojciech Cejrowski

RoM

 

 

Przeczytaj o ustawie 447

 

 


DATA: 2018-05-12 22:45
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A co wymagacie od rządu, aby bronił Polskę o ustawę 447 lup jakąś Deklaracje Terazińską jak teraz rządzi PIS a tam są sami prawie Żydzi. Kaczyński czy prezydent Duda, co ma żonę Żydówkę a ile jest Żydów w rządzie i w partiach. Holocaustu to wymordowali Niemcy a w obozach to nie tylko ginęli Żydzi, bo Polacy, Rumuni, Rosjanie i nie tylko, kto się trafił to był mordowany przez Niemców. A odszkodowanie za Holocaust chcecie od Polski. A co powie Amerykańscy czy Izraelscy Żydzi o obozie w Polsce Zgoda ? znajdujący się w Świętochłowicach. Zgodzie od końca lutego do listopada 1945 obóz a komendantem był Żyd Salomon Morel. Czy można nazwać ?polskim? obóz, którym kierował sadystyczny komendant Żyd-ubek Szlomo Morel i jego czterej żydowscy zastępcy? Pod ich zarządem (a nie Polaków) w Zgodzie wymordowano w ciągu zaledwie 9 miesięcy od 1538 do 2500 więźniów. Wielu z więźniów, cywilnych mieszkańców Górnego Śląska, zmarło tam z powodu braku opieki lekarskiej i głodu, przez tortury
ponad 1 rok temu / Ryszard07
 
P. Cejrowski Polska nie podpisywała deklaracji teresińskiej - to powinien Pan wiedzieć.
ponad 1 rok temu / OZ
 
Podobno nie ma żadnych papierów wskazujących na to, aby Polska podpisała Deklaracje Terezińską. Była uczęstnikem, ale jej nie podpisała.
ponad 1 rok temu / zielu
 
przeciez bartoszewski nie podpisal tej deklaracji, wiec o co chodzi?!
ponad 1 rok temu / prem
 
Wypowiedzieć i nie zastanawiać się ani minuty
ponad 1 rok temu / baj900
 
@mf "Paradoksalnie w sprawie ustawy 447 najmądrzej postępuje rząd PiS po prostu nie reagując". Pan - panie "mj" - raczy żartować. "Dla nas ta ustawa nie istnieje, jurysdykcja Stanów Zjednoczonych nie sięga naszego kraju". Ustawa została uchwalona i jak najbardziej istnieje - istnieje przede wszystkim dla nas. "Najgłupsze co możemy zrobić to wdać się w jakąkolwiek dyskusję" - a kto domaga się "dyskusji"? "My musimy stać na stanowisku, że nie ma dziedziczenia plemiennego a pomordowani żydzi byli obywatelami polskimi - to nam wystarczy". Nie wystarczy. Owszem, "musimy stać na stanowisku, że nie ma dziedziczenia plemiennego a pomordowani żydzi byli obywatelami polskimi" - ale o tym "stanowisku" należy poinformować stronę amerykańską (poinformować w formie stanowczej, jednoznacznej, oficjalnej noty dyplomatycznej). Jeśli nasi mężykowie stanu (Duda, Morawiecki, Ciapa Ciaputowicz, pan prezes etc.) tego nie czynią, to to nicnierobienie nie jest oznaką mądrości.
ponad 1 rok temu / wwm
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.