DZIŚ JEST:   01   CZERWCA   2020 r.

NMP Matki Kościoła
Św. Justyna, męczennika
Św. Pauli
 
 
 
 

Cejrowski o prezydencie Dudzie: nie jest charyzmatyczny, a nam potrzeba ustroju prezydenckiego!

Cejrowski o prezydencie Dudzie: nie jest charyzmatyczny, a nam potrzeba ustroju prezydenckiego!
Lukasz Dejnarowicz / FORUM

„Bycie politykiem samodzielnym w sytuacji, gdy kampanię wyborczą prowadziło się pod szyldem PiS jest nieetyczne. Ja bym nie ufał komuś, kto w kampanii reprezentuje konkretną partię, ale po kampanii zaczyna reprezentować już tylko siebie”, powiedział w wywiadzie dla tygodnika „Do Rzeczy” Wojciech Cejrowski.

 

Znany podróżnik odniósł się do pomysłu Pawła Kukiza dotyczącego skonsolidowania wokół prezydenta RP wielkiego ruchu zrzeszającego ludzi o poglądach republikańskich. – W Ameryce mamy ustrój prezydencki i nie mamy premiera. Jeśli Kukiz chce zlikwidować urząd premiera RP, to popieram całym sercem – powiedział i dodał, że jeśli lider Kukiz’15 będzie chciał wprowadzenia w Rzeczypospolitej ustroju prezydenckiego, to z przyjemnością przyłączy się do tej inicjatywy i wtedy „partia republikańska powstanie sama”.

 

Cejrowski zwrócił również uwagę, że Andrzej Duda próbując być „prezydentem wszystkich Polaków” sprzeniewierza się konkretnej części Narodu, która oddała na niego głos w wyborach w 2015 roku. – Duda ma służyć tym, którzy go wybrali, a nie wszystkim. Ma realizować obietnice złożone wobec swojego elektoratu, a nie oglądać się na interes ubeckiej mniejszości – podkreślił.

 

Na koniec tego Cejrowski odniósł się do „cech charakteru” prezydenta RP. - Pan Duda nie jest charyzmatyczny ani trochę! Jest miły, kulturalny i grzeczny, ale poza tym nijaki. Sądzę, że nie jest oportunistą, więc te jego beznadziejne próby dogodzenia wszystkim wynikają chyba z tego, że stara się działać w dobrym tonie. Duda jest jak gospodarz na weselu córki, a Polska potrzebuje wykidajło.– spuentował.

 

Podróżnik wypowiedział się również na temat przedstawicieli KOD-u i Obywateli RP.  - Przecież to właśnie to środowisko zamordowało ks. Jerzego Popiełuszkę. Ręce mu spętali drutem, a ciało wrzucili do zalewu. To nigdy nie byli „grzeczni chłopcy”, czasem tylko takich udawali - zaznaczył. Dodał, że środowiska te od zawsze „dystansują się od Polski i wolą być członkami międzynarodówki, obywatelami Europy”.

 

- Pierwszym kodziarzem był, moim zdaniem, Donald Tusk, gdy przemawiał pogardliwie na temat patriotyzmu - że to przeżytek - oraz gdy szydził z mojej Mamusi i jej koleżanek, nazywając je „moherowymi beretami” - zakończył Cejrowski.

 

Źródło: tygodnik „Do Rzeczy”

TK

 

 

 


DATA: 2017-10-30 15:55
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Cejrowski niedawno przekonywał nas do przyjmowania żydów w Polsce. Jego słowa zawsze należy brać przez pryzmat tworzenia żydopolonii.
ponad 2 lata temu / katolik
 
Ludzie sami podcinają gałąź na której siedzą.Drwiny z Boga zakończą się jak z SODOMĄ i GOMORĄ.Bóg cierpliwy-do czasu.Ostrzeżenia:kataklizmy,tornada,powodzie,mordy-KARY
ponad 2 lata temu / Wołynianka
 
Ten sam celebryta jeszcze kilka lat temu występując na tygodniach kultury chrześcijańskiej bredził ze islam jest pokojową religią a teraz niemylnie jojczy, że prezydent powinien słuchać się jednej partii...żenada !
ponad 2 lata temu / Sceptyk
 
osobnik 'ala wilk' jest jak wąż w ogrodzie - 'czy to prawda że...'
ponad 2 lata temu / Wojtek
 
Już wolę 1000 razy bardziej Rosjan jak tych z upa
ponad 2 lata temu / Ewa
 
Bo Ukraińcy zabili 100 tys. Polaków w XX wieku a Rosjanie milion. Dlatego polska prawica uwielbia Putina bo to morderca a Poroszenko nikogo nie zabił dlatego polska prawica go nienawidzi.
ponad 2 lata temu / ala wilk
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.