DZIŚ JEST:   05   LIPCA   2020 r.

XIV Niedziela zwykła
Św. Antoniego Marii Zaccarii
Św. Antanazego z Atos
 
 
 
 

Cejrowski: według badań, śmiertelność COVID można porównać z grypą

Cejrowski: według badań, śmiertelność COVID można porównać z grypą
Fot. Pixabay

Amerykański „sanepid” potwierdził, że śmiertelność COVID wynosi 0,2 procent wśród osób zakażonych, czyli tyle, ile podawały badania z wielu krajów, kiedy to jeszcze było „niemodne”, czyli oficjalnie niepotwierdzone – powiedział Wojciech Cejrowski, powołując się na dane CDC (Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób).

 

Pisarz i podróżnik przytoczył informacje zaczerpnięte z raportu instytucji, jak podkreślił, nieprzychylnej wobec administracji Donalda Trumpa, stąd trudno zarzucić CDC sprzyjanie stanowisku prezydenta w sprawie epidemii koronawirusa.

 

- Mają państwo teraz oficjalne oświadczenie urzędu, który to policzył w Stanach Zjednoczonych oraz krajach sojuszniczych. Brali dane z Australii, z innych krajów, z którymi się kolegują. I to jest teraz liczba oficjalna, ale nieatrakcyjna dla mediów. Więc media wszystkie włożyły mordę w kubeł na ten temat i w ogóle nie podają tej informacji, a co ona oznacza? Umieralność na grypę – pomiędzy 1 a 5 osób na tysiąc, które zachorowały. A na COVID – dwie albo trzy – wyliczył gość audycji w Radio Wnet.

 

- Całe to zamieszanie można natychmiast odwołać. Nie twierdzę, że było niepotrzebne, bo nie wiedzieliśmy jeszcze trzy miesiące temu, że to jest dwie osoby na tysiąc; że to jest poniżej dużej grypy. Natomiast teraz już to wiemy. A teraz wszystkie ograniczenia można z dnia na dzień zdjąć, bo mamy naukowe wyniki, które nas informują, że COVID jest mocniejszy od najsłabszej grypy i słabszy od najmocniejszej – podkreślił Cejrowski.

 

Pisarz i podróżnik posłużył się analogią: skoro mamy prawo wyboru, czy chcemy palić papierosy, z czym wiąże się ryzyko zachorowania, to powinniśmy także móc samodzielnie zdecydować o pójściu do kina, restauracji czy na siłownię.

 

Przekręt światowy, okazało się, i wszyscy ciągną ten przekręt, a gospodarki padają i Ameryka płonie – w swoim stylu podsumował sezonowy mieszkaniec Arizony.

 

 

Źródło: You Tube / Wojciech Cejrowski

RoM

 

 

 


DATA: 2020-06-03 17:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dobry autorytet w sprawach medycznych. Pogratulować
1 miesiąc temu / WebSurfer
 
Do Wojciecha, zdjęcia ciężarówek z ciałami we Włoszech pokazane jakoby z Bergamo, pochodziły z 2017 roku z bodajże Lampeduny? i były zrobione po katastrofie zatonięcia kutra z 300oma nielegalnymi imigrantami. Potwierdzenie na to można znaleźć w wielu miejscach w internecie, gdzie ewidentnie jest pokazane, że tylko podpis zdjęć został zmieniony na Bergamo. Polecam poszukać,daje to dużo do myślenia...
1 miesiąc temu / Mm
 
Panie Wojtku, ale to wiedział każdy myślący człowiek bez analizy statystyk, wystarczyło analizować pewne ruchu rządów, pewne decyzje, pewne wypowiedzi i działania, że to wszystko jedna wielka ściema, ale cóż, myślących coraz mniej, może jakby wyrzucili telewizory...
1 miesiąc temu / PL
 
@ale ale, to wcale nie potwierdza pandemii, pandemia to co innego niż groźność wirusa. Ile lat mieli ci misjonarze ? 85? 90? Nie pamiętam, nie będę szukać, ale pewnie jakoś tak. Tak, starszych ludzi to nawet grypa może załatwić zwłaszcza, jeśli mieli dużo okazji do zarażania się nawzajem. To nie jest też tak, że pozornie zdrowi ludzie nie umrą nagle od jakiegoś zapalenia płuc itp., tylko zdarza się to odpowiednio rzadko. Odnośnie pandemii to mam zakodowane w głowie hiszpanka, dżuma, globalne, wielkoskalowe i zabójcze. Epidemia to coś lokalnego w porównaniu do pandemii, jak najbardziej może być zabójcza, np. epidemia cholery w jakimś mieście, tak mam jakoś zanotowane w głowie i obecna sytuacja nie pasuje mi do pandemii w tym moim naturalnym pojmowaniu wyciągniętym z historii.
1 miesiąc temu / DamianK
 
artykuł na PCh o 15 misjonarzach w Parmie którzy umierali jeden po drugim w przeciągu dwóch tygodni też przeczy pandemii?
1 miesiąc temu / ale ale
 
@Piotr, szanowny Panie, statystycznie każdego dnia w Polsce umiera 1100, nie mówiąc już jak jest w bardziej ludnych państwach. I nikt z tego powodu nie odwoła następnego dnia... A którym rodzinom mam to powiedzieć ? Tym z Hiszpanii czy Francji,Belgii,Holandii, bo za ponad 50% ofiar tej "pandemii" w tych krajach odpowiadają właśnie tacy ludzie, których swoje dzieci oddały do domów opieki? Niewielki procent z nich zrobił to z powodu bezsilności, że nie jest w stanie rodzicom pomóc, a nie z wygody.
1 miesiąc temu / DamianK
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.