DZIŚ JEST:   19   CZERWCA   2018 r.

Św. Gerwazego i Protazego
Św. Romualda, opata
 
 
 
 

CDU w Szlezwiku-Holsztynie popiera homomałżeństwa. To cena koalicji z Zielonymi i FDP

CDU w Szlezwiku-Holsztynie popiera homomałżeństwa. To cena koalicji z Zielonymi i FDP
fot.REUTERS/Mario Anzuoni/FORUM

Unia Chrześcijańsko-Demokratyczna (CDU) w Szlezwiku-Holsztynie oficjalnie popiera legalizację „małżeństw” homoseksualnych. Lokalne struktury partii Angeli Merkel dla władzy zaakceptowały postulat Zielonych.

 

Po niedawnych wyborach do landtagu w Szlezwiku-Holsztynie uformował się rząd CDU, Zielonych i FDP pod kierownictwem chadecji. Choć teoretycznie powinno to gwarantować zachowanie pewnego konserwatywnego rdzenia polityki, praktyka pokazuje co innego. Umowa koalicyjna wymienionych trzech ugrupowań przewiduje „zdecydowane poparcie” dla legalizacji „małżeństw” homoseksualnych z prawem do adopcji dzieci. Poinformował o tym Rasmus Andresen, poseł Zielonych. Politycy CDU nie chcieli komentować tych doniesień, jednak już na początku maja przyszły premier Szlezwiku-Holsztynu, Daniel Günther, opowiedział się jednoznacznie za prawem homoseksualistów do zawierania „małżeństw”.

 

Decyzję CDU skomentował krótko na swoim blogu katolicki działacz i publicysta, Mathias von Gersdorff. Autor zwrócił uwagę, że poparcie Daniela Günthera dla homomałżeństw jest dla CDU polityczną koniecznością, bo bez tego nie udałoby się uformować wspólnego rządu. Uległość chadecji będzie miała jednak potencjalnie fatalne skutki. Gersdorff przewiduje, że zdecydowanie rozszerzone zostanie promowanie ideologii gender w szkołach w ramach tak zwanej polityki różnorodności seksualnej. Zwykle odbywa się to między innymi poprzez zapraszanie aktywistów LGBT do szkół.

 

„Zachowanie CDU w Szlezwiku-Holsztynie jest po prostu straszne. To wstyd, że chrześcijańska partia ze względu na władzę przyjmuje na siebie rolę dobrowolnego współtwórcy niszczycielskiej polityki społecznej Zielonych”, pisze Gersdorff.


Pach

Źródła: katholisch.de, mathias-von-gersdorff.blogspot.de


DATA: 2017-06-19 08:16
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

dla przyzwoitości mogli by zmienić nazwę na ACDU (Anti-Christlich Demokratische Union), skoro promują wartosci antychrześcijańskie, tak dla porządku, żeby nie wprowadzać w błąd elektoratu
11 miesięcy temu / bvr
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.