DZIŚ JEST:   26   LUTY   2020 r.

Środa Popielcowa
Św. Aleksandra, biskupa
Św. Pauli Montal
 
 
 
 

CBA zatrzymało szefa Komisji Nadzoru Finansowego. Jest podejrzany o korupcję

CBA zatrzymało szefa Komisji Nadzoru Finansowego. Jest podejrzany o korupcję
fot. Btnmdt / commons.wikimedia.org, licencja cc

Marek Chrzanowski, przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego został we wtorek rano zatrzymany przez agentów Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Jest on podejrzewany w sprawie propozycji korupcyjnej, jaką miał złożyć miliarderowi Leszkowi Czarneckiemu.

 

Jak poinformował Temistokles Brodowski z wydziału komunikacji społecznej CBA Chrzanowski trafił do prokuratury w Katowicach, gdzie zostaną mu postawione zarzuty korupcyjne. Głównym dowodem w sprawie jest nagranie z rozmowy, jaką szef KNF przeprowadził z prezesem Getin Noble Banku Leszkiem Czarneckim, w czasie której miała paść propozycja łapówki.

 

Dzięki intensywnej pracy agentów CBA w ubiegłym tygodniu, w tym przeszukaniom prowadzonym przez funkcjonariuszy Biura, przesłuchaniom świadków, zabezpieczeniu dokumentacji, a także sprzętu elektronicznego oraz nośników danych udało się w szybkim tempie dokonać zatrzymania Marka Ch. w celu postawienia mu zarzutów – powiedział Brodowski.

 

Śledztwo w tej sprawie trwa od 14 listopada, kiedy to decyzję w tej sprawie wydała prokuratura. Agenci CBA przeszukali siedzibę Komisji i mieszkanie Chrzanowskiego, gdzie zabezpieczyli wszystkie dokumenty, sprzęt elektroniczny i nośniki elektroniczne wskazane w postanowieniu prokuratury, m.in. protokoły i nagrania posiedzeń KNF dotyczące sprawy.

 

CBA w ciągu kilku dni przesłuchało 11 osób – w tym mec. Grzegorza Kowalczyka, pracowników UKNF, a także pracowników podmiotów powiązanych z właścicielem Getin Noble Banku Leszkiem Czarneckim.

 

Źródło: TVP Info / Polsat News

TK


DATA: 2018-11-27 09:45
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Lapowkarstwo to jedno ale jeśli ktoś miał do czynienia z nagrywaniem to nie będzie tak jednostronnie patrzył na tą sprawę bo różnie to wygląda.
ponad 1 rok temu / al
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.