DZIŚ JEST:   22   STYCZNIA   2020 r.

Dzień Dziadka
Św. Wincentego Pallottiego
Św. Wincentego, męczennika
 
 
 
 

Castel Gandolfo: kolejne spotkanie uczniów Ratzingera

Castel Gandolfo: kolejne spotkanie uczniów Ratzingera
fot. Berthold Werner

Biskup Joseph Ratzinger nie weźmie udziału w tegorocznym spotkaniu swoich uczniów, planowanym na dni 29 sierpnia do 2 września b.r. - poinformował amerykańską Katolicką Agencję Informacyjną (CNS) przewodniczący tego grona, ks. Stephan Otto Horn, salwatorianin. Krąg uczniów teologa spotyka się od 1978, omawiając kwestie dotyczące teologii i życia Kościoła. Poprzedni papież, choć nie będzie uczestniczył w rozmowach, wybrał relatora - francuskiego historyka Remi Brague'a i temat dyskusji: "Kwestia Boga w kontekście sekularyzacji".


Ks. Horn rozmawiał z biskupem Ratzingerem na początku czerwca i rozwiał obawy o stan jego zdrowia, stwierdzając, że jego mistrz czuje się dobrze zarówno jeśli idzie o siły fizyczne jak i umysłowe, choć nie kryje że jest on kruchy. "Ma on obecnie 86 lat i w tym wieku ludzie nie są już tak silni, ale odniosłem wrażenie, że czuje się dobrze. Ma doskonałą pamięć, a jego oczy są jasne i radosne" - stwierdził przewodniczący "Ratzinger Schulerkreis".


Ks. Horn był asystentem księdza prof. Josepha Ratzingera w latach 1971- 77 na Uniwersytecie w Ratyzbonie w Niemczech. Podczas niedawnego sympozjum poświęconego teologii Josepha Ratzingera w Maynooth w Irlandii, z udziałem prelegentów z Irlandii, Niemiec i Polski ks. Horn przyznał, że dla Benedykta XVI szczególnie trudne były pierwsze trzy tygodnie po ogłoszeniu decyzji o rezygnacji z kontynuowania posługi Piotrowej, po 11 lutego.


Następnie jego samopoczucie uległo zdecydowanej poprawie. Jest on nadal osobą głęboko zainteresowaną tym co dzieje się w Kościele i świecie. Zdaniem byłego asystenta prof. Ratzingera jego mistrz jest przekonany, że decyzja o ustąpieniu była słuszna.KAI

mat


DATA: 2013-06-26 07:24
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.