DZIŚ JEST:   17   STYCZNIA   2021 r.

II Niedziela zwykła
Św. Antoniego, opata
Św. Sulpicjusza II
 
 
 
 

Cały świat się dowie, że Polacy mordowali Żydów. "Ida" z Oscarem

Cały świat się dowie, że Polacy mordowali Żydów. "Ida" z Oscarem
REUTERS / FORUM
#PAWEŁ    #IDA    #OSCAR    #WOLIŃSKA    #NAGRODA    #PROMOCJA    #FILM    #POLSKOŚĆ    #KULTURA    #ŻYDZI    #POLSKA    #KOMUNIZM    #PAWLIKOWSKI

Oto triumf polityki kulturalnej III RP. Film w którym Polacy mordują Żydów, a komuniści usprawiedliwiają tym swą nienawiść do Armii Krajowej i Żołnierzy Wyklętych został przez amerykańską Akademię Filmową włączony do grona najlepszych filmów świata.


„Ida” była nominowana do Oscara w dwóch kategoriach – za zdjęcia i za najlepszy film nieanglojęzyczny. Statuetkę przyznano w tej drugiej kategorii. Film Pawła Pawlikowskiego pokonał m.in. antyputinowskiego „Lewiatana” rosyjskiego reżysera Andrieja Zwiagincewa.  


Film „Ida” początkowo nie wywołał w Polsce poruszenia – obejrzało go zaledwie sto tysięcy osób. Dopiero gdy zaczął być chwalony za granicą polscy eksperci z dziedziny kinematografii przyznawali, że jest to „arcydzieło sztuki filmowej”. Obraz Pawlikowskiego opowiada historię Heleny Wolińskiej – stalinowskiej sędzi żydowskiego pochodzenia, skazującej polskich bohaterów na karę śmierci. Na ekranie towarzyszy jej tytułowa Ida – jej siostrzenica – nowicjuszka jednego z zakonów, która dopiero od ciotki dowiaduje się o swym pochodzeniu.


Historia opiera się o mord dokonany przez Polaków na dziecku Wolińskiej – ma on usprawiedliwiać jej późniejszą nienawiść do chrześcijan znad Wisły.


Gdy „Ida” została nominowana do Oscara, Reduta Dobrego Imienia zwróciła się z apelem do Dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej – a więc instytucji dotującej film. Sygnatariusze prosili o dopisanie do filmu prawdy historycznej o relacjach Polaków i Żydów w trakcie wojny. PISF apel zbagatelizował.


W promocję filmu zaangażowała się też premier Ewa Kopacz. - Gorąco kibicuję naszym twórcom. Jesteśmy z Was wszyscy bardzo dumni. Stworzyliście mądre i przejmujące kino - mówiła szefowa rządu w specjalnym filmie przygotowanym przez kancelarię premiera z okazji ceremonii rozdania Oscarów.

- Budzący zachwyt polskich salonów film „Ida” to nic innego jak wyjątkowo wredna opowiastka usprawiedliwiająca komunistyczną zbrodniarkę. Jakie wrażenie odniesie światowa societa kulturalno-polityczna, zobaczywszy ów obraz? Że Polacy to żądna żydowskiej krwi i kasy dzicz, która sama zasłużyła sobie na wszystkie cierpienia, zadane jej po wojnie przez czerwonych katów – pisał Krzysztof Gędłek w recenzji filmu do której przeczytania zachęcamy.


- Choć wizja Oscara dla „Idy” ekscytuje elity postkolonialnej III RP – musimy stanowczo zaprotestować i powiedzieć głośno: nie chcemy tego Oscara! Cena, jaką przyszłoby nam za niego zapłacić byłaby bowiem obłędnie wysoka – pisaliśmy przed rozdaniem nagród Akademii Filmowej w tekście zatytułowanym „Nie chcemy tego Oscara”.


 

kra
DATA: 2015-02-23 15:34
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

? 17 września 1939 r. napadł na nas odwieczny wróg wschodni ? sowiecka Rosja, a Żydzi witali ich kwiatami. Pytam, gdzie byli Żydzi kiedy 500 tys. Polaków w ciągu roku wymordowano na ich oczach? 2 miliony Polaków wsadzono do wagonów śmierci i wywieziono na Syberię. Czy jest choć jeden Polak uratowany przez Żydów? A to oni stanowili władzę na tamtych terenach ? mówił Marek Jakubiak z Kukiz?15 na antenie Polskiego Radia
ponad 2 lata temu / Henryk
 
Obrzydliwa kłamliwa twórczość i jeszcze za polskie pieniądze,a wszystko w intencji żydowskich roszczeń finansowych/złodziejstwa bez podstaw prawnych/
ponad 2 lata temu / m..k
 
Polską nie rządzą Polacy a szpicle, agenci rosyjscy, niemieccy, izraelscy i banderowscy. Więc nie ma co się dziwić temu bagnu...
ponad 3 lata temu / Sławomir
 
Film ciekawy.Ukazuje niewygodną prawdę.Niestety ale za czasów wojny Polacy nie byli świętymi, i dopuścili się wielu haniebnych czynów. Masowo i regularnie donosili na siebie nawzajem,łupili Żydów, a nawet posuwali się do potwornych zbrodni żeby zagarnąć ich majątki.Było też wielu Polaków którzy pomagali Żydom,nawet pod groźbą utraty życia. Nie wolno również zapominać o roli jaką Żydzi odegrali w holokauście, jak kolaborowali z Niemcami, wysyłali własnych braci i siostry do Auschwitz, również mordowali żeby zagarnąć majątki.Wystarczy poczytać jak funkcjonowało żydowskie getto,a włosy stają dęba na głowie.O tym Żydzi wolą nie wspominać, a tym bardziej że przyczynili się do eksterminacji milionów swoich rodaków.
ponad 5 lat temu / anna
 
Poczytajcie sobie książkę Ewy Kurek - Stosunki polsko-żydowskie w latach 1939-1945. Uratowana przez Polskie zakonnice Żydówka na jej obiekcje o odkrytych prawdach i faktach z tego okresu powiedziała: "- Pisz o tym, co wykryłaś. Gdyby holokaust dotyczył ratowania Polaków przez Żydów, żaden Polak by się nie ostał". Na początku zakładania obozów koncentracyjnych 9 z 10-u uwięzionych to byli Polacy. W Knesecie w latach 50-tych uchwalili prawo pozwalające na poświęcenie najsłabszych Żydów dla przetrwania narodu i ratowania silniejszych. Pismaki piszcie prawdę !
ponad 5 lat temu / franciszek
 
Wracam do wątku IDY po obejrzeniu polskiego filmu BOGOWIE. Jak tu nie traktować poważnie nagrody OSKARA i ten cały cyrk wokół nich????? Mamy tu oto 2 polskie filmy. Pierwszy antypolski - mówię to z całą świadomością - drugi o sławnym polskim kardiochirurgu. IDA: dźwięk beznadziejnie nagrany, dłużyzny,napięcie jak na gzybobraniu, fabuła wyssana z palca, scenasiusz zmieścił się pewnie w zeszycie 16 kartkowym. film BOGOWIE- akcja trzyma widza w napięciu az do końca, pełno wzruszających scen, bardzo dobre zdjęcia, film oparty na faktach; sceny krótkie , zwięzłe i na temat, równiez przedstawiony obraz polski ale Polacy są w nim Polakmi - oddani sprawie, z poświęceniem, pracujący ponad swoje mozliwości fizyczne, za innego człowieka kładący na szalę karierę i życie prywatne. Polecam porównanie tych dwóch filmów!!!! Obejrzyjcie najpierw IDĘ ( do tych którzy jeszcze nie widzieli ) bo w odwrotnej kolejności nie przebrniecie przez nią. JA przyznaję oskara BOGOM.
ponad 5 lat temu / sinba
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.