DZIŚ JEST:   10   GRUDNIA   2019 r.

NMP Loretańskiej
Św. Grzegorza III, papieża
Bł. Adolfa Kolpinga
 
 
 
 

Cały świat łączy się z Francją. Światowi przywódcy i hierarchowie przesłali wyrazy współczucia

Cały świat łączy się z Francją. Światowi przywódcy i hierarchowie przesłali wyrazy współczucia
źródło: Twitter / BBC

Słowa solidarności z Francją i Francuzami w związku z pożarem katedry Notre Dame skierowali w poniedziałek przywódcy państw, szefowie organizacji międzynarodowych oraz hierarchowie z niemal wszystkich krajów świata, m.in. prezydent USA Donald Trump, prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki, szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker czy przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk.

 

„Niech Bóg błogosławi francuski naród!”, napisał na Twitterze Donald Trump.

 

„Nasza Pani z Paryża należy do całej ludzkości. Co za smutne widowisko. Co za horror”, napisał z kolei szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker.

 

„Wszyscy jesteśmy paryżanami” – Donald Tusk.

 

„Katedra Notre Dame w ogniu jest ogromnym dramatem dla Kościoła i europejskiej historii. To tragiczna chwila dla wszystkich katolików, chrześcijan oraz miłośników wielkich dzieł sztuki, które stracimy bezpowrotnie. Polska łączy się w tej chwili myślami z Paryżem, z Francją...”, napisał premier Mateusz Morawiecki.

 

„Polska wie, co to znaczy utracone dziedzictwo zniszczone w pożodze. Warszawę odbudowaliśmy z ruin sami. Katedrę Notre-Dame odbudujmy wszyscy razem jako Europejczycy. To wspaniały symbol Paryża, jak i naszej Europy”, dodał szef polskiego rządu.

 

„W marcu Saint-Sulpice, dziś Katedra Notre Dame. Tragedia dla ludzi wierzących, katastrofa dla światowej kultury i sztuki. Przejmujące chyba dla wszystkich...”, podkreślił prezydent Andrzej Duda.

 

„U nas ludzie już się zgłaszają gotowi złożyć datki na odbudowę Katedry Notre Dame. Dziękuję za to, bo jestem przekonany, że odbudowa Katedry może stać się symbolem odbudowy Europy. Odbudowy Europy na jej prawdziwym, historycznym, judeo-chrześcijańskim fundamencie”, dodał polski przywódca.

 

Patriarcha Lizbony kard. Manuel Clemente przyomniał, że zniszczenie paryskiej katedry dotyka wszystkich wierzących. Zapewnił o swej solidarności abp Michaela Aupetit i mieszkańców stolicy Francji. Arcybiskup Filadelfii w USA, Charles Chaput OFMCap zaznaczył, że w obliczu przygnębienia i zniszczenia chrześcijanie znajdują nadzieję w zmartwychwstaniu Pańskim. Zapewnił o modlitwach za arcybiskupa Paryża, wiernych stolicy Francji i całego narodu francuskiego.

 

Źródło: Twitter / KAI

TK


DATA: 2019-04-16 08:30
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Duda budowniczy. Taki fundament to się nam na łeb zawali.
7 miesięcy temu / agricola
 
Katedra zbudowana na planie krzyża i ten krzyż spłonął. A ile jest krzyży które są pozdejmowane ze ścian domów, ze ścian kościołów? I do kogo te ręce należą? Czy do tych ludzi którzy ronią krokodylowe łzy w udawanej empatii? W co wierzą ci ludzie, którzy walczą z krzyżem? Lecz ich ręce też będą płonęły, płonęły jak pochodnie w ogniu nieugaszonym, a gdy przytrafi się niektórym czyściec, to tylko dla tego, że skorzystali z wyrzutów swojego sumienia jeszcze za życia. Króluj nam Chryste!
7 miesięcy temu / ry.janszarmach3
 
Panie Tusku chyba coś się Panu pomylilo
7 miesięcy temu / fffg
 
Najlepszy Juncker, chyba ktoś mu to napisał, bo przecież on nie trzeźwieje. Na trzeźwo by się ucieszył zapewne...
7 miesięcy temu / tretka
 
judeochrześcijańskim fundamencie..
7 miesięcy temu / vera
 
mój kościół jest nie z tego świata
7 miesięcy temu / pik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.