DZIŚ JEST:   24   LUTY   2020 r.

Św. Etelberta, króla
 
 
 
 

Całun Turyński i Chusta z Oviedo przedstawiają tę samą osobę!

Całun Turyński i Chusta z Oviedo przedstawiają tę samą osobę!

Badania przeprowadzone przez hiszpańskiego uczonego dr. Juana Manuela Miñarro wykazały, że wizerunek odbity na Całunie Turyńskim oraz Chuście z Oviedo należy do tej samej osoby. W badaniach wykorzystano techniki stosowane w kryminalistyce.

 

Naukowcy postawili sobie za zadanie porównanie dwóch największych relikwii Kościoła i zweryfikowanie tradycji mówiącej, że oba materiały zostały wykorzystane do owinięcia ciała Pana Jezusa Chrystusa. Całun Turyński okrywał całe ciało, natomiast - zgodnie z tradycja żydowską - chusta (znana dziś jako Chusta z Oviedo) okryła twarz. Według słów Pisma świętego, po Zmartwychwstaniu szaty zostały odnalezione przez apostołów w pustym grobie.

 

Wyniki badań naukowych nie potwierdzają, że osobą, której ciało było owinięte tymi materiałami, był Jezus Chrystus, ale pozwalają nam bezdyskusyjnie stwierdzić, że Całun z Turynu i Chusta z Oviedo okrywały ciało tej samej osoby – powiedział dr Juan Manuel Miñarro. W trakcie badań wykorzystano techniki badań kryminalistycznych. Większość sądów uznaje, że do identyfikacji osoby potrzebne jest określenie od 8 do 12 podobieństw pomiędzy analizowanymi materiałami. ­ Dzięki przeprowadzonym badaniom możemy wskazać 20 podobieństw łączących obydwie relikwie – podkreślał badacz.

 

Podobieństwa te dotyczą elementów morfologicznych obrazu twarzy. Dodatkowo analizie poddano także ślady krwi i odniesionych obrażeń. Szczególnie interesujące jest podobieństwo śladów zachowanych w obrębie odbicia nosa i czoła. Z kolei na prawym policzku i podbródku znajdują się ślady świadczące o różnych obrażeniach. – Nie wszystkie ślady krwi są morfologiczne identyczne na obydwy materiałach, niekwestionowane jest jednak to, że w przypadku obydwy relikwii całkowicie do siebie pasuje punkty, z których krew wypływała– tłumaczy dr Miñarro.

 

Różnice mogą wynikać z różnicy czasu, intensywności kontaktu z ciałem i właściwości fizycznych tych materiałów. – Wykazane podobieństwa nie pozostawiają jednak miejsca na wątpliwości – zaznaczył Jorge Manuel Rodríguez, prezes Hiszpańskiego Centrum Syndonologicznego. – Logika wymaga stwierdzenia, że w przypadku tych relikwii mówimy o tej samej osobie – podkreślił.

 

Źródło: aleteia.org

MR

 

 

 


DATA: 2016-04-18 09:00
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Błogosławieni Ci ,którzy nie widzieli a uwierzyli :-)
ponad 3 lata temu / a
 
Gdyby zrobić (z pewnością zrobiono tylko nie ujawniono?) badania DNA Krwi z Całunu i Chusty oraz fragmentów Serca z Hostii które uległy Cudom Eucharystycznym, okazałoby się, że jest to to samo DNA. Grupa Krwi z Całunu jest przecież znana. Mam nadzieję, że i to zatajenie wkrótce wyjdzie na jaw.
ponad 3 lata temu / beta
 
Pan mój i Bóg mój!
ponad 3 lata temu / Leaf427
 
Amen!
ponad 3 lata temu / John Galt
 
Świadectwo dla wątpiących :)))
ponad 3 lata temu / Soplica
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.