DZIŚ JEST:   24   STYCZNIA   2020 r.

Św. Franciszka Salezego, Doktora Kościoła
Św. Felicjana, biskupa
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Zwłoki Jezusa zostały owinięte nie pojedynczym płótnem, ale wieloma pasami płótna. Oddzielną chustą owinięto jego głowę. Po zmartwychwstaniu Jezusa jeden z apostołów przyszedł do pustego grobowca i ?ujrzał leżące płótna?. Biblia dodaje, że ?chusta, która była na głowie Jezusa, leżała nie razem z płótnami, ale oddzielnie zwinięta w jednym miejscu? Jana 20:6, 7, Biblia Tysiąclecia. A jeśli chodzi o plamy krwi to należy wziąć pod uwagę następujące fakty.Kiedy Jezus umarł, jego uczniowie przygotowali ciało tak, ?jak to Żydzi mieli zwyczaj przygotowywać do pogrzebu? Jana 19:39-42. Zwyczaj ten obejmował umycie zwłok i natarcie ich wonnymi olejkami Mateusza 26:12; Dzieje 9:37. Z pewnością więc uczniowie Jezusa umyli jego zwłoki, zanim zawinęli je w płótna.Ponadto uczniowie Jezusa rozmawiali o jego śmierci, o pustym grobowcu i o kobietach twierdzących, że miały ?nadprzyrodzone widzenie i ujrzały aniołów, którzy powiedzieli, iż on żyje? Łukasza 24:15-24.To s
4 miesiące temu / Wnikliwy
 
Zgadza się, Biblia nie kłamie, tylko niedowiarki nie potrafią przeczytać jej ze zrozumieniem. To że w Biblii jest liczba mnoga nijak nie wyklucza Całunu Turyńskiego jako jednego z płócien - tego najbliższego ciału - w które był owinięty Pan Jezus.
8 miesięcy temu / niedowiarku
 
niedowiarku: "Po chwili nadbiegł Szymon Piotr. Wszedł do grobowca i zaczął oglądać płótna 7 oraz chustę okrywającą głowę Jezusa, która leżała zwinięta nie z płótnami, ale osobno" J 20, 6. Biblia nie kłamie. A tym co jeszcze wątpią, proszę dodatkowo sprawdzić w jakie były wówczas zwyczaje pogrzebowe wśród Żydów.
9 miesięcy temu / justin
 
@Michals: właśnie Całun Turyński jest jednym z płócien w które był owinięty Pan Jezus.
9 miesięcy temu / niedowiarku
 
Całun mógłby być wspaniałym dowodem istnienia Jezusa, ale w Ewangeliach jest napisane że w grocie po Jezusie leżą płótna oraz chusta z twarzy Jezusa a nie jedno płótno... poza tym Jezusa przygotowali do pogrzebu mirrą i aloesem więc chyba nie powinno być tyle śladów krwi...
9 miesięcy temu / Michals
 
Owczesna Europa byla bardzo postepowa i dalej jest.
9 miesięcy temu / Jara
 
Prawdziwy cud, świadek Jezusa. Szkoda że w sieci tyle "mędrców internetu" którzy sieją ferment przez bezpodstawne zarzuty, oszczerstwa i kłamstwa, a wiedzy żadnej niestety nie mają..
9 miesięcy temu / Nick
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.