DZIŚ JEST:   28   LISTOPADA   2020 r.

Św. Jakuba z Marchii
Bł. Marii Heleny Stollenwerk
 
 
 
 

Całkowity rozpad palikociarzy? Zieloni zyskują kosztem Twojego Ruchu

Całkowity rozpad palikociarzy? Zieloni zyskują kosztem Twojego Ruchu
fot. Jacek Lagowski/Forum

Twój Ruch stale traci kolejnych członków. Partię Janusza Palikota opuścili działacze z Zielonej Góry, którzy przeszli do Partii Zielonych. Udział w spotkaniu wzięła poseł Anna Grodzka, która pod koniec czerwca podjęła taką samą decyzję.

 

Byli już członkowie Twojego Ruchu wyjaśnili swoją decyzję twierdzeniem, że w ich mniemaniu formuła Twojego Ruchu się wyczerpała. - Dzisiejsze spotkanie poświęcone jest przede wszystkim utworzeniu Partii Zielonych w Zielonej Górze, ale też odejściu dotychczasowych członków i członkiń Twojego Ruchu. Anna Grodzka przyjechała do nas, aby wesprzeć założenie koła Zielonych. Będziemy działać – zapewniała Katarzyna Bienias.

 

Póki co zielonogórskich Zielonych jest… pięciu. Jednak taka liczba osób wystarczy, by założyć koło. Do opuszczenia Twojego Ruchu zielonogórskich działaczy przekonała poseł Anna Grodzka. - Tutejsi działacze chcieli wiedzieć więcej o Partii Zielonych, dlatego przyjechałam. Wczoraj podjęli decyzję, że przechodzą do nas. To bardzo dobrze, że polska polityka nie traci tak wspaniałych ludzi, że się nie zniechęcają się i będą dalej aktywni. Ugrupowania lewicy powinny się łączyć i razem realizować swoje cele polityczne – mówiła poseł Anna Grodzka.

 

Do Zielonych, poza wcześniej wspomnianą Katarzyną Bienias, przeszli: Artur Januszkiewicz (dotychczasowy szef Twojego Ruchu w województwie lubuskim), Marta Bartosiak, Bożena Bukiewicz oraz Marcin Targowicki. Ten ostatni był przewodniczącym wojewódzkim Racji Polskiej Lewicy. - Są jeszcze inni działacze i działaczki, którzy się zastanawiają. Będziemy rozmawiać i zachęcać do dołączenia do nas – dodawała Bienias.

 

W ostatnich wyborach do europarlamentu w okręgu obejmującym województwa lubuskie i zachodniopomorskie Twój Ruch otrzymał niespełna 13 tys. głosów, natomiast na partię Zielonych niewiele ponad 4 tys. 

Źródło: wmeritum.pl/pkw.gov.pl

KRaj


DATA: 2014-08-04 10:15
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Krzysztof Bęgowski - W okresie PRL działał w Zrzeszeniu Studentów Polskich (m.in. jako instruktor polityczny młodych kadr[12]) i PZPR (m.in. zasiadając podczas stanu wojennego w egzekutywie Podstawowej Organizacji Partyjnej na UW. To jest człowiek systemy komunistycznego...
ponad 6 lat temu / za wikipedia
 
co nas to obchodzi?!
ponad 6 lat temu / aa
 
A bramy palikota go nie przemogą
ponad 6 lat temu / sas
 
I oby jak najszybciej do tego rozpadu i anihilacji tej partii doszło!
ponad 6 lat temu / John Galt
 
Anna Grodzka PRZYJECHAŁ do nas, aby wesprzeć założenie koła Zielonych...
ponad 6 lat temu / MARIUSZ
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.