DZIŚ JEST:   21   STYCZNIA   2021 r.

Dzień Babci
Św. Agnieszki, męczennicy
Św. Epifaniusza
 
 
 
 

Cała Polska idzie w ślady górali. Coraz więcej przedsiębiorstw otwiera się mimo obostrzeń

Cała Polska idzie w ślady górali. Coraz więcej przedsiębiorstw otwiera się mimo obostrzeń
fot. Miroslaw Pieslak / Forum

Coraz więcej przedsiębiorców, nie patrząc na rządowe ograniczenia, otwiera swoje biznesy. Większość z nich mówi, że nie ma już nic do stracenia. Jeśli bowiem nie będą działać, to przedłużające się lockdowny spowodują nieodwracalną falę bankructw. Rząd chce karać niepokornych, ale z drugiej strony zapowiada przyspieszenie luzowania restrykcji.

 

Wielu przedsiębiorców ośmielił niedawny wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Opolu, który orzekając w sprawie fryzjera ukaranego przez sanepid, uznał, że rządowy zakaz działalności firm jest nielegalny. WSA stwierdził, że służby sanitarne nie mogą nakładać kar administracyjnych na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów.

 

Sygnał do „strajku” dali inicjatorzy akcji „GóralskieVETO”, zapowiadający ponowne otwarcie swoich biznesów 18 stycznia. Jednak już dziś na Podhalu nie brakuje turystów. W ślady górali idą przedsiębiorcy z całej Polski.

 

Zbiorowy pozew ponownie składają właściciele branży fitness. Istnienie branży o wartości 4 mld zł i zatrudniającej ok. 100 tys. ludzi jest nadal zagrożone. „Po kilkutygodniowych analizach prawnych, spotkaniach z licznymi kancelariami oraz dokładnej weryfikacji potencjalnych szans – ponownie uruchamiamy projekt pozwu przeciwko obowiązującym restrykcjom i kwestii odszkodowawczej” - pisze w oświadczeniu Polska Federacja Fitness, zapowiadając pozwanie Skarbu Państwa.

 

Pozwy składają także hotelarze, właściciele klubów i dyskotek oraz restauratorzy.

 

Jednak większość przedsiębiorców nie czeka na decyzje i otwiera się mimo lockdownu. Dzisiaj nie jest to już obchodzenie obostrzeń np. otwieranie lodowiska pod postacią kwiaciarni, czy zapraszanie „przyjaciół” do przenocowania w hotelu, ale jawne otwieranie swoich biznesów. Swój własny bunt pod hasłem „OtwieraMY” organizuje także partia Strajk Przedsiębiorców.

 

- Widzimy, że lawina ruszyła - mówi Michał Wojciechowski, szef ogólnopolskich struktur partii. - Podhale ruszyło, ruszył Śląsk, ruszą też kolejne regiony – dodaje, mówiąc, że „zbuntowało” się już tysiące przedsiębiorców. Do tych szacunkowych liczb należy dodać osoby otwierające się indywidualnie.

 

Rząd chce surowo karać tych, którzy mimo restrykcji otworzą biznesy, natomiast – jak sugeruje RMF FM - wzmocni to tylko opór. Dlatego, jak ustalili dziennikarze stacji, ministrowie chcą od 1 lutego zacząć luzować obostrzenia. Na początek otwarte miałyby zostać sklepy w galeriach handlowych, później może hotele. Do wiosny zapewne będą musieli poczekać restauratorzy i branża fitness.

 

Źródło: spidersweb.pl / money.pl / rmf24.pl
PR


DATA: 2021-01-14 08:34
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
25
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Cały czas słychać eksperci, eksperci, eksperci - doradzają, "przepowiadają" kolejna falę. Pytanie jacy to eksperci? Pro polscy, czy pro korporacyjni?
5 dni temu / Kowalski
 
Pozywają państwo... Hmmm to trochę nie fer, bo ja nie czuję się winna wprowadzeniu lockdawnów, a też na tym ucierpię i za to zapłacę. Pozywajcie morawieckiego, kaczynskiego, ministrów i wiceministrów zdrowia i edukacji, doradców i td. Myślę że z ich majątków uzbierałaby się niezła sumka na odszkodowania. Dać im 500zl świadczenia socjalnego i niech sobie żyją. Otwieranie lokali i innych biznesów popieram w stu procentach. Nie wiem tylko dlaczego tak późno... Ale lepiej późno niż wcale... Jak tylko otworzą jakiś lokal w mojej okolicy z całą pewnością pójdę tam coś kupić.
6 dni temu / Polka
 
Polacy się budzą. Może znajdą dość sił by przegonić rząd, który chciał im za solidną pracę, darować michę ryżu a do tego ustanowić światową komunistyczną władzę. Może się wreszcie uda otworzyć fabrykę AMANTADYNY wbrew głupim radom ekspertów medycznych. Jeżeli dr. Bodnar wyleczył amantadyną skutecznie kilkuset ciężko chorych na koronawirusa, to ilu chorych zostanie wyleczonych przez tysiąc odważnych lekarzy?
6 dni temu / Marzena
 
Do wiosny to posypią sie lawiny bankructwa. Popieram przedsiebiorców. Czas sie otworzyc
6 dni temu / Kinga
 
Jakiego prawa? Wyrok sądu jest jednoznaczny, zakaz działalności jest niezgodny z panującym prawem. Trollowanie z nudy czy rządowi smutni wysłannicy....
6 dni temu / Cava
 
Moim zdaniem to nie z powodu odszkodowań PIS nie ogłosił stanu nadzwyczajnego, ale z powodu Art. 228.5 Konstytucji ? ?Działania .. powinny zmierzać do jak NAJSZYBSZEGO przywrócenia normalnego funkcjonowania państwa?. Morawiecki ogłosił nienormalność bo wiedział, że by zniszczyć klasę średnią musi ciągnąć lockdown do skutku. Dziwię się, że prawnicy tego nie dostrzegli. To jest jawna, bezprawna, niszcząca wojna Morawieckiego.
6 dni temu / grimm
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.