DZIŚ JEST:   27   WRZEŚNIA   2020 r.

XXVI Niedziela zwykła
Św. Wincentego a Paulo
Św. Elzeara de Sobran
 
 
 
 

Były więzień Guantanamo otrzymał od Brytyjczyków odszkodowanie i… dokonał zamachu w Mosulu

Były więzień Guantanamo otrzymał od Brytyjczyków odszkodowanie i… dokonał zamachu w Mosulu
Zdjęcie ilustracyjne. © Islamic State/Planet Pix via ZUMA Wire/FORUM
#OBÓZ    #PAŃSTWO ISLAMSKIE    #RONALD FIDDLER    #ISIS    #USA    #TERRORYŚCI    #KALIFAT    #WIĘZIENIE    #ANGLIA    #ZAMACH    #WIELKA BRYTANIA    #UE    #KUBA    #GUANTANAMO    #LONDYN    #MOSUL

Brytyjski terrorysta Państwa Islamskiego, który przeprowadził w niedzielę zamach na bazę wojskową w pobliżu Mosulu, był więźniem Guantanamo. Londyn po zwolnieniu mężczyzny z więzienia na Kubie przyznał mu odszkodowanie w wysokości miliona funtów.

 

Ronald Fiddler, były więzień Guantanamo znany pod pseudonimem Abu-Zakariya al-Britani, przeprowadził w minioną niedzielę samobójczy atak na siły irackie w pobliżu Mosulu. 50-letni Brytyjczyk wjechał samochodem wypełnionym ładunkami w bazę w Tal Gaysum.

 

Terrorysta w przeszłości znajdował się w rękach służb USA. Siły amerykańskie pojmały go w roku 2002 w Afganistanie i wysłały do ośrodka w Guantanamo. Spędził tam dwa lata.

 

Po powrocie do Wielkiej Brytanii, radykalny muzułmański ekstremista rozpoczął starania o przyznanie mu odszkodowania za bezprawne przetrzymywanie. Twierdził, że brytyjscy agenci wiedzieli lub współdziałali z Amerykanami dopuszczając się jego „złego traktowania” w bazie Guantanamo. Rząd w Londynie wypłacił mu milion funtów jako zadośćuczynienie za doznane szkody.

 

W kwietniu roku 2014 Fiddler udał się do Turcji, a stamtąd do Syrii, gdzie wstąpił do ISIS. Brytyjski rząd i policja po wypuszczeniu go z więzienia Guantanamo nie monitorowały zachowania terrorysty.

 

W ubiegłym roku rząd Wielkiej Brytanii poinformował, że 850 obywateli brytyjskich dołączyło do Państwa Islamskiego. Większość terrorystów zwolnionych z Guantanamo stało się jeszcze bardziej niebezpiecznych. Brutalni recydywiści prowadzą walkę w sposób niekonwencjonalny – żalili się oficerowie.

 

Po niedzielnym zamachu ekstremiści wydali oświadczenie chwalące „męczeństwo ich brata Abu-Zakariya al-Britani”. Tożsamość zamachowca urodzonego w Wielkiej Brytanii potwierdził jego brat Leon Jameson.

 

Za uwolnieniem ekstremisty z Guantanamo lobbował sekretarz spraw wewnętrznych w czasach rządów Partii Pracy, David Blunkett. Zapewniał wówczas, że „nikt, kto powróci z Guantanamo w rzeczywistości nie będzie stanowić zagrożenia dla bezpieczeństwa Brytyjczyków”.

 


Źródło: bignewsnetwork.com

AS
 


DATA: 2017-02-24 08:55
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Fakty są teraz jasne: brytyjski rząd postępuje idiotycznie, wypuszczając morderców z więzienia. W ten sposób spada na UK odpowiedzialność za wszystkich zabitych przez uwolnionego terrorystę. A do tego milion funtów zasiliło kasę światowego terroryzmu. Okazuje się, że Kisielewski mylnie napisał: Socjalizm bohatersko walczy z problemami nieznanymi w żadnym innym ustroju. Otóż rząd UK bohatersko walczy z terroryzmem, który jest zasilany przez UK pieniędzmi i wypuszczonymi przez UK bandytami.
ponad 3 lata temu / wmo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.