DZIŚ JEST:   26   STYCZNIA   2021 r.

Św. Tymoteusza, biskupa
Św. Tytusa, biskupa
 
 
 
 

Były ubek z Kolbuszowej z zarzutami popełnienia zbrodni komunistycznej

Były ubek z Kolbuszowej z zarzutami popełnienia zbrodni komunistycznej
fot.slady.ipn.gov.pl

Do Sądu Rejonowego w Mielcu – VII Zamiejscowy Wydział Karny w Kolbuszowej trafił prokuratorski akt oskarżenia przeciwko byłemu ubekowi z Kolbuszowej Józefowi O. – donosi „Nasz Dziennik”. Funkcjonariuszowi Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego IPN zarzuca popełnienie czterech zbrodni komunistycznych.


Byłemu ubekowi grozi kara łączna od sześciu miesięcy do 7,5 roku więzienia. Prokurator Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu IPN w Rzeszowie zarzuca Józefowi O. popełnienie czterech zbrodni komunistycznych, które w świetle prawa są także zbrodniami przeciwko ludzkości.

 

Jak powiedział NaszemuDziennikowi.pl prok. Grzegorz Malisiewicz, naczelnik Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu IPN w Rzeszowie, w ramach postępowania, jakie prowadzili prokuratorzy przeciwko Józefowi O., ustalono czterech pokrzywdzonych są to: Bronisław M., Czesław M., Józef D. i Jan D. Wszyscy oni byli bezpodstawnie osadzeni i przetrzymywani w okresie od sierpnia do końca października 1945 r. w areszcie w Kolbuszowej.

 

Bronisław M. był podejrzewany, natomiast pozostali pokrzywdzeni Czesław M., Józef D. i Jan D. byli działaczami niepodległościowymi i należeli do oddziału zbrojnego dowodzonego przez Wojciecha L. Istota aktu oskarżenia dotyczy przetrzymywania tych ludzi bez postanowienia o ich tymczasowym aresztowaniu – podkreśla prok. Malisiewicz.

 

 

Źródło: "Nasz Dziennik"

luk

 


DATA: 2015-05-06 09:46
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.