DZIŚ JEST:   20   STYCZNIA   2021 r.

Św. Sebastiana, męczennika
Św. Fabiana, papieża, męczennika
 
 
 
 

Były szef WSI wśród „obrońców demokracji”. Prof. Cenckiewicz pyta o Dukaczewskiego

Były szef WSI wśród „obrońców demokracji”. Prof. Cenckiewicz pyta o Dukaczewskiego
fot. Twitter

Wśród protestujących „obrońców demokracji” można było dostrzec gen. Marka Dukaczewskiego, byłego szefa WSI i podsekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego. „Jakiej demokracji broni ten bolszewik?” – pytał na Twitterze prof. Sławomir Cenckiewicz z IPN.


Czujne oko dziennikarskiej kamery wypatrzyło na organizowanej przez KOD manifestacji „w obronie demokracji” byłego szefa WSI gen. Marka Dukaczewskiego.

 

„Ten partyjniak i bolszewik broni dziś demokracji na ulicach Warszawy? Ale jakiej demokracji? Tej socjalistycznej ze stanu wojennego?” – napisał na Twitterze prof. Sławomir Cenckiewicz.

 

Historyk ujawnił w lutym tego roku, że Dukaczewski po wyborach w 1989 roku, szkolił się w instytucji wywiadu wojskowego ZSRS (GRU), a następnie wysłano go do Norwegii, gdzie miał rozpoznać potencjał NATO.

 

Do momentu publikacji raportu z likwidacji WSI nikt nie przyznawał się do kursów odbywanych w KGB lub GRU. W moim przekonaniu tacy ludzie nigdy nie powinni służyć w armii wolnej Polski – podkreślił Cenckiewicz w TV Republika.


„Zawsze mówiłem, że na tajnych służbach to gen. Dukaczewski Speedy za bardzo się nie znał, za to partii oddał się całym sercem” – czytamy na twitterowym profilu Cenckiewicza.

 

  

luk
 


DATA: 2016-12-19 08:37
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czy Pan Marek został pozbawiony praw obywatelskich lub publicznych? Jak każdy obywatel ma prawo wyrażać swoje poglądy, oczywiście jeśli nie naruszają przepisów prawa.
ponad 4 lata temu / Jurek
 
WSIok czy nie wsiok ale czapeczkę ma adekwatną.
ponad 4 lata temu / czanski
 
KOD skupia bezpiekę zarówno ze starego, jak i z nowego rozdania. Na wiecu KOD w Szczecinie, jak doniosły media, wystąpił dziś Andrzej Milczanowski.
ponad 4 lata temu / TZ.
 
był prawdopodobnie jednym z "ojców" tych wydarzeń więc był popatrzeć czy wszystko idzie dobrze, pisze o tych ludziach od dawna red Michalkiewicz
ponad 4 lata temu / darek
 
"Dlaczego, gdy ktoś patrzy na świat z innej trony, to jest wrogiem, bo my inaczej widzimy ten świat" z tego patrzenia to rodziły się zbrodnie za które "patrzący" nie POnieśli kary.....
ponad 4 lata temu / opty
 
Pańskie oko konia tuczy. Nic dziwnego, że oficer prowadzący nadzoruje poczynania swoich agentów.
ponad 4 lata temu / Piotr
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.