DZIŚ JEST:   27   WRZEŚNIA   2020 r.

XXVI Niedziela zwykła
Św. Wincentego a Paulo
Św. Elzeara de Sobran
 
 
 
 

Były szef kancelarii prezydenta: Krzyż przed Pałacem wielokrotnie profanowano

Były szef kancelarii prezydenta: Krzyż przed Pałacem wielokrotnie profanowano
fot. Adam Chelstowski/FORUM

W rozmowie z „Gazetą Wyborczą” Jacek Michałowski, były szef kancelarii Bronisława Komorowskiego, przypomniał okoliczności w jakich doszło do przeniesienia krzyża smoleńskiego. Odniósł się także do roli jaką odegrały w tej sprawie media.

 

„Widziałem zdumiewające sceny, kiedy fotoreporterzy szarpali płotek, który był wokół krzyża, aby go rozwalić i potem mieć lepsze zdjęcia. Trzeba było udramatyzować sytuację” – opowiada Michałowski.

 

Jak podkreśla były współpracownik prezydenta „ludzie mają prawo zbierać się i modlić, gdzie chcą. O to walczyliśmy z komuną”.

 

- Mnie się mogą egzorcyzmy nie podobać. Ale w tej pierwszej fazie dochodziło wielokrotnie do profanacji krzyża, i to z jednej i z drugiej strony. Zarówno tych, którzy żądali pozostawienia go przed pałacem, jak i tych, którzy przychodzili naśmiewać się ze zwolenników krzyża. Jego przeniesienie było absolutnie potrzebne - uważa Michałowski.

 

Pytany o kontrowersje wokól Mszy Świętej za byłego pryncycpała, Michałowski odpowiedział: „To bardzo przykre, tyle mogę powiedzieć, nie chcę nakręcać spirali oskarżeń”. Zaznaczył, że „nie jest wrogiem Kościoła, przeciwnie, czuje się częścią Kościoła”. - Błądzenie ludzi jest czymś naturalnym - i hierarchowie mogą się mylić - twierdzi Michałowski.


 

Źródło: wyborcza.pl

luk

 


DATA: 2015-08-14 09:56
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

POLSKA BYLA JEST I BEDZIE ZAWSZE CHRZESCIJANSKA I TEGO NIKT NIE JEST W STANIE ZMIENIC!!!!!!
ponad 5 lat temu / XXCCPP
 
Oczywiście, że ci prowokatorzy, którzy profanowali KRZYŻ byli nasyłani , a nawet opłacani przez formację rządzącą. Otrzymywali darmowe dopalacze w pobliskich pubach i knajpach, skąd wysyłani byli pod KRZYŻ. Straż miejska ani policja nie brała w obronę ludzi modlących się pod KRZYŻEM PAMIĘCI, wręcz odwrotnie szykanowała ich. TEN KRZYŻ drapał sumienie prezydenta. On wie dlaczego ...
ponad 5 lat temu / Maria
 
Szanowny @NN jak widać oprócz psychologii tłumu zna się jeszcze na technice tworzenia elementów złożonych. Podziwiać i klaskać w łapki z zachwytu :))) No i te elementy które do dziś krzyżują proste zasady Poprawności Politycznej. A fe! Wygonić, zamknąć, spałować i PO ptakach. Było tak dobrze i znów wracają do tego krzyża? To się @NN nie podoba :(((
ponad 5 lat temu / Soplica
 
Krzyż stał jak najbardziej na swoim miejscu. Ex prezydent musiał się go pozbyć, bo jako katolik swojego kościoła, mógłby mieć wyrzuty, a tak co z oczu to i nie tylko z serca, ale i rozumu. Zwyczajnie, gdyby tam stał krzyż pewnie trudniej by mu było być samozwańczym sumieniem Polaków - biało - czerwonych, bez ich zgody, za to z całkowitym oburzeniem.
ponad 5 lat temu / blanka
 
Bo tam stawiano krzyż, aby specjalnie był profanowany.Stawiania tam krzyża to była celowa prowokacja.Jednocześnie bym nazwał właśnie tych, którzy go stawiali-bluźniercami tego krzyża, a nie ludźmi wiernymi temu krzyżowi.Bo jeśli ktoś w Boga wierzy to powinien sobie zdawać sprawę, że w takich okolicznościach może niewątpliwie dojść nieuszanowani świętości krzyża. Przecież w tym przypadku to był prosty układ dwóch prętów skrzyżowanych.
ponad 5 lat temu / N N
 
A może były szef powie kto nasłał tych łachudrów do profanowania krzyża . Dlaczego byli bezkarni ,a służby bierne. Bardzo ciekawe ?
ponad 5 lat temu / Mirrro
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.