DZIŚ JEST:   30   MAJA   2020 r.

NMP Królowej Apostołów
Św. Joanny d'Arc
Św. Jana Sarkandra
 
 
 
 

Były szef „Faktów i mitów” trafił do więzienia. Chciał zabić żonę

Były szef „Faktów i mitów” trafił do więzienia. Chciał zabić żonę
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Na 10 lat więzienia Sąd Okręgowy w Łodzi skazał Romana K., który znany był przede wszystkim ze swojej nienawiści do Kościoła. Wyrok związany jest z podżeganiem do zabójstwa żony oraz działaniem na szkodę spółki, którą zarządzał.

 

Co najmniej kilkakrotnie usiłował nakłonić go do tego i sugerował mu sposób dokonania tego zabójstwa, oferując jednocześnie gratyfikację finansową za ten czyn. Zamierzonego celu nie osiągnął, albowiem nie wywołał u Bartłomieja K. zamiaru dokonania tego przestępstwa – podkreśliła, odczytując wyrok w sprawie Romana K., przewodnicząca składu sędziowskiego Izabela Kowalska.

 

Podżeganie do zabójstwa żony to najpoważniejszy zarzut, jaki wysunięto przeciwko Romanowi K. Otrzymał za to 6 lat więzienia. Kolejne 3,5 roku za wyrządzenie znacznej szkody majątkowej w prowadzonej przez niego spółce Błaja News. Łączna kwota szkody wynosiła 1,2 mln zł. Z kolei wyrok 2 lat i 5 miesięcy więzienia Roman K. otrzymał za wyłudzenie odszkodowania.

 

Roman K. to był szef antykościelnej gazety „Fakty i mity”. Wcześniej, jeszcze w latach 80. i 90. był księdzem na terenie archidiecezji łódzkiej. W 1996 roku zadeklarował, że utracił wiarę. Od tego momentu zaczął udzielać się organizacjach antykościelnych.

 

Był członkiem m.in. ateistycznych „Racji” oraz Ruchu Palikota i posłem na sejm z ramienia tej ostatniej partii. Głosił jawnie antykościelne poglądy, bronił bliuźniercy, który zbezcześcił obraz Matki Bożej Częstochowskiej. Sam K. w skandalicznej wypowiedzi obraz stanowiący świętość dla milionów Polaków nazwał „bohomazem”.

 

 

Źródło: tvpinfo.pl

ged


DATA: 2019-08-14 10:04
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dla uczciwości dodajmy że jego trzy książki z cyklu "Byłem księdzem"stały się w latach dziewięćdziesiątych XX wieku najpoczytniejszymi na polskim rynku księgarskim pozycjami z dziedziny literatury faktu, liczbą sprzedanych egzemplarzy wyprzedzając ksiáżki takich klasyków jak Kapuściński, czy Łysiak. Nie oceniam tego, a jedynie stwierdzam fakt, chcąc pokazać że postać Kotlińskiego w wymiarze publicznym i poczytność jego gazety nie wzięły się znikąd, a głęboko ukryte zapotrzebowanie na antyklerykalizm istniało w Polsce od bardzo dawna.
9 miesięcy temu / public relation
 
Szkodnik nieopisany, spotkała go zasłużona kara. Fakt jego skazania przemilczało medialne lewactwo.
9 miesięcy temu / Zbigniew
 
Dla ścisłości. Partię Racja założył on sam i do końca był jej członkiem. Po drugie. Wymienione w artykule zarzuty potwierdzili także dziennikarze gazety "Fakty i Mity" robiąc swoje prywatne śledztwo i odeszli od niego zakładając gazetę "Faktycznie".
9 miesięcy temu / trooper
 
Jako ciekawostkę, polecam odszukać artykułu "Polska Times" o tym przypadku. Sam artykuł nic nowego nie wnosi, ale nagłówek zaskakuje naprawdę bezczelną manipulacją. Zaczyna się bowiem tak: "Były ksiądz i poseł Roman K.". Tak, tak, drogi czytelniku - mniejsza z tym że większość swego życia był gorliwym antyklerykałem, a wątpliwe jest nawet to że kiedykolwiek szczerze chciał być księdzem według IPN-u był TW jeszcze jako kleryk. Mniejsza z tym wszystkim, bo teraz, kiedy popełnił przestępstwo, można wykorzystać okazję aby kolejny raz zlepiać w umysłach czytelników słowa "ksiądz" i "przestępca".
9 miesięcy temu / Jakub Majewski
 
Smutny przykład tego, jak kończy się życie bez Boga.
9 miesięcy temu / TT
 
Najpierw renegat, później pospolity bandyta. Nie chce się wprost wierzyć, że można się aż tak wykoleić. Ten człowiek prawdopodobnie nigdy nie powinien być dopuszczony do święceń kapłańskich. I tu dotykamy grzechu zaniedbania ze strony jego wychowawców w seminarium duchownym. Ktoś zapomniał o konieczności odsiania pszenicy od kąkolu. I deficyt powołań nie jest tu żadnym usprawiedliwieniem.
9 miesięcy temu / Karol
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.