DZIŚ JEST:   06   KWIETNIA   2020 r.

Św. Piotra z Werony
Św. Wilhelma z Eskill
 
 
 
 

Były szef bułgarskiego MSZ: nasz kraj musi powstrzymać gazową inwazję Putina na Europę!

Były szef bułgarskiego MSZ: nasz kraj musi powstrzymać gazową inwazję Putina na Europę!
fot. CC / Agency Anzenberger / FORUM

Były bułgarski minister spraw zagranicznych w rządzie Symeona Saksoburggotskiego (byłego cara Bułgarii), Solomon Pasi, bije na alarm: „Bułgaria musi zatrzymać podmorski i bałkański gazociąg „Turecki Potok”. Tak naprawdę jest on rosyjskim potokiem, za pośrednictwem którego Putin, nie tylko gazem, zaleje Europę”.

 

Były szef MSZ Bułgarii, wielki zwolennik zbliżenia Bułgarii do Zachodu, jest przekonany, że Serbia, z którą Rosja zacieśnia inwestycje energetyczne jest „piętą Achillesową” Europy. – A Bułgaria brakiem konkretnych działań jedynie się do tego przyczynia – zauważa. Mało tego – we wrześniu 2019 roku podpisano (niezwykle uroczyście) umowę zakładającą, że na terytorium Bułgarii ułożony zostanie łącznik między gazociągiem „Turecki Potok” a systemem gazowym Serbii.

 

„Turecki Potok” to dwie, niemal już gotowe, nitki gazociągu. Pierwsza ma dostarczać gaz do Turcji, druga do Europy Południowo-Wschodniej (m.in. Bułgarii i Serbii). Latem tego roku gazociąg opuścił Morze Czarne docierając do Tracji - europejskiej części Turcji.

 

Bułgarski polityk ostro – w podobnym zresztą tonie jak obecne władze w Sofii – krytykuje też postawę francuskiego prezydenta Emmanuela Macrona wobec Bałkanów Zachodnich. Macron zablokował rozmowy mające na celu rozpoczęcie negocjacji akcesyjnych Albanii i Macedonii Płn. z Unią Europejską. A taka postawa otwiera jedynie „nowe bałkańskie wrota” dla czekającej tylko na to  Moskwy.

 

Solomon Pasi jest zdania, że dziś Bułgaria i jej centroprawicowy rząd robią zbyt mało, by zbliżyć się do Stanów Zjednoczonych. – Musimy dążyć do współpracy z USA, współpracy bliskiej, racjonalnej i korzystnej, w wyniku której moi rodacy zasłużą w końcu na… Nobla – ocenia były minister spraw zagranicznych.

 

Źródło: fakti.bg

ChS


DATA: 2019-11-29 15:15
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Rysiu- pysiu...Polska historia od XII wieku spływa krwią za sprawą wschodniego sąsiada a ty, miłośniku cywilizacji turańskiej zestawiasz stracone życie milionów Polakow z urojoną " okupacją amerykańską "-pożyteczny idiota czy etatowy pracownik???? Zresztą- bez znaczenia.....
4 miesiące temu / Darius
 
@ Darius Jak słodka jest smycz amerykańska! Sławne USA!
4 miesiące temu / Ryś
 
Uderz w Putina a agentura wpływu w jego obronie zaraz się odezwie...długa tradycja polskiej swołoczy na rosyjskiej smyczy
4 miesiące temu / Darius
 
" we wrześniu 2019 roku podpisano niezwykle uroczyście umowę zakładającą, że na terytorium Bułgarii ułożony zostanie łącznik między gazociągiem ?Turecki Potok? a systemem gazowym Serbii." - zatem, czy rząd bułgarski WIE czy NIE WIE co robi?
4 miesiące temu / Rys
 
Rosja, chcąc nie chcąc to jedyna i juz chyba ostatnia polityczne zapora dla kolesi z Gender i lgbt.
4 miesiące temu / Papaj
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.