DZIŚ JEST:   20   STYCZNIA   2021 r.

Św. Sebastiana, męczennika
Św. Fabiana, papieża, męczennika
 
 
 
 

Były prezydent Francji: oddzielenie Europy od Rosji to dramat. UE nie dla Ukrainy

Były prezydent Francji: oddzielenie Europy od Rosji to dramat. UE nie dla Ukrainy
fot. Christophe Petit Tesson/MAXPPP/FORUM

Były prezydent Francji i jeden z liderów centroprawicowej Unii na rzecz Ruchu Ludowego (UMP), Nicolas Sarkozy zaapelował o pójście na ustępstwa wobec agresywnej polityki prowadzonej przez Władimira Putina na Ukrainie.

 

Na zjeździe UMP były prezydent Francji miał zaprezentować plan zażegnania napiętych relacji między Europą a Rosją. W istocie sprowadził się on jednak do propozycji ustępstw wobec polityki rosyjskiego prezydenta.

 

- Oddzielenie Europy od Rosji to jest dramat. Jeśli Amerykanie tego chcą, to ich prawo i ich problem. Ale interesy Amerykanów wobec Rosji nie są interesami Europejczyków wobec Rosji. Nie chcemy odrodzenie Zimnej Wojny między Europą i Rosją – zadeklarował Sarkozy, który w 2017 roku chce wziąć udział w wyborach prezydenckich.

 

Zdaniem Sarkozy’ego mieszkańcy Krymu sami zdecydowali o tym, by przynależeć do Rosji. W związku z tym Zachód powinien uznać aneksję Krymu. Zwrócił też uwagę, że 1/3 mieszkańców Ukrainy jest rosyjskojęzyczna. – To nie jest szczegół. Trzeba powołać siły rozjemcze aby chronić tę ludność rosyjskojęzyczną dopóki sytuacja się nie uspokoi – tak brzmi drugi punkt planu Sarkozy'ego.

 

W ocenie Sarkozy’ego Ukraina nie może przystąpić ani do Unii Europejskiej, ani do NATO. Były prezydent Francji zaznaczył, że państwo to „jest mostem między Rosją i Europą”.

 

 

Źródło: rp.pl

ged


DATA: 2015-02-09 08:19
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

wreszcie jakiś mądry głos w tej sprawie. i to nie jest agresja Rosji, Rosja się broni. a agresorami jest ten, kto finansował rozrubę na Ukrainie.
ponad 5 lat temu / edek
 
Jestem zwolennikiem twardej ręki wobec Ukrainy. Nie powinniśmy wysyłać wojsk,sprzedawać broni. Również środowiska ukraińskie powinny być sprawdzane. Ale warto zwrócić uwagę na to,że Putin to KGB-ista,który prsgnie utworzyć drugie ZSSR. Powinniśmy mówić o zbrodni wołyńskiej i SS Galizien bardzo otwarcie i wymuszać na ukraińcach uznawanie jej za zbrodni.
ponad 5 lat temu / pedagog97
 
Sarkozy to obywatel Republiki (wiadomo REPUBLIKI!) Francuskiej z narodu handlowo-prawniczego z Węgier. Więc wie co mówi. Broni interesów rządzących Ukrainą i Rosją, a pochodzących z prawniczo-handlowego narodu. Przecież Kijów i Kreml obsiedli i obleźli osobnicy interesowni i dlatego mamy kryzys na wschodzie Jewrejskiego Kontynentu.
ponad 5 lat temu / lokaj Wielkich Spraw
 
Na Krymie w większości zamieszkują rosjanie,a językiem rosyjskim mówi ponad 80 procent. Poza tym to Chruszczow przyłączył Krym do Ukraińskiej SR,więc wogóle nie ma cotu gadać.Znakomitą większość Donbasu zamieszkuje ludność rosyjskojęzyczna. Poza tym Ukraina od niedawna jest państwem,nie jest więc żadnym narodem,wcześniej nie było nigdy państwa o nazwie Ukraina. Ale laicy i ignoranci oczywiście nazywają takich,jak ja i wielu innych,ruskimi agentami. Nawet o historii nie mają pojęcia.
ponad 5 lat temu / AS
 
Ukraina ze względu na swoją faszystowską przeszłość,nie powinna się znajdować w żadnej międzynarodowej strukturze. Choćby dlatego,że odradza się tam na nowo banderyzm i nazizm. Obecny prezydent,premier i wielu,bardzo wielu polityków popiera budowę pomników zbrodniarzy typu Szuchewycz,Bandera,Doncow,Czuprynka itp.bandytów. A Polska powinna zachować neutralność i w żaden sposób nie pomagać ukraińcom. Poza tym nie powinniśmy wpuszczać ukraińców do POlski i inwigilować środowiska i mniejszości ukraińskie zamieszkujące już u nas. Dlatego,że i u nas już neobanderowcy podnoszą już głowy. Vide Przemyśl,gdzie już jawnie żąda się budowy pomików i upamiętnienia zbrodniarza Bandery i innych watażków sotni OUN-UPA,SS-Galizien i Nachtigal. Poza tym ukraińcy mają już sporo agentów wpływu typu Kaczyński,Waszczykowski,Sakiewicz etc
ponad 5 lat temu / Pavel
 
Sarkozy-sprzedawczyk
ponad 5 lat temu / Antyadolf
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.