DZIŚ JEST:   10   LIPCA   2020 r.

Św. Kanuta, króla
Św. Antoniego Peczerskiego
 
 
 
 

Były prezydent Czech: przyjmując imigrantów Europa popełnia samobójstwo. Czesi ślą petycję do rządu

Były prezydent Czech: przyjmując imigrantów Europa popełnia samobójstwo. Czesi ślą petycję do rządu
fot. David Sedlecký / Wikimedia Commons

Były prezydent Czech, Vaclav Klaus, wystosował do rządu petycję antyimigracyjną. Niedługo po publikacji podpisało ją 20 tys. osób. „Jesteśmy przeciwni manipulacji opinią publiczną poprzez tworzenie fałszywego poczucia solidarności z migrantami” – piszą sygnatariusze.

 

Z inicjatywy Vaclava Klausa do rządu czeskiego została skierowana petycja w sprawie nielegalnych imigrantów. Do godziny 16 w sobotę podpisało ją 20 tys. osób. Sygnatariusze domagają się skutecznego zabezpieczenia granic i odrzucenia forsowanych przez Komisję Europejską kwot imigrantów, które miałyby być równo rozdzielone pomiędzy państwa członkowskie.

 

- My nie jesteśmy obojętni na cierpienie tysięcy ludzi spowodowane przez wojny i katastrofy, ale (...) jesteśmy przeciwni manipulacji opinią publiczną poprzez tworzenie fałszywego poczucia solidarności z migrantami – powiedział na sobotniej konferencji prasowej Vaclav Klaus w odniesieniu do siebie i innych sygnatariuszy petycji.

 

„Masowa imigracja stanowi fundamentalne zagrożenie dla stabilności Europy i krajów Unii Europejskiej” – czytamy w petycji, ostrzegającej przed „ryzykiem i zagrożeniami wynikającymi ze sztucznej mieszanki narodów, kultur i całkowicie odmiennych religii”.

 

„Jest niedopuszczalne, by pod szyldem UE, a przede wszystkim pod naciskiem Niemiec i Francji zasady strefy Schengen były gwałcone, a tym krajom, które dokładają starań, by zasady te były przestrzegane – jak np. Węgrom – groziły sankcje” – oświadczyli sygnatariusze.

 

Czesi zaniepokojeni niekontrolowanym napływem muzułmańskich imigrantów żądają od rządu „zapewnienia bezpieczeństwa wewnętrznego i nienaruszalności granic kraju wszystkimi dostępnymi środkami” oraz „niezaakceptowania na poziomie UE żadnych kwot lub podobnych środków dystrybucji migrantów”, a także „domagania się przestrzegania umów w sprawie polityki azylowej”.

 

W tym tygodniu Vaclav Klaus doświadczył fali krytyki ze strony liberalnych mediów i polityków, ponieważ stwierdził, iż przyjmując imigrantów – Europa popełnia samobójstwo. Była to odpowiedź na manipulacje francuskiego ministra spraw zagranicznych, Laurenta Fabiusa, próbującego zdyskredytować kraje środkowo-wschodniej Europy, które nie chcą przyjąć unijnych kwot imigrantów.

 

Liberalny szef francuskiej dyplomacji określił tę postawę „skandaliczną” i stwierdził dodatkowo, iż budowa muru na granicy węgiersko-serbskiej stanowi brak respektowania „wspólnych wartości europejskich”.

 

 

Źródło: pb.pl

FO
DATA: 2015-09-06 10:29
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Trzeba sie zapytac dlaczego tak sie dzieje. Prosze zobaczyc te glowy ktore rzadza w niem. aust. fr. Kiedy Merel byla w izraelu i kiedy przemawiala w knesecie ..przywitala wszystkich w jez. hebrejskim. Kim jest Faymann, Walss, Mass napewno katolicy. A teraz pytanie jesli bedziemy sie klucic, spierac w europie bedzie sie ktos pytal albo rozmawial na temat Palestyny. Ta odpowiedz zostawiam wam. Jan..Hamburg
ponad 4 lata temu / Jan{Hamburg
 
Tylko Maczeta może nas uratować. Lub zwykła maczeta, kiedy będziemy "multikulturalnie ubogacani" przez muzułmańską dzicz.
ponad 4 lata temu / [email protected]
 
Ludzie kochani, mnie też to wszystko się nie podoba, ale zamiast lamentować i narzekać, łapmy wszyscy Różańce w dłoń i módlmy się! Gadaniem na forum, a nawet petycjami, demonstracjami czy wręcz rewolucją NIC nie zdziałamy. TYLKO MODLITWA MOŻE NAS URATOWAĆ! Weźmy sobie wreszcie do serca apel naszej Pani z Fatimy i módlmy się Różańcem, całym, codziennie!
ponad 4 lata temu / polny wolak
 
Przydałoby się, aby politycy broniący i zapraszający imigrantów do siebie doświadczyli ich wdzięczności na własnej skórze. Ale tak nie będzie. Tego doświadczają zwykli obywatele jak w Grecji, gdzie bandy wdzierają się do ich domów, ludzie boja się iść do pracy a dzieci do szkoły. Grecy rozpaczają, że zabrano im ich życie, ich świat. Smutne to. brońmy się jak tylko można.
ponad 4 lata temu / ***
 
Nie wprzęgajcie się w jedno jarzmo z niewierzącymi. - Pomagajmy katolikom, bo oni się odwdzięczają. Muzułmanin w podzięce urżnie ci głowę i zgwałci 4-letnią córkę.
ponad 4 lata temu / Biblista
 
\'Nie jest dobrze chleb zabrać dzieciom, a dać psom.\' Słowa Jezusa, drodzy Państwo. Niech muzułmanie szukają pomocy u braci w wierze z Arabii, ZEA, itp. Od katolickiej Polski, wara!
ponad 4 lata temu / d
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.