DZIŚ JEST:   25   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

XXX Niedziela zwykła
Św. Antoniego od św. Anny Galvao
Św. Amona z Toul
 
 
 
 

Były premier Belgii nazywa Andrzeja Dudę homofobem. Wtóruje mu Johny Daniels

Były premier Belgii nazywa Andrzeja Dudę homofobem. Wtóruje mu Johny Daniels
fot. BRUNO FAHY / Belga / FORUM

Były premier Belgii, Elio Di Rupo uznał słowa prezydenta Andrzeja Dudy za „niebywałą agresję” wobec społeczności LGBT i domaga się reakcji Unii Europejskiej. Di Rupo był pierwszym premierem na świecie, który otwarcie przyznawał, że jest homoseksualistą.

 

Obecnie Di Rupo piastuje stanowisko ministra zarządzającego Regionem Walońskim, jednym z trzech regionów federalnych w państwie. Swoją krytyką podzielił się na Twitterze: „Oprócz tego, że (prezydent Andrzej Duda) jest homofobem, wspiera także działania PiS zmierzające do zniszczenia praworządności”.

 

Wezwał także Unię Europejską do zastosowania wobec Polski odpowiednich procedur. „Wzywam Komisję Europejską oraz Didiera Reyndersa (komisarza UE ds. sprawiedliwości - red.) do zwrócenia się do Rady Europejskiej o uruchomienie artykułu 7 traktatu o UE. Wszelka pomoc europejska powinna podlegać poszanowaniu europejskich wartości i podstawowych wolności” – napisał.

Prezydent Andrzej Duda na spotkaniu wyborczym w Brzegu mówił: - To był bolszewizm. To było ideologizowanie dzieci. Dzisiaj też nam i naszym dzieciom próbuje się wciskać ideologię, ale inną. Zupełnie nową, ale to też jest neobolszewizm. Jeżeli w szkole przemyca się ideologię, żeby zmienić punkt widzenia dzieci i ustawić ich patrzenie na świat poprzez ich seksualizację w dziecięcym wieku, coś co jest sprzeczne z najgłębszą logiką dojrzewania człowieka w sposób spokojny i zrównoważony, to jest to ideologia i nic innego.

 

Jego wypowiedź spotkała się w krytyką w zagranicznych mediach. Agencja Reutera napisała, że „Polski prezydent porównuje ideologię LGBT z sowiecką indoktrynacją”. Associated Press podobnie: „Polski prezydent nazywa 'ideologię' LGBT gorszą od komunizmu”. Wtórowały im także nagłówki New York Timesa, Guardiana czy Financial Times.

 

W krytykę polskiego prezydenta włączył się też Johny Daniels. „Można dostrzec eksplozję nienawiści jako rezultat legitymizowanej przez Pana homofobii. Przepraszam, ale tak jest” – napisał na Twitterze.

 

 

Źródło: onet.pl / dorzeczy.pl / Twitter.com

PR

Czytaj także:
DATA: 2020-06-15 09:14
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Bystry. Oni popierają lewactwo i niszczenie łacińskiej cywilizacji, ale są na tyle sprytni, że jednocześnie obstawiają obie strony. Wystarczy spojrzeć jak działa nasz PiS - niby głośno deklaruje obronę przed lewactwem, ale w praktyce przez ponad 4 lata nie wykonał ani jednego posunięcia, które mogłoby agresję tego "środowiska" ukrócić. A właściwie to nawet działał odwrotnie - nie dość, że zapewniał im całkowitą bezkarność to jeszcze wprowadził "ustawę Gowina" umożliwiającą szykanowanie profesorów za chrześcijańskie poglądy. I tak to się właśnie toczy...
4 miesiące temu / abc
 
Przecież tyn Ruppo to Żyd tak jak Daniels oni Popierają całe lewactwo, niech to czynią we własnym kraju a od Polski wara...
4 miesiące temu / Bystry.
 
@Ironia. Od razu widać wpływ propagandy TVP - jaki urojony sojusz Konfederacji z PO? Tak samo można twierdzić, że istnieje sojusz PiS z SLD, bo nie raz i nie dwa posłowie tych partii głosowali tak samo. PiS tak nienawidzi Konfederacji, że przypisuje jej same złe intencje i zachowania. A co do wypowiedzi prez. Dudy, przecież skrytykował seksualizację dzieci, na którą się nie zgadza, a nie rozwodził się o LGBT. To taka sama manipulacja, jak z tymi wymyślonymi "strefami wolnymi od LGBT" w niektórych samorządach, o których trąbią postępackie media, także zagraniczne, a które tak naprawdę przyjęły tylko rozwiązania promujące rodzinę. Z Panem Bogiem.
4 miesiące temu / Stefan
 
Czy wysłuchał ten belgijski oszołom uważnie wypowiedzi prezydenta Andrzeja Dudy? I co z tego zrozumiał? Aż tak dobrze zna nasz język? Czy raczej przeczytał ?tłumaczenie? słów dokonane przez usłużnych POKOnanych zaprzańców?
4 miesiące temu / Stefan Jr
 
niech ten belgijski polityk wyjaśni dlaczego u nich nie wyjaśniono afer pedofilów-morderców?? bo zaczniemy głośno pytać!
4 miesiące temu / znalazł si
 
Dziś niestety dziennikarka Wiadomości TVP Danuta Cholecka dała się chyba uwieść urokowi Roberta Biedronia. Czemu nikt nie tłumaczy środowiskom homoseksulanym, że przywilej małżeństwa wpisany w prawo państwowe wynika z korzyści jakie ma państwo tylko ze związku mężczyzny i kobiety. Inne formy związków są dla państwa niekorzystne lub obojętne. Najpierw prezydent Duda wygłasza jasne stanowisko o ideologii LGBT a potem dziennikarz TVP głaszcze jednego z promotorów tej ideologii. Należy też wyraźnie rozróżnić i potępić ideologię LGBT w przeciwieństwie do osób borykających się z takimi skłonnościami, którym trzeba współczuć i jeśli chcą, pomóc. Dobrze, że PCH24 w innym tekście porządkuje te sprawy.
4 miesiące temu / raf
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.