DZIŚ JEST:   02   CZERWCA   2020 r.

Św. Marcelina i Piotra
Bł. Sadoka i towarzyszy
 
 
 
 

Były „pomostówki”, będzie „częściówka”

Były „pomostówki”, będzie „częściówka”
fot. Adam Chelstowski/FORUM

Koalicja osiągnęła kompromis w sprawie reformy emerytalnej. Po kilku tygodniach tarć, gorąco relacjonowanych przez media, w samo południe  został ogłoszony sukces negocjacji. Zapewniano, że porozumienie jest najlepszym z możliwych. A jego funkcjonowanie uwzględnia różnorodne potrzeby społeczne.


Efektem porozumienia koalicjantów ma być zmiana pierwotnego kształtu reformy emerytalnej. PO zdołała utrzymać główny trzon wprowadzanych zmian. Zarówno więc kobiety jak i mężczyźni będą przechodzić na emeryturę w wieku 67 lat. Przejście na emeryturę możliwe będzie możliwe po 35 latach pracy dla kobiet i 40 dla mężczyzn, poinformowali na wspólnej konferencji prasowej Donald Tusk i Waldemar Pawlak.

 

Wprowadzone zostaną tzw. emerytury częściowe, czego domagał się PSL. Kobiety będą mogły przejść na taką emeryturę w wieku 62 lat, a mężczyźni w wieku 65 lat. Ich wysokość będzie wynosiła 50 proc. właściwego świadczenia emerytalnego, a nie  80 proc. – czego domagał się PSL. Częściowa emerytura mogła by być łączona z pracą zawodową.

 

 - Wysokość przyszłego świadczenia zależy od wypracowanej emerytury – powiedział premier Donald Tusk. Wysokość jej zależeć będzie od stażu składkowego, zatem korzystanie z wcześniejszej emerytury oznaczałoby  zmniejszenie kwoty emerytury całkowitej. Projekt ustawy powstanie w ciągu 3 tygodni. Koalicja zagłosuje przeciwko referendum w sprawie reformy emerytalnej.

 

 

luk


DATA: 2012-03-29 14:37
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

a te drugie 50 % to sobie wsadźcie w czarną dziurę....
ponad 7 lat temu / okkk
 
Proponuję połączyć zarobki posłów z najniższą emeryturą i najniższą płacą.Np. 6 x najniżsa emerytura i 5 x najniższa wypłata.
ponad 8 lat temu / cynik
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.