DZIŚ JEST:   30   MAJA   2020 r.

NMP Królowej Apostołów
Św. Joanny d'Arc
Św. Jana Sarkandra
 
 
 
 

Były polityk PiS nie ma wątpliwości: Kościołowi w Polsce grozi irlandzki scenariusz

Były polityk PiS nie ma wątpliwości: Kościołowi w Polsce grozi irlandzki scenariusz
fot.Fot: Krystian Maj/FORUM

„Polski Kościół katolicki ucierpi na skutek wojny między liberałami i konserwatystami w związku z walką o wartości i ujawnionymi skandalami pedofilskimi” – sugeruje były polityk PiS, samorządowiec i publicysta Maciej Eckardt, związany ze stowarzyszeniem Endecja.

 

„Kościół stoi w obliczu poważnego kryzysu w swoich stosunkach z własnym ludem”, przekonuje Eckardt.

 

Przywołując wypowiedzi lidera partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego, gotowego bronić hierarchii, Eckardt pisze: „Pokusa szukania wsparcia u partii politycznej, jakiejkolwiek zresztą, a nie w autentycznym rachunku sumienia i totalnym oczyszczeniu szeregów z dewiantów, to dla Kościoła zaproszenie na skraj przepaści. Sojusz tronu i ołtarza, byłby dla niego w dzisiejszej sytuacji wyjściem najgorszym z możliwych. Byłby jak gaszenie pożaru benzyną”.

 

Przez pozostałe tygodnie obecnej kampanii wyborczej, Kościół znajdzie się w centrum uwagi. Liberałowie będą oskarżać konserwatystów o obronę księży pedofilów, a w zamian konserwatyści będą atakować liberałów za promocję sodomskich pseudomałżeństw.

 

„Szansą Kościoła na wywikłanie się z tej politycznej pułapki jest jednoznaczny powrót do źródeł, a więc wyznanie win, pokuta i zadośćuczynienie. Rachunek sumienia, szczery, do bólu, bez pijarowskich sztuczek. A także szybkie decyzje personalne i zero tolerancji nie tylko dla pedofilii, ale także dla lobby homoseksualnego wewnątrz Kościoła, o którym od lat wspomina m.in. ks. Isakowicz-Zaleski”, pisze w artykule przywołanym przez portal Mix News.

 

Eckardt obawia się, że polski Kościół spotka irlandzki scenariusz. Jego zdaniem „Puszka Pandory” właśnie się otwiera. Dodaje, że księża prowadzący bogaty styl życia, utrzymujący relacje z kobietami i mający problemy z nadużywaniem alkoholu zdarzają się od lat. Jednak pedofilia jest zbyt odrażająca, aby mogła być tolerowana i nie jest jasne, czy hierarchia zdaje sobie sprawę z pozycji, w jakiej się obecnie znajduje. Język i sposób wypowiadania się hierarchów po tym wszystkim jest zbyt oderwany od rzeczywistości i jedynie irytuje wiernych.

 

Eckardt podkreśla, że bez gruntownego oczyszczenia, hierarchia, która miała strzec światła wiary ludu, zniszczy je. „Nie chciałbym być w ich skórze, kiedy staną przed Tym, który im to światło powierzył” – konkluduje.

 

Źródło: rmx.news / saolon24.pl

AS


DATA: 2019-05-15 10:07
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Maciej Eckardt - z rysów twarzy to czosnek eskimos
ponad 1 rok temu / dfgd
 
Scenariusz irlandzki jest pewny, gdyz chierarchia zamiast stac po stronoe prawdy, znkw kaja sie i przeprasza za to, ze jest. Dosc juz takich Rysiow i im podobnych, ktorzy wspierajac tzw ruchy charyzmatyczne wprowadzaja bledy do nauczania!
ponad 1 rok temu / Trad
 
To jest plan antychrysta. Chcą z Polski zrobić drugą Irlandię!! Nie możemy na to pozwolić!! Musimy działać!!
ponad 1 rok temu / GOŚĆ
 
Ukarać biskupów za współsprawstwo w kwestiach zbrodni pedofilskich. Mnie nie obchodzi czy to akurat tradycjonalista czy liberał. Winnych tego plugastwa pod Sąd!
ponad 1 rok temu / magis
 
@kolo Kościół, w którym nie ma grzeszników, a tylko ludzie oczyszczeni już przez Boga, to ten Triumfujący. Gdyby chcieć taki ogniem i mieczem zaprowadzić na ziemi, trzebaby wyrzucić z niego większość osób, zaczynając od pysznych, którzy uważają i mówią, że nie mają grzechu. Tutaj rośnie natomiast kąkol i pszenica i nieraz nie wiadomo, co jest czym, aż kiedy dość dojrzeje. Ten sam Kościół pozostaje stale święty i uświęcający, choć jest Kościołem grzeszników. Przede wszystkim trzeba zatroszczyć się o ortodoksję, bo tylko integralna, prawdziwa, przekazana nam w niezmienionej formie przez Tradycję wiara, ma moc przemieniać serca. Idealna społeczność na ziemi to utopia. Nie znaczy to oczywiście, że można tolerować jawną nieprawość.Kosciół ma obowiązek potępiać grzech i przypominać o Bożej Sprawiedliwości, ukazując ją jak i Miłosierdzie.
ponad 1 rok temu / j.s.
 
Były poseł Eckardt nie powiedział nic nowego, od czasu ustąpienia papieża Benedykta XVI, następuje powolna degrengolada Kościoła Powszechnego. Niestety, gdy pasterza nie staje, wilki zaczynają pożerać owce. Nie jest to już sytuacja, że wilki przyoblekają się w owczą skórę, one nie muszą się już ukrywać, występują z otwartą przyłbicą. Czyżby sytuacja wymknęła się spod kontroli ? Odnoszę wrażenie, że Kościół hierarchiczny boi się współczesnego człowieka, i stara się z nim zawrzeć pakt. Ja nie będę od ciebie wymagał, będę udawał że jesteś bez grzechu, a ty nie wystąpisz z Kościelnej wspólnoty. Za miedzą, w Niemczech wierny płaci podatek na Kościół, gdy z niego wystąpi Kościół nie ma od niego pieniędzy, jest bez mała zakładnikiem swego wiernego, którego rozgrzesza z wszelkich bezeceństw, jak również państwa, od którego otrzymuje różne granty. Za mało w tym chęci głoszenia Ewangelii, miłości Pana Boga ze strony Jego sług, a za dużo ludzkiego rachunku "zysków
ponad 1 rok temu / Druh Ryszard
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.