DZIŚ JEST:   06   CZERWCA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Norberta, biskupa
Bł. Marii Karłowskiej, zakonnicy
 
 
 
 

Były opozycjonista: również po 1980 roku Wałęsa był agentem. Wpływu

Były opozycjonista: również po 1980 roku Wałęsa był agentem. Wpływu
#PRL    #KOŁODZIEJ    #KISZCZAKOWA    #MATERIAŁY    #WDOWA    #BOLEK    #KISZCZAK    #ŻONA    #WAŁĘSA    #IPN    #AGENT WPŁYWU

Andrzej Kołodziej - opozycjonista, a także zastępca Lecha Wałęsy w okresie początków „Solidarności” – potwierdza informacje zaczerpnięte z teczek ujawnionych przez IPN. Ponadto twierdzi, że były prezydent był agentem wpływu sterowanym przez Kiszczaka także po 1980 roku.


Szukałem zwolenników, którzy mnie poprą i przyznają, że Wałęsa jest agentem. Zadziwiające, że Ci ludzie, pomimo tego, że wiedzieli, że jest taki ślad, że być może ciąży na nim taka przeszłość, współpracowali z nim i robili karierę – mówił Andrzej Kołodziej w „Zadaniu Specjalnym” na antenie TV Republika.


Andrzej Kołodziej krytycznie wspominał okres współpracy z Wałęsą, zarzucając mu nieodpowiednie zachowanie wobec innych strajkujących stoczniowców, a w szczególności nagłe zakończenie strajku w Stoczni Gdańskiej. Wg byłego zastępcy szefa „Solidarności”, był to moment kryzysowy, który mógł zatrzymać falę antyrządowych protestów, a w konsekwencji zniszczyć siły opozycyjne już w zarodku. Kołodziej uważa, że sytuację udało się uratować na skutek powstania Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego.


Bardzo krytycznie o działalności Lecha Wałęsy po 1980 roku wypowiadał się także Krzysztof Wyszkowski, który uznał byłego prezydenta za agenta wpływu, którym pozostaje do dzisiaj. - Pracował dla wszystkich, którzy chcieli utrzymać Polskę w roli przedmiotowej, to większa odpowiedzialność niż w okresie lat 1970 - 1971, kiedy to miał krew na rękach (…) Do momentu, kiedy się publicznie nie przyzna pozostanie agentem – powiedział założyciel Wolnych Związków Zawodowych Wybrzeża.


Na zakończenie programu, Wyszkowski przypomniał także ówczesne pomysły Wałęsy na działalność opozycyjną. Jednym z nich była chęć mordowania milicjantów, co zupełnie nie współgrało z koncepcją pokojowych demonstracji stoczniowców. Wg Wyszkowskiego była to prowokacja, wynikająca ze współpracy Wałęsy ze służbami PRL.

 


Źródło: TV Republika

Poz 

 


DATA: 2016-02-25 08:50
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

my tu pierdu, pierdu o "Bolku", a tymczasem, po cichutku, po malutku, za naszymi plecami, bez naszej wiedzy i zgody, szykują nam niespodziankę; i żeby to jedną; a to chcą wypowiedzieć komuś wojnę - ale komu i dlaczego? innym znowu - "najwiekszym" naszym przyjaciołom, udzielają bezwrotnych pożyczek - a w zamian dostają ..., no mniejsza co; nasze wojsko z kolei, chcą w ramach wymiany "pokojowej", wymienić na jakieś takie nie nasze; mówią, że o większej kwocie bez podatku niż obecna, to sobie możem podyskutować, ale w przyszłej pięciolatce; 500 zł to dostanie każdy, ale tylko wtedy kiedy wypełni bezbłędnie dziewięć stron bzdurnego druku - a jak się pomyli, to idzie na koniec kolejki; mówią, że rozbujają gospodarkę, a kasę na to wezmą, po uszczelnieniu systemu fiskalnego, oczywiście od nas; za to nic nie mówią o tym, że wszyskie kraje żądają od Volkswagena kar za oszustwo i trucie natury - my mamy szanse na 40 mld zł (byłoby jak znalazł na 500+) i nikt ich nie żąda; ???
ponad 4 lata temu / JARO
 
Skoro Wałęsa jest czysty, jak twierdzi, to dlaczego nie oddał do dzisiaj pobranych dokumentów o TW Bolku, które mu osobiście przekazał Milczanowski, za pisemnym pokwitowaniem?
ponad 4 lata temu / wmo
 
Wałęsa jest już dostatecznie skompromitowany w oczach chyba wszystkich. No niestety - za swoje działania i czyny trzeba ponieść konsekwencje. Pamiętaj Lechu, że w Piśmie Św. Pan Jezus powiedział: "Nie ma nic ukrytego, co by nie zostało wyjawione, odkryte". Tak się stało w twoim przypadku i tak dzięki łasce Bożej będzie się działo ze wszystkim co jeszcze jest ludziom nieznane.
ponad 4 lata temu / Drops
 
Agent wpływu do własnej kieszeni.
ponad 4 lata temu / wpływak
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.