DZIŚ JEST:   17   STYCZNIA   2021 r.

II Niedziela zwykła
Św. Antoniego, opata
Św. Sulpicjusza II
 
 
 
 

Były minister zdrowia chce zamknięcia kościołów na święta Bożego Narodzenia

Były minister zdrowia chce zamknięcia kościołów na święta Bożego Narodzenia
Bartosz Arłukowicz, fot. Michal Kosc/FORUM

Bartosz Arłukowicz z Platformy Obywatelskiej powiedział, że oczekuje od rządu zamknięcia kościołów na święta Bożego Narodzenia. Były minister zdrowia nawiązał tym samym do decyzji o tzw. „narodowej kwarantannie” i obostrzeń z nią związanych.

 

Zdaniem Bartosz Arłukowicza, byłego ministra zdrowia w rządzie PO-PSL, premier powinien podjąć decyzję o zamknięciu kościołów na święta Bożego Narodzenia, a w szczególności w Wigilię. Swoją opinię argumentuje sytuacją epidemiczną w kraju, a także nawiązuje do decyzji rządu o wprowadzeniu tzw. „narodowej kwarantanny”.

 

– Jeżeli minister zdrowia ogłasza, że będziemy mieli godzinę policyjną w sylwestra. To oczekuję od rządu podjęcia decyzji dużo ważniejszej i poważniejszej, a mianowicie zamknięcia kościołów w święta, szczególnie w Wigilię. Kiedy tysiące starszych ludzi, często spędzających święta samotnie, często w smutnym nastroju po prostu ruszy do kościołów na pasterkę. Rząd z łatwością podejmuje decyzje o zamykaniu ulic i przestrzeni publicznej w sylwestra, ale nie podejmuje decyzji o zamknięciu ulic wieczorem w Wigilię – stwierdził w rozmowie z serwisem Onet.pl.

 

Dodał, że oczekuje od rządu konsekwencji, ponieważ zamykanie wielu obszarów gospodarki, wprowadzanie „narodowej kwarantanny”, powinno także dotyczyć kościołów. – Jeśli podejmujemy decyzję o tym, że zamykamy (a uważam, że trzecia fala pandemii się zbliża), to zamykamy także kościoły – powiedział Bartosz Arłukowicz z Platformy Obywatelskiej.

 

Przypomnijmy, że zgodnie z najnowszym rozporządzeniem, od 28 grudnia do 17 stycznia będzie obowiązywała „narodowa kwarantanna”. Jak ogłosił minister zdrowia Adam Niedzielski, ograniczenia dotyczyć będą m.in. hoteli. Zamknięte zostaną też stoki. Takie ruchy w połączeniu z przełożeniem ferii zimowych na pierwsze dwa tygodnie stycznia będą zniechęcały do wyjazdów w czasie wolnego od szkoły. Zamknięte będą galerie handlowe, oprócz sklepów spożywczych, drogerii i aptek.

 

Będą też dodatkowe restrykcje w Sylwestra. Rząd chce bowiem, by obywatele nie tylko nie gromadzili się na imprezach, ale też ograniczyli podróżowanie między miastami. Ograniczenie przemieszczania się będą obowiązywały od godz. 19.00 31 grudnia do 6.00 1 stycznia 2021.

 

 

Źródło: onet.pl, wprost.pl

WMa

 

 

 


DATA: 2020-12-19 11:40
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Chory człowiek z nienawiści.
6 dni temu / Rys
 
Nie wiem czemu, nie mogę na niego i Niedzielskiego patrzeć
26 dni temu / majk
 
a to ciekawe. gdyby nie polonia christiana, to nieznałbym człowieka
26 dni temu / szpulas11
 
ten człowiek walczy z religią , przeszkadzają mu wierni w kościele ,ale tłumy wrzaskliwych kobiet i innej dewiacji na ulicach to już nie przeszkadzały , nie stwarzały zagrożenie
27 dni temu / andrzejek
 
niech arlukowicz zamknie swoja buznice
27 dni temu / ak
 
Ja mu proponuję zamknięcie jadaczki.
27 dni temu / Kowalski
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.