DZIŚ JEST:   23   LIPCA   2018 r.

Św. Brygidy, patronki Europy
 
 
 
 

Były kanclerz Niemiec obejmie ważne stanowisko w rosyjskim koncernie naftowym „Rosnieft”

Były kanclerz Niemiec obejmie ważne stanowisko w rosyjskim koncernie naftowym „Rosnieft”
Sergei Konkov/TASS Host Photo Agency

Gerhard Schroeder najprawdopodobniej wkrótce obejmie dyrektorskie stanowisko w rosyjskim koncernie naftowym „Rosnieft”. Dyspozycja powołująca Schroedera na posadę dyrektora miała zostać zawarta w dekrecie premiera Rosji Dmitrija Miedwiediewa. Były kanclerz Niemiec dotychczas pełnił kierowniczą funkcję w spółce Nord Stream.


O sprawie powołania byłego kanclerza Niemiec na stanowisko dyrektora w państwowym koncernie naftowym „Rosnieft” poinformował „Der Spiegel”. Dyspozycja objęcia przez Schroedera kierowniczego stanowiska miała zostać uwzględniona w dekrecie premiera Rosji Dmitrija Miedwiediewa. „Rosnieft” zamierza poszerzyć zarząd z 9 do 11 członków. Tym samym pojawiła się szansa umieszczenia w nim byłego niemieckiego polityka.


Jak podaje „Der Spiegel” Gerhard Schroeder miałby wejść do zarządu i objąć posadę „niezależnego dyrektora”. Zdaniem Alexandra Rahla, niemieckiego politologa i dyrektora Forum Niemiecko-Rosyjskiego, nominacja dla Schroedera jest związana z jego dotychczasowymi osiągnięciami politycznymi i biznesowymi. – Propozycja dla Schroedera wynika z jego rozległych wpływów na Zachodzie i bliskich więzi z Rosją – mówił. Rahl podkreśla, że były niemiecki kanclerz wielokrotnie udowodnił swoją przydatność w interesach i walkę po stronie rosyjskich firm oraz inwestorów.


Z kolei Jewgienij Minczenko, dyrektor Międzynarodowego Instytutu Ekspertyz Politycznych podkreśla, że Schroeder na przestrzeni lat wyrobił sobie opinię osoby blisko współpracującej z Federacją Rosyjską. – Schroeder ma świetne kontakty z europejskimi elitami i ma reputację człowieka bardzo blisko związanego z Rosją – mówił Minczenko w rozmowie z portalem RBK.


Gerhard Schroeder to były niemiecki polityk reprezentujący Socjaldemokratyczną Partię Niemiec. W latach 1998-2005 pełnił urząd Kanclerza. Wielokrotnie krytykował w przestrzeni publicznej sankcje nakładane na Rosję przez Unię Europejską.

 

 

Źródło: biznesalert.pl, Spiegel.de, RBK, Rzeczpospolita

WMa

DATA: 2017-08-13 17:08
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Mocarstwowość rosjska jest zbudowana na pańswowości prusackiej wmontowaną w Rosji za Piotra I. Mała przerwa w tej państwowości aby wypróbować inną metodę totalitarna też będąca wymysłem prusackiego idealizmu wmontowująca element cywilizacji żydowskiej czyli narodowy socjalizm i bolszewizm. Eksperyment nie powiódł się tak więc powrócono do linii prusacko-wsiechruskiej zachowując tendencję. Tak w Niemczech ja też i w Rosji. Tylko człowiek ślepy i naiwny nie potrafi dostrzec tendencji działań Niemców i Rosjan. Jak to pan Michalkiewicz obrazuje, "szczęki imadła zaciskające się na naszej głowie".
11 miesięcy temu / Krzysiek
 
Droga Redakcjo, proszę tego nie "cenzurować", jakkolwiek w odniesieniu do byłego kanclerza Niemiec, który od lat dorabia sobie na politycznej emeryturze realizując interesy innego państwa, ciśnie się tylko słowo niecenzuralne - co za...
11 miesięcy temu / pga
 
no i tym sposobem rosjanie zrealizują swoje plany gazowe na Bałtyku
11 miesięcy temu / Mariusz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.