DZIŚ JEST:   18   CZERWCA   2018 r.

Św. Elżbieta z Schönau
Św. Amand, biskup Bordeaux
 
 
 
 

Były esbek bohaterem? Adam Mazguła promowany przez Gminę Wyznaniową Żydowską w Krakowie

Były esbek bohaterem? Adam Mazguła promowany przez Gminę Wyznaniową Żydowską w Krakowie
Adam Mazgula. Fot. Michal Kazmierczak/FORUM

Były esbek został uznany przez Gminę Wyznaniową Żydowską w Krakowie za personę godną promowania. Gmina zaprasza na spotkanie z płk. Adamem Mazgułą, na którym opowie o swojej książce i walce z partią rządzącą.

 

Adam Mazguła ma opowiadać o swojej książce „Żołnierz gorszego sortu”. „Książka to zbiór internetowych wypowiedzi, a także swoisty dziennik aktywności w walce z partią rządzącą w obronie zasad Konstytucji oraz naruszanych wolności obywatelskich Polaków” – czytamy na stronie Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Krakowie.

 

Skąd zainteresowanie środowisk żydowskich twórczością byłego – „wzorowego” – esbeka, który nie szczędził pochwał dla twórców stanu wojennego (uznawanego przezeń za „wydarzenie kulturalne”), z Wojciechem Jaruzelskim na czele? Czy ma to związek z jego walką z polskim rządem, który pod koniec stycznia naraził się środowiskom izraelskim nowelą ustawy o IPN?

 

Faktem jest, że Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP (należy do niego Gmina Wyznaniowa Żydowska w Krakowie) wydał oświadczenie, w którym skrytykował premiera Mateusza Morawieckiego za jego ostatnie słowa dotyczące nowelizacji ustawy o IPN, nazywając je przekroczeniem granicy, za którą jest już tylko obłęd.

 

Premier mówiąc o ustawie o IPN, wprowadzającej możliwość ścigania osób, które kolportują kłamstwo na temat polskiego współudziału w holokauście tłumaczył, że „nie będzie to karane, nie będzie to postrzegane, jako działalność przestępcza, jeśli ktoś powie, że byli polscy sprawcy. Tak jak byli żydowscy sprawcy, tak jak byli rosyjscy sprawcy, czy ukraińscy - nie tylko niemieccy”. Słowa te wywołały oburzenie środowisk żydowskich i polityków.

 

Źródło: niezalezna.pl

MA


DATA: 2018-02-19 11:27
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Mnie się poglądy i opinie towarzysza Mazguły bardzo podobają.Zwłaszcza te o stanie wojennym.Towarzysz Mazguła słusznie podkreślił,że w stanie wojennym bardzo kulturalnie obchodzono się z opozycją.Do dziś jestem pod wrażeniem kulturalnego obchodzenia się z protestującymi,kiedy zimą robiono im zdrowotny,zimny prysznic,a dla rozgrzewki bito długimi-krótkie się nie sprawdzały, bo były za krótkie-pałami.A ileż się musieli biedni milicjanci napocić na ścieżkach zdrowia,po których przepuszczano opozycjonistów...
3 miesiące temu / szumowina
 
Pan Morawiecki wie co robi. Nas mozna "opluwac"?
3 miesiące temu / Babelm13
 
Niezguła - czy jak mu tam - i gmina wyznaniowa żydowska. Znaczy: komuch w bóżnicy. Jednym słowem - żydokomuna.
3 miesiące temu / wwm
 
Jacy ludzie - taki wzorzec do naśladowania. Od dziesiątek lat podskórnie wiedzieliśmy, że żydzi są wrogami Polski i Polaków - teraz jedynie opadła kurtyna i łuski z oczu.
3 miesiące temu / Hanys Górnośląski
 
dlaczego ten czlowiek jest bylym esbekiem? przeciez pracowal w wojsku. to ze ma poglady ktore nie wszystkim sie podobaja to juz inna sprawa, z tego co wynika z badan /prasa/ 50% ludzi w Polsce rozumie wprowadzenie stanu wojennego ale chyba nie warto ciagnac tego tematu - wiele jeszcze przed nami, latwo w tych czsach byc patriota, troche trudniej zarobic na chleb bo tu juz trzeba sie dlugo uczyc aby dostac dobra prace, chyba ze jest sie wqiernym czlonkiem partii /dowolnej a najlepiej slusznej/
3 miesiące temu / eg
 
A może Mazguła to tyż Żyd.
3 miesiące temu / Wicek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.