DZIŚ JEST:   22   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Salome
Św. Jana Pawła II
 
 
 
 

Były burmistrz Londynu porównuje UE do Hitlera. Donald Tusk oburzony

Były burmistrz Londynu porównuje UE do Hitlera. Donald Tusk oburzony
Lukasz Kobus / FORUM

W Wielkiej Brytanii trwa kampania przed referendum dotyczącym ewentualnego opuszczenia przez ten kraj Unii Europejskiej. W sprawie wypowiedział się brytyjski premier David Cameron, twierdząc, że z ewentualnego Brexitu ucieszą się wrogowie wyspiarskiego państwa. Z kolei były burmistrz Londynu porównał imperialne zapędy Unii Europejskiej do zakusów Adolfa Hitlera. Spotkało się to z krytyką przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska.

 

Podczas poniedziałkowego przemówienia w londyńskim Mansion House David Cameron stwierdził, że ewentualne wystąpienie Wielkiej Brytanii ze Wspólnoty zadowoli Władimira Putina, a jak podejrzewa także al-Baghdadiego - kalifa rządzącego Państwem Islamskim. Przemówienie skierowane było do członków Światowego Forum Ekonomicznego.

 

Z drugiej strony polityk stara się nie dramatyzować skutków, jakie mogłoby nieść ze sobą opuszczenie UE przez Wielką Brytanię. W przemówieniu dla Konfederacji Przemysłu Brytyjskiego podkreślił, że nawet w przypadku wystąpienia przez Wielką Brytanię z UE, kraj ten będzie w stanie przetrwać i samodzielnie funkcjonować - dzięki swojej gospodarczej sile – informują Charlie Cooper i Oliver Wright.

 

Zdecydowanie krytyczne zdanie w kwestii pozostania Wielkiej Brytanii w UE wyraża natomiast były burmistrz Londynu, Boris Johnson. W wypowiedzi opublikowanej w ostatnią niedzielę przez The Sunday Telegraph zauważył, że UE wpisuje się w plany jednoczenia Europy, realizowane już przez Napoleona i Hitlera.

 

Wypowiedź Johnsona spotkała się z ostrą krytyką przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska. Pochodzący z Polski polityk oskarżył Brytyjczyka o historyczną amnezję oraz przekraczanie granic racjonalnej debaty. Stwierdził, że nie może przemilczeć wypowiedzi Johnsona, gdyż były burmistrz Londynu to znaczący polityk.

 

Johnson jednak nie wycofał się ze swojej wypowiedzi. Podkreślił natomiast, że w Europie istniało wiele prób odtworzenia kontynentalnej jedności, odbudowy Imperium Rzymskiego. Unia Europejska jest jedną z nich. Wprawdzie UE nie dąży do realizacji swoich celów poprzez podbój, jednak cechuje się antydemokratyzmem.  

 

Tymczasem jak podały we wtorek brytyjskie media, według sondażu firmy TNS, zwolennicy wystąpienia Wielkiej Brytanii z UE po raz pierwszy zyskali przewagę. Brexit poparło 41 procent respondentów, o pięć punktów procentowych więcej, niż w sondażu na początku maja. Za pozostaniem w Unii opowiedziało się 38 procent ankietowanych. Referendum w sprawie wystąpienia Wielkiej Brytanii zaplanowano na 23 czerwca.

 


Źródło: independent.co.uk, dailymail.co.uk

mjend

DATA: 2016-05-18 08:48
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Teraz wojna ma wyglądać inaczej, wszystko na zasadzie dobrowolności. Wytworzono jednak takie sieci powiązań finansowych, że naciskami na polityków i za pomocą mediów dokonuje się tego samego co robił Hitler. Przy zafałszowaniu historii, wprowadzeniu do szkół tej zmanipulowanej, jest to łatwe do osiągnięcia. Pierwszy z brzegu przykład - Polska. Nawet ci, którzy maja dobre chęci brną dobrowolnie po wojenny walec.
ponad 4 lata temu / zs
 
Zaraz, a jak to tam było z tym dziadkiem Donka Cudotwórcy? Uderz w stół...
ponad 4 lata temu / Cytat
 
Ja też byłbym oburzony. Hitler wcielał na drodze wojennej lub prawie wojennej państwa do swojej Rzeszy lub terytoriów zależnych. To do Sojuszu Sowieckich Socjalistycznych Republik poszczególne republiki zgłaszały akces. I tak właśnie jest w przypadku Sojuszu Socjalistycznych Europejskich Republik.
ponad 4 lata temu / Wolnościowiec
 
Jesli Wielka Brytania wyjdzie z Eurokolchozu. To "stronnictwo PRUSKIE" w UE dokreci sruby, by szybciej zjednoczyc (czytaj) "zgermanizowac" i podporzadkowac TEUTONOM Eurokolchoz! To bedzie poczatek konca wielkiej unii!!!! Panie Boze spraw, niech nastapi to jak najszybciej!!!
ponad 4 lata temu / okirex
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.