DZIŚ JEST:   16   STYCZNIA   2019 r.

Św. Marcelego I, papieża
Św. Honorata, biskupa
 
 
 
 

Byli świadkowie Jehowy nie mają wątpliwości: to sekta niszcząca ludzi

Byli świadkowie Jehowy nie mają wątpliwości: to sekta niszcząca ludzi
By Steelman (fotografia pessoal.) [CC BY-SA 2.5 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.5)], via Wikimedia Commons

Świadkowie Jehowy to noszący wiele znamion psychomanipulacyjnej sekty związek wyznaniowy, który po prostu niszczy ludzi – tymi słowami działalność Świadków Jehowy podsumowali na antenie Polsat News Tomasz Smolarek i Sara Andrychiewicz, byli członkowie radykalnego zboru.

 

Sara Andrychiewicz opowiadała jak przez niemal wszystkie lata swojego życia była całkowicie i ślepo oddana organizacji. – Nie znałam wówczas innego życia i od urodzenia byłam przekonana, że to jedyna słuszna wizja na to jak żyć – podkreśliła. Dodała, że decyzję w opuszczeniu zboru w pierwszej połowie tego roku pomógł podjąć jej mąż – kiedyś także świadek Jehowy. – W pewnym momencie powiedział, że nie wierzy już w organizację – relacjonowała.

 

Kobieta powiedziała, że od dawna zdawała sobie sprawę, że w zborze „coś nie gra”. Już jako nastolatka miała „myśli samobójcze, depresję, ale nigdy nie pomyślała, że to jest związane z byciem świadkiem Jehowy”. – Teraz dopiero zdaję sobie sprawę, jak nienormalne to było zachowanie. Tkwiłam w tym, broniłam organizacji – stwierdziła.

 

Dodała, że wśród Świadków Jehowy panuje „maksymalna kontrola” i wszyscy wzajemnie na siebie donoszą. – Oni są przekonani, że dla dobra reszty członków, muszą sprawdzać zachowania innych. (...) Jest ciągła wewnętrzna kontrola, czy ktoś nie robi czegoś zakazanego – powiedziała. Do takich „niedozwolonych czynności” należą m.in. kontakty z osobami wykluczonymi, palenie papierosów, głosowanie w wyborach, czy nawet rozmowy o polityce.

 

Z kolei Tomasz Smolarek mówił o swojej pozycji we wspólnocie. – Ja byłem starszym w zborze, nieskromnie powiem, że najwyżej w hierarchii z tych, co odeszli. Nie tylko miałem przemówienia na kongresach, dużo się udzielałem – mówił.

 

Były świadek Jehowy tłumaczył także, jak wygląda wewnętrzna struktura zboru, na którego czele stoi „ciało kierownicze, kilku mężczyzn, którzy są uznawani za Boży kanał informacyjny”. – Mogą zdarzyć się osoby, które wiedzą wszystko to, co wiedzą już byli świadkowie, a mimo to negować to. Ja od jednej osoby usłyszałem stwierdzenie, że woli być w środku i być oszukiwana – powiedział.

 

Źródło: Polsat News

TK

 

Przeczytaj także:

5 mało znanych faktów o Świadkach Jehowy


DATA: 2018-11-04 17:13
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Justyna ma racie jakie jest najwieksze przykazanie miluj Jehowe calym seecem itp a blyżniego jak śiebie samego naiwieksze przykazanie ile razy wybaczyć 77 milość piekna sprawa ale Jezusowa ,Mirek pomazaniec zwoli Boga Jehowy
1 dzień temu / Cześ
 
Byłem tam trzydzieści lat ponad. Dziś nie mogę na nich patrzeć. Agresywna sekta rozbijająca rodziny, a miłość i nich to pusty slogan. Jak można się zaprzyjaźnić po dwuch czy trzech spotkaniach, na to potrzeba czasu i to wiele. Tak działają SEKTY. TO JEDEN Z ELEMENTÓW PSYCHOMANIPULACJA. Czytam teraz książkę o PSYCHOMANPULACJI W SEKTACJ. Wszystko co tam się dzieje, jest opisane w tej książce. Lata bycia w tym czymś dało mi ogląd sprawy. Wiele by pisać. Zbór się składa na salę królestwa, a właścicielami są guru z Warwick. To trzeba być zakręcony by iść na to. Wiele by pisać.
1 miesiąc temu / GEDEON II
 
Do Stasi. Co Ty dziewczyno wypisujesz? Świadkowie jehowy, to SEKTA nad sekty, panowie że stanów pławią się w luksus ach, miliony ludzi niczego nie świadomych oszukują jak najnormalniej w świecie, stosując techniki permanentnie kontroli umysłu. W tej secie nie ma miłości, wszystko jest warunkowe. Która normalna matka, powtórzę, NORMALNA MATKĄ, nie odbierze telefonu lub SMS-a od córki, tylko dla tego że ta otworzyła oczy na fałsz i załamanie wyznania w które tak na prawdę wciśli ją rodzice. Nawet zwierzęta mają więcej uczuć. Stanisław, ładnie to tak, zbór owi zakaxują iść do wojska, a biznesmeni z Warwick inwestują pieniądze w zakłady zbrojeniowe?! Żadnej krwi, mówią, a sami inwestują w banki krwi, palić nie można, ale grupa Biznesmenów zarządzająca szarym zmanipulowanym ludem inwestuje w zakłady tytoniowe, ładnie to tak, a co powiesz o skrzętnie ukrywanie Pedofilii a dziś milionowych odszkodowaniach, oczywiście zbór nic o tym nie wie,ślepo wierząc camozwańczemu niewolnikowi. Brak
2 miesiące temu / GEDEON
 
Z punktu widzenia zwierząt i ludzi mordowanych przez satanistów nie ma znaczenia czy ich akceptujesz czy tylko tolerujesz. Zresztą, przy okazji, podobnie jest z aborcją - dla mordowanych dzieci nie ma znaczenia czy ktoś to mordowanie akceptuje czy tylko toleruje. Bzdura jakoby szanowanie zła było chwalebne i chrześcijańskie. Może jeszcze napiszesz że szanujesz poglądy Hitlera i Stalina, co? Nie zdziwiłbym się, ale z takim światopoglądem na pewno nie byłabyś chrześcijanką. Za to chrześcijanin ma obowiązek nienawidzić zła i grzechu, nie wiesz o tym? Na dodatek kłamiesz że sataniści to moi bliźni. Nie jest moim bliźnim ten kto mnie nienawidzi, a sataniści nienawidzą katolików. Widać że masz mocne braki wiedzy religijnej.
2 miesiące temu / do stasia
 
Czym różni się tolerancja od akceptacji - każdy dojrzały człowiek powinien wiedzieć. Szanowanie czyichś poglądów, wierzeń, upodobań, różniących się od własnych jest postawą chwalebną i chrześcijańską. Niekoniecznie musisz się zgadzać z ludźmi, których szanujesz czy aprobować ich zachowania. Pogarda i nienawiść do niczego nie prowadzą, a żeby zwalczyć zło musisz najpierw je zrozumieć i upewnić się,że nie robisz innym krzywdy. Sataniści, ateiści, buddyści, świadkowie Jehowy itp. to też twoi bliźni.
2 miesiące temu / stasia
 
Może niech porozmawia z mamą w towarzystwie kogoś kto potrafi merytorycznie wykazać fałsz świadków?
2 miesiące temu / do Justyna
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.