DZIŚ JEST:   21   KWIETNIA   2019 r.

Zmartwychwstanie Pańskie
Św. Anzelma, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Byli świadkowie Jehowy nie mają wątpliwości: to sekta niszcząca ludzi

Byli świadkowie Jehowy nie mają wątpliwości: to sekta niszcząca ludzi
By Steelman (fotografia pessoal.) [CC BY-SA 2.5 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.5)], via Wikimedia Commons

Świadkowie Jehowy to noszący wiele znamion psychomanipulacyjnej sekty związek wyznaniowy, który po prostu niszczy ludzi – tymi słowami działalność Świadków Jehowy podsumowali na antenie Polsat News Tomasz Smolarek i Sara Andrychiewicz, byli członkowie radykalnego zboru.

 

Sara Andrychiewicz opowiadała jak przez niemal wszystkie lata swojego życia była całkowicie i ślepo oddana organizacji. – Nie znałam wówczas innego życia i od urodzenia byłam przekonana, że to jedyna słuszna wizja na to jak żyć – podkreśliła. Dodała, że decyzję w opuszczeniu zboru w pierwszej połowie tego roku pomógł podjąć jej mąż – kiedyś także świadek Jehowy. – W pewnym momencie powiedział, że nie wierzy już w organizację – relacjonowała.

 

Kobieta powiedziała, że od dawna zdawała sobie sprawę, że w zborze „coś nie gra”. Już jako nastolatka miała „myśli samobójcze, depresję, ale nigdy nie pomyślała, że to jest związane z byciem świadkiem Jehowy”. – Teraz dopiero zdaję sobie sprawę, jak nienormalne to było zachowanie. Tkwiłam w tym, broniłam organizacji – stwierdziła.

 

Dodała, że wśród Świadków Jehowy panuje „maksymalna kontrola” i wszyscy wzajemnie na siebie donoszą. – Oni są przekonani, że dla dobra reszty członków, muszą sprawdzać zachowania innych. (...) Jest ciągła wewnętrzna kontrola, czy ktoś nie robi czegoś zakazanego – powiedziała. Do takich „niedozwolonych czynności” należą m.in. kontakty z osobami wykluczonymi, palenie papierosów, głosowanie w wyborach, czy nawet rozmowy o polityce.

 

Z kolei Tomasz Smolarek mówił o swojej pozycji we wspólnocie. – Ja byłem starszym w zborze, nieskromnie powiem, że najwyżej w hierarchii z tych, co odeszli. Nie tylko miałem przemówienia na kongresach, dużo się udzielałem – mówił.

 

Były świadek Jehowy tłumaczył także, jak wygląda wewnętrzna struktura zboru, na którego czele stoi „ciało kierownicze, kilku mężczyzn, którzy są uznawani za Boży kanał informacyjny”. – Mogą zdarzyć się osoby, które wiedzą wszystko to, co wiedzą już byli świadkowie, a mimo to negować to. Ja od jednej osoby usłyszałem stwierdzenie, że woli być w środku i być oszukiwana – powiedział.

 

Źródło: Polsat News

TK

 

Przeczytaj także:

5 mało znanych faktów o Świadkach Jehowy


DATA: 2018-11-04 17:13
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dzień dobry parę lat temu pewien świadek jechowy ma dzieci i znęcał się nad nimi do tego co dziennie bił je nawet żonę potrafił uderzyć nawet ganiał za rodziną z Piłą motorową do tego ma w rodzinie świadków Jehowy na punktowali dziewczynę i do teraz się nie odzywa do rodzimy do tej pory to robi tak uważają się za idealnych są bezczeli i chamscy nawet jechowiec potrafił powiesić psa w lesie
17 dni temu / Anonim
 
To prawda że świadkowie Jehowy niszczą życie parę lat temu jechuwka zniszczyła życie nie winnej dziewczynie to co ona nagrywała to się w głowie nie mieści jest taki jechowiec co kilka lat temu znęcał się nad dziećmi i nawet ganiał z Piłą motorową w domu świadkowie Jehowy niszczą rodziny wszystko odbierają
17 dni temu / Anonim
 
Kobieta jest światkiem jechowy parę lat temu buntowała dziewczynę przeciwko rodzinie i dziewczyna się wyrzekła matki po prostu rozwaliła rodzinę do tej pory to robi
19 dni temu / Gość
 
To jest banda cwanizkow,manipuluja ludzmi
1 miesiąc temu / Leon
 
Mój kolega, wesoły, mądry, zaradny, pracowity wżenił się w rodzinę jehowych.Dziś wbrew sobie chodzi po domach z żoną, która jest świadkiem, kobieta zabrania mu witać się z kolegami ze szkoły, pracy, zabrania podawać rękę uśmiechać się.Krytykuje go, poniża. Nie może mieć swojego zdania. Nie wspomnę o dzieciach, które patrzą na ludźi ze świata jak na największe zło.
2 miesiące temu / Robert
 
Byłam latami oszukiwana, nękana, przez jehowych. Nachodzili mnie,manipulowali, opowiadali jak wiara katolicka jest zła, pilnowali kiedy jestem w domu,kiedy są moi sąsiedzi, szydzili z katolików. Na wszystkich patrzyli z góry, uważali się za lepszych, gardzil innymi ludźmi. Za każdym razem przynosili gazetkę z tematem o jakim była mowa wcześniej, ale na mieście nie witali się z nami.służyłam im jako punkt gdzie mogli odbębnić swoje chodzenie po domach, mogli się pochwalić, że zostawili gazetkę ,czytali pismo.Przejrzałam na oczy jak ta koleżanka mnie wykorzystywała do swoich celów aby błyszczeć w Zborze, nachodziła nawet moich wujków chorych na raka. Tylko aby się wykazać. Ktlóregoś dnia powiedziałam aby już nie przychodziła, bo zobaczyłsam jej obłudę. Mało co nie eksplodowa ze złości,że nie będzi mogła załatwiać umnie swoich interesów i co powie w Zborze, zacze ła nasyłać innych światków. Od tej pory nie otwieram drzwi i omijam szerokim łukiem. Dręczyli mnie ze trzy lata.
3 miesiące temu / Kamilla
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "63907"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.