DZIŚ JEST:   10   GRUDNIA   2019 r.

NMP Loretańskiej
Św. Grzegorza III, papieża
Bł. Adolfa Kolpinga
 
 
 
 

Byli premierzy i szefowie MSZ chcą wspólnej listy wyborczej. Mówią „nie” dla wyjścia z UE

Byli premierzy i szefowie MSZ chcą wspólnej listy wyborczej. Mówią „nie” dla wyjścia z UE
Koalicja Obywatelska, Fot. Filip Blazejowski / FORUM

Szyld Koalicji Europejskiej ma być wspólny dla wszystkich polityków i środowisk związanych z szeroko pojętą opozycją, którzy domagają się „wzmocnienia pozycji Polski na arenie międzynarodowej” i uniemożliwienia jej wyjścia z Unii Europejskiej. Apel w tej sprawie podpisali byli premierzy oraz szefowie MSZ, identyfikujący się z obecną opozycją.

 

Ważni niegdyś politycy, byli premierzy i szefowie dyplomacji podpisali wspólny apel o zbudowanie wspólnej listy w wyborach do europarlamentu. Celem współpracy opozycji ma być „odbudowa mocnej pozycji Polski w Unii Europejskiej”, a także uniemożliwienie wyprowadzenia jej ze Wspólnoty. Nieformalny patronat nad całą akcją objęła Platforma Obywatelska.

 

Wśród polityków, którzy podpisali apel znaleźli się Ewa Kopacz, Jerzy Buzek, Grzegorz Schetyna, Radosław Sikorski, a także Leszek Miller, Włodzimierz Cimoszewicz, Marek Belka i Kazimierz Marcinkiewicz. Lider Platformy Obywatelskiej zapowiedział również skierowanie prośby o podpis pod „Deklaracją Koalicji Europejskiej dla Polski” do Hanny Suchockiej oraz Adama Rotfelda. Sygnatariusze projektu są zdania, że aktualnie pozycja polskiego rządu na arenie międzynarodowej osłabła, a „wysiłek narodowy” podjęty po 1989 roku „jest marnotrawiony”.

 

„Wybory do PE przypadają w chwili kluczowej dla losów Polski. Wzywamy odpowiedzialne siły i środowiska polityczne, samorządowe i obywatelskie do wystawienia jednej, szerokiej listy, której celem byłaby odbudowa mocnej pozycji Polskie w UE. Apelujemy o powstanie Koalicji Europejskiej, która uniemożliwi wyprowadzenie Polski z UE” – czytamy w tekście Deklaracji.

 

Politycy pytani przez dziennikarzy czy znajdą się na listach wyborczych do Parlamentu Europejskiego nie zaprzeczyli. Może to oznaczać, że już wkrótce do dużej polityki powrócą takie postacie jak Radosław Sikorski, Włodzimierz Cimoszewicz, Leszek Miller, Kazimierz Marcinkiewicz czy Jerzy Buzek.

 

 

Źródło: interia.pl

WMa

 


DATA: 2019-02-01 19:30
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Polexit natychmiast. Eurokołchoz zabierze nam wszystko do jednego roku. POPiSSLDNUB chętnie wszystko odda tak jak oddawali przez ostatnie 30 lat.
10 miesięcy temu / Polexit natychmiast.
 
Do tego można dodać jeszcze różnych polityków z zagranicy którzy nie mają co robić i będzie wtedy super koalicja europejska.
10 miesięcy temu / System of the down
 
Rewelacje Tomasza Piątka już nieaktualne? A tak się chłopina starał. "Napisać" aż 2 grube tomy książki i zarobić na nich bez żadnych konsekwencji? Naprawdę godne podziwu.
10 miesięcy temu / Hawaje?
 
To nie jest deklaracja dla Polski ale deklaracja dla Rosji i Niemiec. Prorosyjscy Miller i Cimoszewicz wracają do gry na bezczelnego za przyzwoleniem PiS. POdobno Marcinkiewicz, Schetyna, Buzek, Sikorski, Kopacz są antyrosyjscy? Jak wyraźnie widać, skuteczność tej koalicji nie byłaby możliwa bez współpracy ze stronnictwem żydowskim. Cała ta "wojna z Rosją" to pic na wodę okrągły stół i fotomontaż. Wszystko pod patronatem Mika Pence'a i Donalda Trumpa oraz Kaczyńskiego i Macierewicza. Misiewicz jest dla Macierewicza cenniejszy niż Polska.
10 miesięcy temu / ser
 
Bardzo dobra inicjatywa,popieram.
10 miesięcy temu / XYZ
 
Myślą że się załapią do kasty nr2 tuż po szlachcie jerozolimskiej. Szkoda że nie biorą pod uwagę swojej sytuacji. Zdrajców nikt nie obsadzi na stanowisku wymagającym zaufania ze względu na wczesniej popełnione zdrady. Polecą pierwsi gdy już się zużyją
10 miesięcy temu / afe
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.