DZIŚ JEST:   26   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Wawrzyńca Ruiz i Towarzyszy
Św. Kosmy i Damiana
 
 
 
 

Byle tylko odebrać dziecko. „Warto rozmawiać” o kulisach działań norweskiego Barnevernet

Byle tylko odebrać dziecko. „Warto rozmawiać” o kulisach działań norweskiego Barnevernet
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Wizyta z dzieckiem ze zwichniętą ręką u pielęgniarki – to wystarczyło, by przeciwko polskiej rodzinie Barnevernet rozpoczął postępowanie. Gdyby nie pomoc polskiego konsula w Norwegii, Sławomira Kowalskiego, rodzina zapewne zostałaby rozdzielona. Bo chodzić ma nie o dobro dziecka, ale o przejęcie dziecka.

 

O sprawie opowiadała w programie „Warto rozmawiać” rodzina państwa Iwańskich. Jak się okazało norweski urząd działał po donosie pielęgniarki. Nastąpiło przesłuchanie dzieci w szkole bez wiedzy rodziców. Przesłuchany został też ojciec dziecka. Zaniepokojeni rodzice skontaktowali się z konsulem Sławomirem Kowalskim, który podkreślił, że nie ma podstaw do wszczynania postępowania przez Barnevernet. Konsul doradził opuszczenie Norwegii. - Gdyby nie rozmowa z panem Sławkiem, decyzji byśmy nie podjęli. Otworzył nam oczy - podkreśliła pani Iwańska.

 

Polski konsul znany jest z prężnego działania na rzecz polskich rodzin w Norwegii. Znane są przypadki, gdy jego praca była utrudniana, a służby uniemożliwiały mu kontakt z polską rodziną. Jak przypomniał Jerzy Kwaśniewski, prezes Ordo Iuris, każdy polski obywatel ma prawo zgłosić się do konsula o udzielenie ochrony, opieki. Obecność konsula jest gwarantowana prawem międzynarodowym. – Dlatego w tej sytuacji tak bulwersujące było, że policja i Barnevernet uniemożliwili obecności konsula – powiedział.

 

Za swoją działalność Sławomir Kowalski w 2016 roku odebrał tytuł Konsula Roku. Obecnie władze Norwegii chcą jego wydalenia z kraju. - Uważam, że jest to jeden z najlepszych konsulów, natomiast działania wobec niego są złamaniem przepisów i wszelkich standardów europejskich. Norwegia tym działaniem wpisuje się bardziej w politykę takich krajów jak Rosja czy Białoruś - powiedział poseł PiS Jan Dziedziczak.

 

Poseł ocenił, że zachowanie władz norweskich można odczytywać w kontekście niskiego przyrostu naturalnego Norwegii i dużej liczby imigrantów z innych kultur. W takiej sytuacji „możliwość asymilacji polskich dzieci jest bardzo atrakcyjna”. - Myślę, że dlatego szuka się pretekstu, żeby zabrać polskie dzieci i zrobić z nich Norwegów, których brakuje w Norwegii. To jest moja osobista teza, ale niestety całkowicie uzasadniona - dodał.

 

Jan Dziedziczak mówił też o tym, że brutalna ingerencja w mir domowy i prawa rodziny charakteryzowały kraje totalitarne. - Tu mamy brutalną grę, ingerowanie w pomysł rodziców jak wychować dzieci, ale też brutalną grę po prostu o dzieci. Brutalnie dbają o to, aby nie wychowywały się w polskich rodzinach, tylko stały się Norwegami lub Niemcami – podkreślił poseł.

 

Źródło: wpolityce.pl

MA


DATA: 2019-01-29 09:25
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@marek: a od kiedy to odpowiedzialny rodzic pozwala swojemu dziecku jeździć na chodniku przy ulicy na rowerku? Jestem przeciwna traktowaniu rodziny jak organizacji przestępczej, ale na rowerku jedzie się w parku, a na ulicy - we wózku albo idzie za rączkę, i to nie po stronie ulicy.
ponad 1 rok temu / kid
 
Piszmy do Ambasady, do Konsula listy poparcia i podziękowania za jego zaangażowanie. Szczególnie organizacje polonijne w Norwegii.
ponad 1 rok temu / ozi
 
nie ma się co podniecać niezdrowo Norwegią,bo w Polsce mamy podobne prawo,tyle że jesze nie jest stosowane na taką skalę i instytucje jeszcze się masowo z nim nie oswoiły,czy też nie przejawiają nadgorliwej ochoty do jego egzekucji;ale to tylko kwestia czasu.Mam kolege,ktoremu dziecko rowerkiem zjechało z chodnika na ulicę,na szczęście sie nic nie stalo,ale miał przez pół roku proces z zarzutem,że zdemoralizował dziecko,bo nie uważało przy jeździe na rowerku;rozważano pozbawienie go praw rodzicielskich,w domu często bywał kurator;na szczęście ten obłęd się zakończył,ale mechanizmy obłędu istnieją.Dlatego ludzie nie będą wchodzili w związki małżeńskie i mieć dzieci,bo po co narażać się na odpowiedzialność karną?w końcu rodzina,w myśl prawa,to organizacja przestępcza,w której panuje przemoc,którą państwo musi tropić i karać.
ponad 1 rok temu / marek
 
ODBIERANIE DZIECI TO BIZNES, WIELKI BIZNES I DLATEGO ODBIERA SIĘ DZIECI POD BYLE PRETEKSTEM W BIZNES ZABIERANIA DZIECI ZAMIESZANE SĄ MIĘDZYNARODOWE FIRMY I RAJE PODATKOWE, O DOSTARCZANIU DZIECI NORWESKIM PEDOFILOM NIE WSPOMNĘ
ponad 1 rok temu / Stach
 
Należy też pamiętać że ODBIERANIE DZIECI może wiązać się z HANDLEM DZIEĆMI W MAJESTACIE PRAWA.
ponad 1 rok temu / TOM
 
Ale przecież w Rosji i na Białorusi nie odbiera się rodzicom dzieci! A jeśli już, to powód musi być naprawdę poważny. Co ten Dziedziczak bełkocze?
ponad 1 rok temu / TZ.
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.