DZIŚ JEST:   19   WRZEŚNIA   2019 r.

NMP z La Salette
Św. Januarego, męczennika
Św. Alfonsa de Orozco
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Ataki gniewu i wzbudzanie przerażenia wśród otoczenia to są nieistniejące czynniki? Piszę to do osoby wierzącej w "ateizm", która gdzieś poniżej się podpisała. Jeszcze niżej p. KMaciek napisał o ośmieszaniu "chrześcijaństwa", cokolwiek mając na myśli. Śmieszne są dla Pana cierpienia tej osoby? To są "skrajności", że najpierw osoba, o której napisano w artykule była w strasznym stanie, a potem z niego wyszła i teraz mówi, co mamy robić, aby takiego bólu unikać?
10 miesięcy temu / Do dwóch biednych osób poniżej.
 
Żałosne xD
10 miesięcy temu / XD
 
Teraz to już sma nie wiem czy iść z moimi przyjaciółmi na hallowen ...Jepiej nie pójde
10 miesięcy temu / Klaudia
 
Wszystko to najszczersza prawda.... tyle, nic dodać, nic ująć.
10 miesięcy temu / Jakub
 
Gada głupoty bez krzty wiary w inteligencję ludzką, nie podaje żadnych sensownych argumentów. Żenada
10 miesięcy temu / Ateista
 
Mam 11 lat i to czytam :o
ponad 1 rok temu / Nikola
 
Również uważam że hallowen to szopka robiąca dzieciom wodę z mózgu ale przestańcie demonizować wszystko - ośmieszacie tylko chrześcijaństwo. Popadanie w skrajności to choroba dotykająca wielu ludzi po obu stronach.
ponad 1 rok temu / kmaciek79
 
Donald Trump trzepie kasę na halloweenowych czapeczkach po 45$ za sztukę...Czyżby był satanistą?
ponad 1 rok temu / unjay
 
Szatan jest królem kłamstwa. Pan Jezus urodził się 25 grudnia, Światłość przyszła na świat, dzień rozpoczyna się wydłużać w stosunku do nocy. Najw?ększym zagrożeniem dla Kościoła katolickiego jest letność czyli obojętność Jego członków.
ponad 2 lata temu / DialogSercaMiłości
 
Potrafisz udowodnić że szatan nie istnieje, czy tylko reagujesz na szatana jak struś chowający głowę w piasek?
ponad 2 lata temu / do OKI
 
Śmieszy mnie wypowiedz pani Lipsky. Widocznie o sataniźmie wie niewiele i za dużo bajek się na słuchała, ale to taki drobny szczegół. Halloween nie jest najważniejsza dla nich nocą, tylko Noc Walpurgii gdyby naprawdę była satanistką to by o tym wiedziała. Radziłbym również zapoznać się z historią Kościoła Katolickiego, bo wypowiedzi niektórych powodują jedynie pusty śmiech. Wszystkie święta Katolickie ustanowione są w dni obrzadków pogańskich, nawet Boże Narodzenie (Jezus nie urodził się w grudniu tylko w styczniu).
ponad 2 lata temu / Zdziwiony
 
@Alex Wolf zgadzam sie w 100% !! bez swiatla jednak sie tego nie zobaczy
ponad 2 lata temu / G
 
Dlaczego znowu mamay coś małpować z prymitywnej ham-eryki, mamy swoje tradycje. Słowiańskie Dziady nie mają nic wspołnego ze skomercjalizowaną szmirą zza wielkiej kaluży, oddawano cześć naszym przodkom. Wiele słowiańskich zwyczajów zostało zaadaptowanych w katolickiej rzeczywistości. Mimo wszystko uważam,że powinniśmy więcej wiedzieć o naszej słowiańskiej przeszłości, nie mamy się czego wstydzić, w pewnym sensie mimo iż pogańska nie była przesiąknięta złem i prymitywizmem i pozwoliła na dość łagodne przejście w chrześcijaństwo. Dlaczego Polacy w jakimś kocikwiku zawsze muszą wybiearć jak najgorsze śmieci tylko dlatego że z tzw. zachodu, szczególnie anglosasko-hamerykańskiego??? Radio, telewizja, tradycje, język-wszędzie tej tandety pełno. Szanujmy się wreszcie!!!!!
ponad 2 lata temu / aaa
 
Dziady i Dia de los Muertos także? :-D
ponad 2 lata temu / Stormer
 
Czytając tak potwornie ignoranckie wpisy, lekceważące działanie sił ciemności, stwierdzam, że to nie dziwne iż zło na świecie roztacza coraz większe kręgi, ignorancja, lekceważenie jest złem. Nie dziwię się więc, że masoneria a na ich czele lucyferianie nazywają większość populacji nic nie wartym, bezmózgim bydłem, które się wykorzystuje na maksa a potem przeznacza do utylizacji. Jak tak dalej będzie to lucyferiańskie NWO stanie się faktem i będziecie beczeć i płakać i obwiniać Panna Boga za wszystko, choć to wy sami do tego waszą ignorancją i lekceważącym stosunkiem do poważnym spraw, doprowadzicie.Jedynie w Panu Bogu ratunek,że zrobi porządek i dyscyplinę na tym świecie, bo coraz bardziej ludziom odbija.
ponad 2 lata temu / Alex Wolf
 
Przecież takie coś jak szatan nawet nie istnieje.
ponad 2 lata temu / OKI
 
ZGADZAM SIE
ponad 2 lata temu / Fipciox12
 
Jesteśmy katolikami więc nie rozumiem co celtowie mają do naszej religii, KRK jak i Pismo Święte odrzuca tego typu praktyki pogańskie, nasza wiara ma swoje rytuały i obyczaje ściśle związane z nauczaniem KRK, dla satanistów 2 najważniejsze święta to noc walkirii i halloween.
ponad 3 lata temu / Franky
 
STARY TESTAMENT Mądrość Syracha 39: 26 Rzeczy pierwszej potrzeby dla życia człowieka - to: woda, ogień, żelazo i sól, mąka pszenna, mleko i miód, krew winogron, oliwa i odzienie: 27 wszystko to służy bogobojnym ku dobremu, grzesznikom zaś obróci się na nieszczęście.
ponad 3 lata temu / s. Franciszka
 
@PK: Napisałeś/aś o dostępnych na www Radia Maryja rozmowach z etnograf A.Plucińską. Według Ciebie twierdzi ona, że Słowianie obcinali głowy zmarłym i wstawiali w to miejsce dynie. Albo źle zapamiętałeś, albo ta Pani jest złym etnografem. Słowianie nie mogli tego robić! Dynia pochodzi z Ameryki i została przywieziona do Europy przez Kolumba! A w tym czasie Polska od kilku wieków była katolicka. Przestań bredniami wprowadzać ludzi w błąd. Co do samego Halloween, to tak jak napisał "Z Irlandii", pochodzenie ma przedchrześcijańskie, ale zostało schrystianizowane, tak samo jak wiele innych świąt czy rytuałów, które dziś uznawane są za chrześcijańskie: choinka bożonarodzeniowa, jajka wielkanocne, noc świętojańska, zielone świątki czy dożynki. Religie i wierzenia się przenikają i wchłaniają swoje elementy.
ponad 3 lata temu / E-misiek
 
zgadzam się z opinią , że nie można robić zabawy ze śmierci, należy obchodzić dzień Wszystkich Świętych a nie kretyńskie święto skretyniałych amerykanów. Ten dzień powinien być zadumą nad życiem na ziemi i przemyśleniem nad przemijaniem człowieka na tej ziemi.
ponad 3 lata temu / Joanna
 
Nie jestem katolikiem. A jednak się zgadzam z tym co tu jest napisane. Nie wiem czy Halloween prowadzi tam gdzie się tu opisuje. Jednak jeśli istnieje takie ryzyko, to już wystarczy. Są rzeczy, których człowiek nie rozumie, są rzeczy, które człowiek powinien omijać. To jest święto obce kulturowo. Pewne aspekty innych kultur zaadaptowaliśmy. Innych się nie da. Tym bardziej gdy się ich do końca nie rozumie, gdy są wątpliwości co do ich istoty. Czy ja muszę włazić do szamba by wiedzieć, że jak z niego wyjdę to będę brudny i śmierdzący?? Powtarzam - ja nawet nie jestem katolikiem...
ponad 3 lata temu / WvB
 
Nie potepiam Halloween. Niech robia co chca. To swieto celtyckie, czyli POGANSKIE. Nie dorabiajmy ideologii. Ludzie lubia sobie interpretowac roznie poganskie zwyczaje wyznajac wiare chrzescianska (katolicy). Jedno wyklucza drugie i KONIEC KROPKA. Symbol dyni to nie zaden symbol plonow jak niektorzy pisza sobie, lecz symbol zla nakladany prez druidow na glowy w czasie skladania ofiar - bardzo czesto z ludzi, ewentualnie wieszany na plotach posiadlosci. Nie potrafie zrozumiec zacieklosci niektorych ludzi tlumaczacych swoje dzieci chodzace w pochodach trick or treat. Ludzie powiedzmy sobie prawde - nie macie zielonego pojecia o wlasnej wierze, a usilujecie tlumaczyc poganskie zwyczaje na swoja korzysc, prawda? To jest wlasnie zalosne. Pozdrawiam.
ponad 3 lata temu / Czlowiek
 
Do MAJA : wiesz tutaj chodzi o kontekst danego symbolu. Jak mówisz kolędniczy symbolizują oddaniem hołdu i najwyższej czczci Panu Jezusowi. Choć jak sama zauważyłaś także sąprzebrani na wzór tych Helloweenowych strachów. Natomiast przebrania na Helloween są odwzorowaniem szat sabatowych, używanych w okultyźmie i magii której Bóg nienawidzi. A w dzisiejszych czasach Postmodernizmu mieszają się ze sobą opozycje ( magia - kult demonów oraz religia -kult Boga / absolutu) co jest niedopuszczalne. Pozdrawiam
ponad 4 lata temu / XXXX
 
Ludzie czytają artykuł, jest świadectwo i przestroga KK przed świętem Halloween i co? Nic. Przebierają dzieciaki za stwory i wpychają dynię pod pachę. Z czego to wynika? Nie potrafią czytać ze zrozumieniem? "Moja córka przebrała się za jakieś straszydło i dobrze się bawiła z rówieśnikami. I pojadła cukierków. a jak wróciła do domu to poczytała Biblie i Nowy Testament." Przepraszam ale nie wierzę, że napisała to osoba wierząca. Uważam to za prowokację lub autora tekstu za hipokrytyka. Pozdrawiam Pokornych a nie dostosowujących chrześcijaństwo wg własnych potrzeb.
ponad 4 lata temu / ludzie_czytaja_i_nic
 
Bez sensu i bez związku. Dałem dzieciakom na cukierki i było fajnie.
ponad 4 lata temu / M
 
Na początek, jestem katoliczka bardzo wierzącą. Nie rozumiem tylko pewnej rzeczy. Czy ktoś wytłumaczy mi jak to jest że podczas świąt Bożego Narodzenia są kolędnicy i też często po domach chodza przebrane dzieci za np. : diabła, śmierć i to nie jest krytykowane a w innym dniu jest to karalne ? Moim zdaniem wszystko zależy jak dziecku przekaże się wiedze i wytłumaczy że to zupełnie można traktować jako zabawę to nie ma w tym nic wspólnego. a na następny dzień pójść na groby bliskich i z szacunkiem zapalić znicz i się pomodlić. Moja córka przebrała się za jakieś straszydło i dobrze się bawiła z rówieśnikami. I pojadła cukierków. a jak wróciła do domu to poczytała Biblie i Nowy Testament. w sobotę 1 listopada byłam świadkiem jak pod cmentarzem stał stragan z zabawkami dla dzieci a obok wata cukrowa i popcorn. To dla mnie ten właśnie fakt jest brakiem poszanowania tego szczególnego dnia.
ponad 4 lata temu / maja
 
Nie hejtuję katolików, a jedynie fanatyków tej religii. I to nie jest głupie.
ponad 4 lata temu / TheModern
 
Modemiku, a notoryczne hejtowanie przez Ciebie katolików - to nie jest głupie? :)
ponad 4 lata temu / Rozczarowany
 
Kasiu, dzieci sa swietna pozywka dla szatana i tak samo jak moga przyjac do seego serca Pana Jezusa w Eucharystii tak samo moga tez byc gnebione przez diabla. Zpbacz sobie Na You Tibe swiadectwo Leszka Dokowicza - on mowi o swoim dziecku, malutkim niemowlaku, i wplywie dlabla (calosc jest on muzuce techno i satanizmie) Zobacz tez swiadectwa osob nawroconych (np Nawrocona Wiedzma) - bardzo czesto wszystko zaczynalo sie w dziecinstwie. Polecam tez zapoznanie sie z przekazem podprogowym, szczeglnie w bajkach, i sama zobaczysz jak nasze dzieci sa atakowane. I przyjrzyj sie jak z biegiem czasu, gdy dzieci dorastaja, swietowanie Haloween zmienia sie z niewinnej zabawy w imprezy, zbieranie pieniedzy, jawna kpine z Kosciola - szczegolnie widoczne w panstwach zachodnich, a zaszczepiane u nas. Z Panem Bogiem
ponad 4 lata temu / basia
 
Terlikowe hejtowanie Halloween jest głupie i buduje tej zabawie popularność.
ponad 4 lata temu / TheModern
 
Żaden rozumujący katolik nie będzie przebierał własnego dziecka za wiedźmę/czarodzieja w przeddzień Wszystkich Świętych! Bo co ma wspólnego harrypotteryzm z modlitwami w intencji zmarłych??? To może jeszcze niech nie-katolicy zabierają dzieci na cmentarz w tego rodzaju strojach, i tam niech sobie dziatwa dla zabawy po grobach poskacze... A potem dziwią się tacy rodzice że dzieci niewychowane...
ponad 4 lata temu / Katolik
 
Tu nie chodzi o zwyczaj, ale o jego przeznaczenie, jego odniesienie. Jeśli zwyczaje nie służą modlitwie i kontaktowi z Bogiem, to są marnowaniem czasu tu na Ziemi i narażaniem się na działanie złego ducha. Znicz nie jest pogański jeśli jest światłem Chrystusa. Wino jest obecne na Mszy.Św ale także winem można się zamroczyć. Więc zastanówmy się po co coś robimy i jakie dobro z tego dla nas wypływa.
ponad 4 lata temu / DNA
 
To smutne, że Lipski (pewnie z pochodzenia Polka) chodziła do katolickiej szkoły i to jej rówieśnicy zrobili jej tyle krzywdy. Niech to będzie przestrogą dla rodziców, że nie wystarczy \'dobra\' szkoła, gdy przykład jest z goła inny (skoro się rozwiedli).
ponad 4 lata temu / PK
 
Dla satanistów chyba jednak ważniejszy jest mayday (po przeciwnym biegunie do Bożego Narodzenia). Dziady po oczyszczeniu są jaknajbardziej w porządku, bo są tradycyjne (przekazane nam od przodków). A od masowej sieczki w radio i tv w ogóle proponuję się zdystansować. Polecam zaś książkę "Rok Boży" z 1928 r., a także rozmowy niedokończone z etnograf Aldoną Plucińską nt. zaduszków (słowianie przedchrześcijańscy obcinali nieboszczkom głowy i wkładali w ich miejsce dynie - czyli to zwyczaj naszych przodków, ale nie znaczy, że go mamy kultywować - dlaczego, posłuchajcie, do ściągnięcia ze strony www Radio Maryja).
ponad 4 lata temu / PK
 
A co ma, przepraszam, ze zapytam, wspólnego palenie zniczy z chrześcijaństwem? Przecież to zwyczaj "pogański". Poza tym wiele osób bawi się w Halloween, a potem idzie do kościoła, bo słusznie zauważają, że jedno służy zabawie, a drugie jest świętem poważnym. A zresztą po co daleko patrzeć - są w Polsce po wsiach ludzie, którzy obchodzą Dziady, a potem idą na mszę. O tych też ktoś powie, że to sataniści? Ja w każdym razie regularnie uczęszczam na imprezy Halloweenowe i jakoś nic mi nie jest.
ponad 4 lata temu / Marek
 
Wszystkie take mądre mamy się odezwały, a nie dociera do nich, że dla satanistów to najważniejszy dzień w roku! W Halloween nie ma nic ciekawego. Chcesz to zrób sobie piękny lampion z dyni albo z dzieckiem zrób jakaś śmieszną główkę ale nie musi to być tego dnia! Kup cukierki i spędzaj z dzieckiem czas. Przebieranie go za stwory jest głupie, tak samo jak te dynie itp. rzeczy. Nieprawdą jest, że symbole nie mają znaczenia, bo są otwartą furtką, potem jest coraz łatwiej. Inni Was przestrzegają, to uwierzcie, albo choć poczytajcie o opętaniach, nie zachowujcie się jak ślepcy!
ponad 4 lata temu / Kate
 
Nie nasz OBYCZAJ (NIE *obyczajowość).
ponad 4 lata temu / pryska
 
A cóż powiecie na stawianie zniczy na grobach w Dniu Wszystkich Świętych, co to ma wspólnego z chrześcijaństwem? Nigdzie w Biblii (katolickiej) o tym nie jest zapisane, że tak należy czynić. Hmmmmm A może to tak jak powiedział pewien zakonnik, że jeśli rytuał trwa od lat to nikt nad tym się nie zastanawia i w katolickim kraju staje się chrześcijański?
ponad 4 lata temu / dorota163
 
Brzydka ta dynia.
ponad 4 lata temu / . . .
 
No nieźle teraz to już na pewno nie wypuszcze bachorów na zabawę w Halloween. Nikt nie dostanie cukierków NIKT!!!!!
ponad 4 lata temu / SzybkiJakub
 
Cala tradycja Halloween (All Hallows Eve) pochodzi od Celtow, ktorzy wierzyli, ze w wigilie swieta All Saints (Wszystkich Swietych) swiaty zywych i umarlych sie spotykaja. Czyli bylo to przygotowanie do dnia nastepnego, 1go listopada. Co prawda korzenie moze to i ma poganskie, ale z czasem cale obrzadki zostaly zchrzescijanizowane w XII wieku, kiedy to w dzien przed 1szym listopada odbywaly sie pochody zalobnikow, a w kosciolach bily dzwony. A samo przebieranie sie za strachy/ upiory pochodzi od pradwnej wiary, ze w ten sposob demony zostana ulagodzone i w dzien zakonczenia zbiorow nie zemszcza sie poprzez np chorobe czy zaraze (31 pazdziernika jest tez celebracja zakonczenia okresu zbiorow i przygotowaniem do zimy - stad dynie). Wkrotce Swieta Bozego Narodzenia, a wraz z nimi choinka obwieszona ozdobami i swiatelkami - zwyczaj, ktory tez ma poganskie korzenie. A takie piekne choinki widze w kosciolach! Pozdrawiam wszystkich tak samo dzis jak i jutro!
ponad 5 lat temu / Z Irlandii
 
Ja jestem zdania, że w większości "trudnych" dla katolików spraw rzecz się tyczy noża. Co to nóż, każdy wie, nóż jest w każdej kuchni. Można nim pokroić marchewkę, można kogoś zadźgać. Czy to czyni złym nóż, czy intencje i czyny potencjalnego mordercy? Przebieranie dzieciaków za Zombie na wzór zachodniej zabawy jest w pierwszej kolejności głupie. A co do okultystycznej symboliki- używanie satanistycznego symbolu i identyfikowanie się z jego znaczeniem jest groźne dopiero, kiedy człowiek robi to z premedytacją i pełną świadomością. Nawet jak zawiesisz kilkulatkowi na szyi pentagram, jacekmi, i wykąpiesz go w krwi kozła demony nie zabiorą Ci dziecka, nie mają prawa, Ciebie za to uszkodzą, bo Ty wchodzisz z nimi w polemikę. Nie wiem czy za dynię też, kiedy traktujesz to jak wydrążoną dynię. Czy wydrążony arbuz zostawiony w oknie też będzie okultystyczny, jeśli ktoś w południowym Teksasie go kiedyś do komunikacji z demonem bo nie miał dyni? A niewydrążony jest już okej? Paranoj
ponad 6 lat temu / Kasia
 
wiara katolicka nie zezwala na żadne czary, a co za tym idzie i na "andrzejki". To obraza Boga.
ponad 6 lat temu / kasia II.
 
Z radością przebierałam swoją córeczkę za małą czarownicę. Mała była podekscytowana tym całym klimatem - w końcu to całkiem sympatyczna odskocznia. Nie rozumiem więc, co złego ma być w przebierankach i chęci dostania paru cukierków. Przecież wszystkie dzieci w Ameryce nie staną się satanistami.
ponad 6 lat temu / Emilia
 
Kasiu: na Andrzejki też nie ma \'katolickiego przyzwolenia\' jak to nazwałaś. Kościół potępia wszelkie praktyki wróżbiarskie, łącznie z Andrzejkami...
ponad 6 lat temu / Iwona
 
Czy uważasz, że jeśli tak na prawdę w coś nie wierzysz, tylko się bawisz, to to coś ci nie zaszkodzi? Czy jeśli nie wierzysz w istnienie bakterii to one ci nie zaszkodzą? Halloween wywodzi się z praktyk przyzywania demonów i pomimo, że dzieci traktują to jako zabawę, demony tego tak nie traktują.
ponad 6 lat temu / jacekmi
 
...widzimy co promują media. wiedzmy więc komu służą. czym mniej oglądania TV i słuchania radia, tym lepiej dla każdego rozumnego człowieka.
ponad 6 lat temu / Piotr
 
Nie przesadzałabym z tą fobią związaną z Halloween. Nie nasza obyczajowość, nie nasza kultura, po co w ogóle zwracać na to uwagę? Nie każde pogańskie święto na świecie jest złe, bo nie jest doszczętnie katolickie. Śmierć jest uniwersalna dla każdej kultury, w kościotrupach, dyniach, wiedźmach są jakieś elementy okultystyczne, ale nie sądzę, żeby ktokolwiek brał to na tyle poważnie, bo to czysta komercja. Pretekst do organizowania imprez wymagających kreatywności w przebierankach. Trochę opowieści na gęsią skórkę i zbieranie cukierków. My, Słowianie mamy swoje Andrzejki przecież i w ten wieczór jest dużo więcej praktyk wróżbiarskich i na to jakoś jest katolickie przyzwolenie? Zachodnie święto duchów złe, bo zachodnie? Każda kultura ma swoje gusła, ma swoje małe miejsce na mistykę mrocznej wersji śmierci, potencjalnego życia po niej i iluzorycznej atmosfery tajemnicy, wróżb, księżycowej strony ludzkiej natury, przemijalności i nieodłącznemu jej lękowi...
ponad 6 lat temu / Kasia
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.