DZIŚ JEST:   15   WRZEŚNIA   2019 r.

NMP Bolesnej
XXIV Niedziela zwykła
Św. Katarzyny Genueńskiej
Św. Emila z Kordoby
 
 
 
 

Była polityk SLD: dla elity aborcja jest jak torebka od Luis Vittona

Była polityk SLD: dla elity aborcja jest jak torebka od Luis Vittona
fot. Tomasz Adamowicz/FORUM

- Byłam kobietą wyzwoloną i walczyłam o prawo do aborcji, ale to minęło – powiedziała „Rzeczpospolitej” była polityk SLD i członek PZPR, Aleksandra Jakubowska. I przyznaje, że doceniła wartość życia, gdy została matką niepełnosprawnego dziecka.

 

Jakubowska przyznała w rozmowie z Robertem Mazurkiem dla tygodnika „Plus Minus” (sobotnie wydanie „Rzeczpospolitej”), że jest zszokowana postawą współczesnych elit wobec aborcji. – Dożyliśmy czasów, w których na salonach wstyd jest nie mieć za sobą aborcji. Tak jak wstyd jest nie mieć torebki Luis Vuittona za kilkanaście tysięcy, tak i wstyd nie mieć jednej aborcji i nie opowiadać o niej – stwierdziła Jakubowska.

 

Była polityk SLD przyznała również, że jej stosunek do aborcji radykalnie się zmienił. Kiedyś była zwolenniczką jej zalegalizowania, później jednak doceniła wartość życia, gdy okazało się, że została matką niepełnosprawnego dziecka. – Teraz myślę, że każde życie – a może nawet takie jeszcze bardziej – jest czymś najcenniejszym i trzeba robić absolutnie wszystko, by je ratować – twierdzi Jakubowska.

 

Lewicowa polityk oburzyła się również, że część dziennikarzy i polityków nazywa nienarodzone dzieci „zygotami”.  – Ja mówię „dziecko”, bo to jest dziecko – zadeklarowała.

 

Jakubowska odniosła się także do czarnych marszów, czyli manifestacji opowiadających się za dostępem do aborcji. – Widziałam przeróżne transparenty i byłam autentycznie wstrząśnięta. Rozumiem poetykę demonstracji, ale to, co tam wykrzykiwano czy wypisywano, po prostu było wulgarne i epatowało straszliwym chamstwem. I brakiem konsekwencji – oceniła Jakubowska w rozmowie z Robertem Mazurkiem.

 


Źródło: „Plus Minus. Rzeczpospolita”

ged


DATA: 2016-11-12 12:50
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

No sorry, nie moja wina że nie zrozumiałeś prostej logicznej argumentacji. Co zresztą przewidziałem. Dlatego zostało ci tylko bezsilne ad personam bez odniesienia do meritum, hipokryto :-D :-D :-D
ponad 2 lata temu / do Stormer
 
Znowu uważasz, że wiesz co myślą inni i wypowiadasz się w ich imieniu? Przecież to kabotyństwo. Nie myśl za innych. Myśl za siebie! No i kontynuuj leczenie bo masz marne efekty! :-D :-D :-D
ponad 2 lata temu / do do Stormer
 
Dotknięcie żywej prawdy znacznie rozszerza pole widzenia!
ponad 2 lata temu / Obserwator
 
Ależ mój komentarz był także ad meritum, czego jak zwykle nie zrozumiałeś. Stworzyłem bowiem analogię do twego idiotycznego (czyli upośledzonego) komentarza. Oczywiście nadal nie rozumiesz co jest upośledzonego w twoim "rozumowaniu", więc po starej znajomości wyjaśnię ci łopatologicznie. Upośledzone jest to, że pomyliłeś przyczynę i skutek. Bo przyczyną pozytywnej zmiany poglądów p. Jakubowskiej były narodziny chorego dziecka. Z tego logicznie wynika, że gdyby wiedziała wcześniej (czyli: przed zmianą poglądów) że dziecko będzie upośledzone, wtedy, bazując na poprzednich upośledzonych poglądach (tak tak, lewacko upośledzonych, tak samo jak twoje poglądy), zabiłaby to dziecko, a więc nie pojawiłaby się przyczyna zmiany jej poglądów. Załapałeś w końcu? Tak, wiem że nie, bo musiałbyś rozumieć podstawy logicznej analizy. Co do ad personam, przecież sam tę zasadę stosujesz wobec mnie, więc w czym problem? Święta krowa jesteś? :-D :-D :-D
ponad 2 lata temu / do Stormer
 
Większa radość z jednego grzesznika, który się nawraca, niż z 99 sprawiedliwych, którzy nie potrzebują nawrócenia. W ogóle z tym SLD dziwne rzeczy się dzieją. Nawracają się na potęgę, a ci co pierwsze ławki w kościele zajmowali, zdrajcami się okazują. Mnie naprawdę mało obchodzi kto jest w jakiej partii. Chrystus nie będzie pytał, czy byłeś w PiS-ie. Będzie sądził z miłości.
ponad 2 lata temu / DJRM
 
Znowu ad personam bez odniesienia do meritum? Leczenie nie pomaga? Zmień psychiatrę! :-D :-D :-D
ponad 2 lata temu / do do Stormer
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.