DZIŚ JEST:   05   SIERPNIA   2020 r.

Matki Bożej Śnieżnej
Św. Oswalda, męczennika
 
 
 
 

Była muzułmanka: gdyby nie było kary śmierci za apostazję, to islam przestałby istnieć

Była muzułmanka: gdyby nie było kary śmierci za apostazję, to islam przestałby istnieć
Fot. REUTERS / Michael Buholzer / FORUM
#ISLAM    #ŚMIERĆ    #KARA ŚMIERCI    #APOSTAZJA    #NIEMCY    #AUSTRIA    #MAHOMET    #ALLAH    #MUZUŁMANIE    #KORAN

„Mamy w Niemczech szybko rosnącą mniejszość; byłych muzułmanów. […] To ludzie poświęceni śmierci. Islam nie zna klauzuli wyjścia. Kto opuszcza islam, temu islam wypowiada wojnę. […] Państwo musi nas chronić” – pisze na łamach konserwatywnego tygodnika „Junge Freiheit” była muzułmanka, Laila Mirzo.

 

Laila Mirzo to Syryjka, która mieszka od wielu lat w Austrii. Jest aktywistką zaangażowaną w obnażanie przemocy islamu. W artykule opublikowanym na łamach tygodnika „Junge Freiheit” przekonuje, że w Niemczech narasta problem byłych muzułmanów, którym ich dawni współbracia w wierze grożą śmiercią.

 

„Prawo szariatu nakłada na apostatów karę śmierci. Kto po mocnym wezwaniu do prawdziwej skruchy się nie nawróci i nie przyzna się na powrót bezwarunkowo do Allaha i jego proroka, ten zostaje wyjęty spod prawa. Sędzią i katem jest tu każdy prawowierny muzułmanin” – pisze Mirzo.

 

W jej ocenie kara śmierci dla apostatów ma w islamie uzasadnienie historyczne.

 

„Po śmierci Mahometa islam popadł nagle w egzystencjalny kryzys. Związek ludzi z islamem był bardzo kruchy i w przypadku wielu osób naznaczony przywiązaniem do osoby Mahometa. Po jego śmierci wiele plemion arabskich odeszło od islamu i zwróciło się na powrót do swoich dawnych bożków. Następca Mahometa, kalif Abu Bakr, musiał zareagować na rewoltę i przeprowadził szereg wojen ridda przeciwko niewiernym plemionom” – wskazuje Mirzo.

 

Jedyną przewidzianą dla apostatów karą była śmierć – i tak w islamie pozostało do dzisiaj. Mirzo przypomina, że potwierdził to jeden z największych autorytetów islamu sunnickiego, egipski szejk Yusuf al-Qaradawi. „Gdyby nie było kary śmierci za apostazję, to nie byłoby już dziś islamu. Islam przestałby istnieć wraz ze śmiercią proroka” - przekonywał w jednym z wywiadów prasowych.

 

Syryjka przekonuje, że sprawy kar za apostazję rzadko wychodzą na jaw; większość tych rzeczy załatwia się w zamkniętym kręgu rodzinnym. W ocenie Mirzo niemieckie państwo musi potraktować tę sprawę poważnie i chronić tych, którzy porzucają islam.

 

Jej zdaniem nie wystarczą działania policyjne; jest konieczne, by władze niemieckie zerwały współpracę z takimi organizacjami jak Centralna Rada Muzułmanów, która ma bliskie związki z Bractwem Muzułmańskim.

 

Źródło: jungefreiheit.de

Pach


DATA: 2019-10-09 14:39
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Mahomet- pedofil ktory stworzyl sekte dla imnych zwyrodnialcow, odpowoedzialnosc za ich czyny przrzucil na kobiety...
9 miesięcy temu / Isamin
 
konwertyci i neofici są zwykle bardzo radykalni
9 miesięcy temu / lil
 
?Gdyby nie było kary śmierci za apostazję, to nie byłoby już dziś islamu. Islam przestałby istnieć wraz ze śmiercią proroka?-to samo dotyczy judaszyzmu i masonerii! Długi nóż dosięgnie każdego zdrajcy!Czyli Ich "niebo" albo śmierć oto dewiza islamu, judszyzmu i masonerii!
9 miesięcy temu / AndrzejBR
 
second:więc jak mam zwracać się do własnego ojca? proszę pana? tworzysz absurdy
9 miesięcy temu / bbbb
 
Jak możesz zrozumieć świat jeśli nie rozumiesz że absurdem jest jednoczesne nazywanie swojego biologicznego ojca ojcem i głoszenie że nikogo na Ziemi nie wolno nazywać ojcem? Zajmij się swoją belką kłamstwa i obłudy, zanim zaczniesz pouczać innych.
9 miesięcy temu / @Second
 
Grupa religijna, z której wyjście zagrożone jest śmiercią, to zwykła sekta.
9 miesięcy temu / sp
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.