DZIŚ JEST:   22   LISTOPADA   2019 r.

Św. Cecylii, męczennicy
Św. Sawy
 
 
 
 

Była agentka CIA zaatakowana za poparcie „niepoprawnego” tekstu

Była agentka CIA zaatakowana za poparcie „niepoprawnego” tekstu
cia.gov

Valerie Plame Wilson, była agentka CIA, a obecnie publicystka upowszechniła na Tweeterze artykuł żydowskiego autora, który stwierdzał, że Żydzi odpowiadają za rozpędzanie amerykańskiej machiny wojennej na świecie. Tekst ukazał się w związku z „parciem neokonsów” wespół z Saudami do wojny z Iranem. Kobieta spotkała się z natychmiastowym atakiem ze strony środowisk żydowskich. Musiała przeprosić i zrezygnować z funkcji członka zarządu znanej amerykańskiej fundacji.

 

Wilson początkowo broniła artykułu zatytułowanego „American Jews are driving America’s wars” (Amerykańscy Żydzi napędzają wojny Ameryki), który ukazał się w „The Unz Review”.

 

Tekst wywołał wściekłość środowisk żydowskich. W niedzielę Wilson przeprosiła i ogłosiła, że zrezygnowała ze stanowiska w fundacji Plowshares. – Biorę pełną odpowiedzialność za moje bezmyślne i bolesne działania, które nie znajdują usprawiedliwienia – mówiła, wskazując, że popełniła „poważny błąd” i ponownie przeprosiła za upowszechnianie „głęboko obraźliwego” artykułu.

 

Wcześniej, w piątek, Fundacja Plowshares wydała oświadczenie, w którym stwierdzono: „Nasz członek Valerie Plame Wilson popełniła poważny błąd upowszechniając antysemicki artykuł z The Unz Review”.

 

Fundacja, która zajmuje się zwalczaniem zagrożenia nuklearnego na świecie potępiła „w najmocniejszych słowach białą supremację i antysemicką propagandę rozpowszechnianą przez stronę The Unz Review”.

 

Artykuł autorstwa Filipa Giraldiego, rozpowszechniony przez Wilson zawierał stwierdzenia, zgodnie z którymi każdy, kto dotyka tematu amerykańsko-izraelskiego związku i amerykańskich Żydów, ryzykuje „szybką podróżą w przepaść”, ponieważ „lobby żydowskie i indywidualni darczyńcy kontrolują polityków (w USA), są właścicielami i działają w branży medialnej oraz rozrywkowej”.

 

Koncentrując się na potencjalnie zbliżającej się wojnie z Iranem – jak donosi „Times of Israel” – autor pisze, że „tymi, którzy napędzają machinę wojenną są amerykańscy Żydzi, którzy podjęli się uciążliwego zadania, aby rozpocząć wojnę z krajem, który nie zagraża Stanom Zjednoczonym”.

 

Giraldi podkreśla, że „prawie całą grupę nienawistników Iranu stanowią Żydzi”. Zarzuca im, że rozsiewali fałszywe informacje, które doprowadziły niegdyś do wojny z Irakiem. Wojna ta rozprzestrzeniła się i ostatecznie zniszczyła Bliski Wschód.

 

Jego felieton kończy stwierdzenie: „Nie potrzebujemy wojny z Iranem, tylko dlatego, że Izrael chce, aby nasi bogaci i potężni amerykańscy Żydzi byli szczęśliwi. Poważnie, nie potrzebujemy tego”.

 

Artykuł ukazał się w miniony wtorek na stronie internetowej „The Unz Review”, która jest finansowana przez Rona Unza, byłego kandydata na gubernatora Kalifornii. Unz także jest Żydem.

 

W 2014 roku Liga Przeciw Zniesławieniom (Anti-Dafamation League) stwierdziła, że Unz publikuje idee propagowane przez antysemitów i popiera ideologie antyizraelskie, ale „nie wydaje się być antysemitą”.

 

Wilson początkowo wyjaśniła, dlaczego podzieliła się tekstem w serii tweetów. Napisała: „Przede wszystkim uspokójcie się. Re-tweety nie oznaczają poparcia. Tak, [artykuł] jest bardzo prowokacyjny, ale przemyślany. Wielu neokonserwatywnych jastrzębi to Żydzi. Tylko FYI i ja jesteśmy przyzwoitymi Żydami. Nie jestem zwolennikiem wojny z Iranem ani wypowiedzenia im umowy nuklearnej. Po prostu jest za dużo osób gotowych rozpętać wojnę. Czy nie mamy dość do  tej pory? Przeczytaj cały artykuł, spróbuj, na chwilę, odrzucić swoje uprzedzenia i pomyśleć klarownie”.

 

Była agentka CIA nie po raz pierwszy odsyłała do tekstów Giraldiego. W przeszłości przytaczała fragmenty artykułu, w którym autor stwierdził, że Izraelczycy cieszą się z zamachu na bliźniacze wieże WTC w Nowym Jorku i Pentagon w Waszyngtonie po ataku z 11 września 2001 r.

 

Phil Grealdi rano 21 września został poinformowany telefonicznie, że już nie będzie mógł pisać tekstów na stronę „The American Conservative”, z którą od 14 lat regularnie współpracował. Powiedziano mu, że jego ostatni tekst był „nie do przyjęcia”.

 

Giraldi przekonuje, że obecnie na rozpętanie wojny z Iranem naciskają tacy jastrzębie jak: David Frum, Max Boot, Bill Kristol i Bret Stephens, Mark Dubowitz, Michael Ledeen i Reuel Marc Gerecht z Fundacji Obrony Demokracji, Daniel Pipes z Middle East Forum, John Podhoretz z magazynu „Commentary”, Elliot Abrams z Council of Foreign Relations, Meyrav Wurmser z Middle East Media Resarcch Institute, Kimberly Kagan z Instute for the  Study of War, Frederick Kagan, Danielle Pletka i David Wurmser z American Enterprise Institute.

 

Można jeszcze dorzucić do tej listy – jak się wyraził żydowski pisarz i polityk - organizacje takie jak: AIPAC, WINEP i Instytut Hudsona. Spośród wymienionych osób jedynie David Wurmser służył w wojsku. Był w rezerwie Marynarki Wojennej.

 


Źródło: timesofisrael.com, unz.com

AS

DATA: 2017-09-25 14:52
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ależ to właśnie jest cenzura i to doskonalsza od bolszewickiej bo formalnie nie istnieje a jednak każdy wie że jest (choć udowodnić jej istnienia przed sądem nikt nie jest w stanie - podczas ew. rozprawy prawa logiki uległyby takiej zmianie że dowody stałyby się bezpodstawne) Swoją drogą histeryczna reakcja wskazuje że artykuł mówił prawdę. Zgadzam się - Żydzi którzy stoją za tymi działaniami nie należą do 12 plemion Izraela.
ponad 2 lata temu / One
 
Kobieta napisała 100 procent prawdy. To się wie, chociaż o tym się ani nie mówi, ni nie pisze.
ponad 2 lata temu / TZ.
 
Światem rządzą żydzi-sataniści, którzy mają wszystkie rządy na świecie w kieszeni. Media też są żydowskie-satanistyczne. Uczciwi Żydzi nie maja nic do gadania.
ponad 2 lata temu / wig
 
Rozwój wypadków zdaje się potwierdzać tezę zawartą w opisanym artykule.
ponad 2 lata temu / Ar
 
Wyjaśnia się tajemnica, dlaczego w USA nigdy nie potrzeba było wprowadzać cenzury. Tzw. środowiska same potrafią doskonale zadbać o poprawność polityczną. Z Panem Bogiem.
ponad 2 lata temu / Stefan
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.